تغذیه دوران بارداری

تغذیه دوران بارداری

تغذیه دوران بارداری:

اهمیت تغذیه خوب در دوران بارداری
روزانه تقریباً ۳۰۰ کالری اضافی برای حفظ یک بارداری سالم مورد نیاز است. این کالری ها باید از یک رژیم متعادل پروتئین ، میوه ، سبزیجات و غلات سبوس دار تهیه شود و شیرینی ها و چربی ها به حداقل برسد. یک رژیم غذایی سالم و متعادل در دوران بارداری همچنین می تواند به حداقل رساندن برخی علائم بارداری مانند تهوع و یبوست کمک کند.

آکادمی تغذیه و رژیمهای غذایی اجزای اصلی یک سبک زندگی سالم را در دوران بارداری توصیه می کند: افزایش وزن مناسب ، خوردن رژیم غذایی متعادل ، ورزش منظم و مکمل های مناسب و به موقع ویتامین و مواد معدنی.

مصرف مایعات نیز بخش مهمی از تغذیه سالم بارداری است. زنان می توانند علاوه بر مایعات موجود در آب و سوپ ها ، با نوشیدن چند لیوان آب روزانه به میزان کافی مایعات مصرف کنند. یک مادر انتظار باید در مورد محدود کردن مصرف کافئین و شیرین کننده های مصنوعی با ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی خود صحبت کند. باید از مصرف الکل در دوران بارداری اجتناب شود.

چرا اسید فولیک مهم است؟
خدمات بهداشت عمومی ایالات متحده توصیه می کند که همه زنان در سن باروری ، روزانه ۴۰۰ میکروگرم (۰٫۴ میلی گرم) اسید فولیک مصرف کنند. اسید فولیک ، ماده مغذی موجود در برخی از سبزیجات برگ سبز ، بیشتر انواع توت ها ، آجیل ، لوبیا ، مرکبات ، غلات غنی شده صبحانه و برخی مکمل های ویتامین می تواند به کاهش خطر نقص هنگام تولد مغز و نخاع (به نام نقص لوله عصبی) کمک کند. . این می تواند به درجات مختلف فلج ، بی اختیاری و گاهی ناتوانی ذهنی منجر شود.

اسید فولیک در طی ۲۸ روز اول پس از برداشت ، بیشتر نقص های لوله عصبی بیشترین سود را دارد. متأسفانه ، بسیاری از خانم ها متوجه نیستند که قبل از ۲۸ روز باردار هستند. بنابراین ، مصرف اسید فولیک قبل از شروع بارداری باید شروع شود و از طریق بارداری ادامه یابد. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا مامای شما مقدار مناسب اسید فولیک را برای رفع نیازهای فردی شما توصیه می کنند.

اکثر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی یا ماماها قبل از شروع بارداری ، یا کمی بعد از آن ، یک مکمل قبل از تولد تجویز می کنند ، یا اندکی پس از آن ، برای اطمینان از تأمین نیازهای غذایی زن. با این حال ، یک مکمل قبل از تولد جایگزین یک رژیم غذایی سالم نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166