التهابات پوستی

التهابات پوستی

التهابات پوستی:

شرایط التهابی پوست می تواند باعث ناراحتی ، خجالت و سرخوردگی در بین مبتلایان شود. شرایط پوستی مانند اگزما و پسوریازیس باعث قرمزی ، پوسته پوسته پوسته شدن ، خارش و حتی درد می شود.

یکی دیگر از بیماریهای شایع پوست کهیر است که از نظر پزشکی به عنوان کهیر شناخته می شود. کهیر تمایل دارد که بیاید و برود ، اما همچنین می تواند یک مشکل مزمن باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد برخی از انواع التهابات پوستی و نکاتی درباره نحوه مدیریت آنها بخوانید.

کندوها
کهیر یک شیوع ناگهانی از نواحی برجسته ، قرمز و خارش پوست است. این بثورات می تواند از اشکال و اندازه های مختلفی برخوردار باشد و ممکن است به صورت لکه های بزرگ ، حلقه ها یا برجستگی های کوچک روی پوست ظاهر شود.

یکی از مشخصه های کهیر این است که تمایل به گذرا بودن دارند ، ناگهان شعله ور می شوند ، اندازه و حتی مکان را به سرعت در سرتاسر بدن تغییر می دهند.

گاهی اوقات ، بثورات می تواند در اطراف چشم یا لب ظاهر شود و باعث تورم می شود. این بثورات ممکن است چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد ، اما تمایل به آمدن و رفتن دارد ، بدون اینکه جای زخم یا علامت ماندگار باقی بماند.

اگرچه شیوع کهیر نگران کننده به نظر می رسد ، این بیماری معمولاً بی ضرر است.

ماشه های کهیر
کهیر وقتی اتفاق می افتد که بدن باعث تولید آنتی بادی به نام هیستامین می شود. در صورت وجود واکنش آلرژیک به یک ماده ، مواد غذایی یا نیش حشرات ، هیستامین به طور معمول آزاد می شود.

هنگامی که هیستامین رها می شود ، رگ های خونی در پوست گشاد می شوند (گسترده تر می شوند) و نشت می کنند. این امر باعث تجمع مایعات در بافت ها و پوست می شود.

کهیر را می توان با حساسیت به مواد غذایی یا مواد مخدر ، الکل ، عفونت های ویروسی ، نیش حشرات و همچنین محرک های جسمی ، ورزش ، هوای سرد ، قرار گرفتن در معرض نور یا اصطکاک روی پوست ایجاد کرد.

در بسیاری از موارد ، علت کهیر ناشناخته است. کهیر را می توان با آنتی هیستامین ها کنترل کرد و در برخی موارد مزمن ممکن است استروئیدهای خوراکی تجویز شود.

راهنمایی کهیر:
• از خراشیدن بثورات خودداری کنید
• از محرک هایی مانند تغییرات ناگهانی دما ، شستشوی بیش از حد یا “غذاهای محرک” مشخص شده خودداری کنید.
• در صورت بروز کهیر ، آنتی هیستامین مصرف کنید. اگر مشکل بهتر نشد ، به دنبال مشاوره پزشکی باشید

پسوریازیس
پسوریازیس ، که همچنین می تواند باعث قرمزی و خارش شود ، نوع دیگری از التهابات پوستی است.

دکتر جیمی وی ، مشاور مشاور ، پوست و پوست ، JurongHealth گفت: “پسوریازیس توسط تکه های مشخصی از پوست قرمز مایل به قرمز مشخص شده که اغلب با مقیاس های سفید پوشانده می شوند ، مشخص می شود.”

بیماری مزمن یک بیماری مرتبط با ایمنی است که معمولاً در بزرگسالی شروع می شود اما می تواند بر هر گروه سنی تأثیر بگذارد.

“علت پسوریازیس پیچیده و چند عاملی است. عامل مهم دوباره ژنتیک است. این وضعیت اغلب در خانواده ها اتفاق می افتد و از والدین آسیب دیده به ارث می رسد. ”

بثورات پسوریازیس افزایش یافته و با مقیاسهای نقره ای پوست پوشانده می شود. این اتفاق می افتد که چرخه طبیعی رشد پوست عجله شود.

به طور معمول ، سلولهای پوستی شما به تدریج رشد می کنند و تقریباً هر چهار هفته پوسته پوسته می شوند تا سلولهای جدید پوستی در زیر آنها قرار بگیرد.

در پسوریازیس ، سلولهای جدید پوست در طی چند روز و نه هفته به سطح پوست منتقل می شوند و به این ترتیب تکه هایی از خارش ضخیم پوست به نام پلاک تشکیل می شوند.

اعتقاد بر این است که پسوریازیس به دلیل واکنش غیر طبیعی سیستم ایمنی بدن اتفاق می افتد و منجر به التهاب و پوسته پوسته شدن پوست می شود.

علائم پسوریازیس ممکن است ناپدید شود ، که به عنوان بهبودی شناخته می شود ، حتی بدون درمان ، اما بعد از آن بدتر می شوند و در معرض شعله ور شدن می شوند.

نکات پسوریازیس:
• مرتب مرطوب کنید تا التهاب تسکین یابد
• از صدمات پوستی خودداری کنید زیرا زخم بر روی پوست می تواند باعث ایجاد لکه های پسوریازیس شود
• استرس و اضطراب را برای جلوگیری از شعله ور شدن مدیریت کنید
• از داروهایی مانند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) ، مسدود کننده های بتا و لیتیوم خودداری کنید.

اگزما
دکتر وی گفت ، با اگزما ، پوست خشک ، خارش دار و قرمز است. این بیماری بیشتر در کودکان دیده می شود ، اما می تواند در همه سنین از جمله افراد سالخورده تأثیر بگذارد.

وی افزود: “در افرادی که اعضای خانواده آنها از اگزما ، سابقه رینیت (تب یونجه) یا آسم وجود دارد ، خطر ابتلا به اگزما وجود دارد.”

این بیماری همچنین در افراد مشاغل خاص که شامل “کار مرطوب” مانند شستشوی مکرر یا قرار گرفتن در معرض برخی مواد شیمیایی است ، شایع است. افراد سالخورده با پوست خشکی وابسته به سن یا شرایطی که رگهای پاهای آنها را تحت تأثیر قرار می دهد نیز مستعد ابتلا به اگزما هستند.

دکتر وی گفت: “چندین عامل وجود دارد که در ایجاد اگزما نقش دارند.” “یک عامل مهم عملکرد سدیم پوست است که پوست را مرطوب نگه می دارد و حساسیت ها را حفظ می کند. یک سد معیوب پوستی ، که منجر به خشکی پوست می شود ، مشکلی است که می تواند به ارث برده شود. ”

وی افزود: تشخیص سریع اگزما و درمان می تواند از تشدید اگزما جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166