تب کودک

تب کودک

تب کودک:

تب کودک یا تب زمانی است که دمای بدن انسان از حد طبیعی ۳۶-۳۷ درجه سانتیگراد (۹۸-۱۰۰ درجه فارنهایت) بالاتر رود. این یک نشانه پزشکی رایج است.

اصطلاحات دیگر تب شامل پیرکسیا و هایپرترمی کنترل شده است.

با بالا رفتن دمای بدن ، ممکن است فرد تا زمانی که سطح آن خاموش نشود ، احساس سرما کند.

درجه حرارت طبیعی بدن افراد ممکن است متغیر باشد و تحت تأثیر عواملی مانند غذا خوردن ، ورزش ، خواب ، و چه ساعتی از روز قرار دارد. دمای بدن ما معمولاً در بالاترین حد خود در حدود ساعت ۶ بعد از ظهر است. و در کمترین میزان آن در حدود ساعت ۳ صبح.

دمای بالای بدن یا تب یکی از راه هایی که سیستم ایمنی بدن ما برای مقابله با عفونت تلاش می کند. معمولاً ، افزایش دمای بدن به فرد کمک می کند تا عفونت را برطرف کند. با این وجود ، بعضی اوقات ممکن است خیلی زیاد شود ، در این حالت تب می تواند جدی باشد و منجر به عوارض شود.

پزشکان می گویند تا زمانی که تب خفیف باشد ، نیازی به پایین آمدن آن نیست – اگر تب شدید نباشد ، احتمالاً به خنثی کردن باکتری یا ویروس ایجاد کننده عفونت کمک می کند. به داروهای کاهش تب تب ، ضد تب گفته می شود. اگر تب باعث ناراحتی بیش از حد شود ، ممکن است ضد تب توصیه شود.

هنگامی که تب به ۳۸ درجه سانتیگراد (یا بالاتر از ۱۰۰٫۴ درجه فارنهایت) رسیده یا از آن فراتر رود ، دیگر خفیف نیست و باید هر دو ساعت یکبار بررسی شود.

این دما هنگامی که دماسنج در دهان قرار می گیرد ، به اندازه گیری دهان اشاره دارد. برای دمای معمولی زیر بغل ، درجه حرارت پایین تر از حد واقعی است و اعداد در حدود ۰٫۲-۰٫۳ درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166