افسردگی کودکان

افسردگی کودکان

افسردگی کودکان:

نرخ افسردگی دوران کودکی در چند سال گذشته رو به افزایش است. با این حال ، اطلاعات و آگاهی در مورد افسردگی در کودکان به همان میزان درگیر نشده اند. میلیون ها نفر در سراسر جهان از اینکه کودکان می توانند افسرده شوند ، شگفت زده و شک می کنند. بسیاری از بزرگسالان با ذکاوت هنوز معتقدند که کودکان نمی توانند افسرده شوند. آنها خیلی جوان هستند – چه چیزهایی باید در مورد آنها افسرده شوند؟ وقتی آن سن بودیم ، ما فقط خوشحال بودیم. در کنار سوء تفاهم ننگ است و این ایده که بیماری روانی موضوعی تابو است.

آنچه اکنون می دانیم:

افسردگی دوران کودکی یک موجود بالینی واقعی و متمایز است.
این یک وضعیت جدی برای سلامتی است که اگر درمان نشود ، خطر ابتلا به افسردگی در آینده ، طولانی تر و شدیدتر را افزایش می دهد. افسردگی بدون درمان در دوران کودکی و بزرگسالی می تواند خطر خودکشی را ایجاد کند.
افسردگی غالباً زیربناهای بیولوژیکی ، روانشناختی و اجتماعی دارد. یک برنامه درمانی اختصاصی که هر یک از این جنبه ها را مورد بررسی و بررسی قرار می دهد ، به بهترین وجه کار می کند.
گزینه های درمانی مؤثر برای افسردگی در دوران کودکی و نوجوانان ، از طریق چندین مطالعه علمی طی این سالها ، به طور گسترده آزمایش شده ، اثبات شده و تأسیس شده است.
افسردگی دوران کودکی می تواند پنهان باشد و بنابراین به راحتی از دست می رود. شناخت و درمان به موقع می تواند در حال تغییر و نجات بخش زندگی باشد.
موانع پیرامون ننگ بهداشت روان به دلیل جنبش های اجتماعی و بحث های قدرتمند که واقعیت های بهداشت روان را برطرف می کند ، از بین می روند.
چه کسی در دوران کودکی یا نوجوانی تحت تأثیر افسردگی قرار دارد؟

افسردگی می تواند هر کسی را تحت تأثیر قرار دهد. اما ، کودکان یا نوجوانانی که دارای اعضای خانواده فوری با سابقه افسردگی یا سایر اختلالات خلقی (مانند اختلال دوقطبی) هستند ، بیشتر به دلیل ابتلا به ژنتیک ، در معرض افسردگی قرار دارند. پیش بینی به معنای احتمال بیشتر است. این بدان معنا نیست که کودک یا نوجوان لزوما افسردگی را تجربه می کنند.

کودکانی که شرایط پزشکی مزمن یا شدید دارند ، بیشتر در معرض خطر ابتلا به افسردگی هستند.

علائم متداول افسردگی در کودکی یا بزرگسالی

افسردگی در دوران کودکی / بزرگسالی می تواند تا حدودی متفاوت از آنچه در بزرگسالان اتفاق می افتد ، ظاهر شود. تحریک پذیری و / یا عصبانیت علائم شایع افسردگی در کودکان و نوجوانان است.

در هنگام افسردگی ، فرزندان خردسال به احتمال زیاد علائم جسمی یا بدنی دارند ، از جمله درد یا درد ، بی قراری ، پریشانی هنگام جدایی از والدین ، ​​زیرا ممکن است آنها احساسات دلپذیری و / یا توانایی های بیانی برای صحبت در مورد احساسات خود نداشته باشند.

از دیگر علائم افسردگی در کودکان و نوجوانان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

از دست دادن علاقه به فعالیتهای سرگرم کننده معمول
انصراف از فعالیتهای لذت بخش اجتماعی یا معمولی
مشکلات با تمرکز
فرار از خانه یا صحبت از فرار از خانه
صحبت در مورد مرگ یا مردن ، هدیه دادن موارد دلخواه ، نوشتن نامه های خداحافظی
افزایش خواب (یا کاهش)
تغییر اشتها / وزن (به احتمال زیاد در نوجوانان افسرده افزایش می یابد)
گاهی اوقات ، آشفتگی یا پرخاشگری شروع جدید یا اخیر
نظرات حاکی از ناامیدی یا کم ارزش بودن
همه علائم ذکر شده در بالا برای تشخیص افسردگی لازم نیست. علائم معمولاً در بیشتر روزها ، حداقل برای ۲ هفته ، به منظور ملاقات با معیارهای افسردگی بروز می کنند. هنگام مراجعه به یک متخصص برای کشف یک تشخیص ، می توانید از منابع بهداشتی آنلاین برای تهیه سؤالات معنی دار برای پرسیدن پزشک استفاده کنید تا بتوانید مکالمه تولیدی را برای درمان تسهیل کنید.

حاکم کردن شرایط پزشکی اول

اختلالات روانپزشکی تشخیص محرومیت است ، به این معنی که تنها در صورت عدم توضیح علائم بیماری پزشکی یا تأثیر مواد یا سایر دلایل غیر روانشناختی ، علت این علائم بعلت یک اختلال روانپزشکی اولیه تلقی می شود.

قبل از رسیدن به تشخیص افسردگی ، کودک یا نوجوانی که مظنون به افسردگی است ، باید یک ارزیابی جامع پزشکی را برای رد هرگونه بیماری اساسی پزشکی که ممکن است آشکار باشد و یا منجر به افسردگی شود ، انجام دهد. به عنوان مثال ، کم کاری تیروئید (علائم افسردگی ، افزایش وزن ، انرژی کم ، مشکلات شناختی ، یبوست). حتی شرایطی مانند کم خونی تشخیص داده نشده نیز می تواند افسردگی را به دلیل خستگی همراه با انرژی / کم مصرف تقلید کند. کمبود ویتامین D ، که در آب و هوای سرد شایع است ، خطر بروز علائم افسردگی و خستگی را افزایش می دهد. خبر خوب این است که این شرایط درمانهای موثری دارند و درمان وضعیت پزشکی زیربنایی به موقع باید علائم افسردگی را برطرف کند.

حکم سایر شرایط روانپزشکی

ADHD تشخیص داده نشده / درمان نشده (اختلال بیش فعالی کمبود توجه) ، اختلالات اضطرابی یا سایر شرایط روانی را رد کنید ، که در صورت عدم درمان باقی بمانند ، به دلیل اختلال در عملکرد ناشی از اختلال بیش فعالی یا اختلال اضطراب ، می تواند منجر به علائم افسردگی شود.

رفتار

چرا درمان می کنید؟

افسردگی با تغییرات قابل مشاهده در مغز مشاهده شده در مطالعات MRI عملکردی مغز افراد افسرده همراه است. به عنوان مثال ، درمان ، روان درمانی نشان داده شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166