تغذیه سالم برای کودک

تغذیه سالم برای کودک الگوی تغذیه نوزادان می تواند غیر قابل پیش بینی باشد. در اینجا متنی برایتان گزاشته ام ک چگونه به کودک خود شیردهید. تغذیه سالم برای کودک تغذیه نوزاد یکی از تعهدات روزمره است. این نیز یک فرصت برای شروع یک پیوند با جدیدترین عضو خانواده شما است. این نکات برای تغذیه نوزاد را در نظر بگیرید.

۱- عادت دادن فرزند به شیر مادر:

شیر مائر غذای ایده آل برای نوزادان است – با استثناء نادر. اگر شیردهی امکان پذیر نباشد، از فرمول نوزاد استفاده کنید. نوزادان سالم به آب،یا سایر مایعات نیاز ندارند.

۲- نوزاد خود را با برنامه ریزی تغذیه کنید:

اکثر نوزادان به هشت تا ۱۲ بار تغذیه در روز نیاز دارند . در مورد هر خوراکی هر دو تا سه ساعت به دنبال نشانه های اولیه آمادگی برای تغذیه و یا گرسنگی، مانند حرکت دادن دست به دهان، مکیدن مشت و انگشتان دست و لب ها، . سر و صدا و گریه نشانه های بعدی هستند.

هر چه زودتر هر تغذیه ای شروع می شود، به احتمال زیاد شما نیاز به آرامش یک نوزاد کورکورانه دارید. هنگامی که کودک شما سیر می شود، دهان خود را بسته است، یا از نوک پستان یا بطری دور می شود، ممکن است او کامل باشد یا به سادگی یک بار بگذرد. سعی کنید نوزاد خود را بچرخانید یا یک دقیقه پیش قبل از اینکه سینه یا بطری خود را دوباره بیاورید، منتظر بمانید. همانطور که نوزاد شما بزرگتر می شود، ممکن است در هر زمان تغذیهو شیر بیشتری مصرف کند.

۳- مکمل های ویتامین D را در نظر بگیرید:

از دکترتان درباره مکمل های ویتامین D برای نوزاد بپرسید، به خصوص اگر شیرمادر باشد زیرا که شیر مادر ممکن است ویتامین D کافی نداشته باشد، که به نوزاد کمک می کند کلسیم و فسفر را جذب کند و همینظور این ویتامین ها  مواد مغذی لازم برای استخوان های قوی را به کودکان میدهند و در اختیارشان میگذراند.

۴- انتظارات تغییرات در الگوهای غذا خوردن نوزادتان را انتظار داشته باشید:

نوزاد شما الزامی هر روز همان مقدار غذایی را که دراختیارش گزاشتید میخورد. در طول رشد  – اغلب در دو تا سه هفته پس از تولد و دوباره در شش هفته پس از تولد نوزاد شما ممکن است بیشتر در هر تغذیه بیشتر و یا می خواهید بیشتر تغذیه می شود. به نشانه های گرسنگی وی توجه کنید نه به ساعتتان هنگام غذا دادن به نوزاد خود.

۶- هر بار تغذیه را برای پیوند با نوزاد خود در نظر بگیرید:

در طول هر تغذیه نوزاد تازه متولد شده به چشم او نگاه کنید. با صدای ملایم صحبت کنید. از هر تغذیه به عنوان فرصتی برای ایجاد حس امنیت نوزاد، اعتماد و استفاده از آن استفاده کنید.

و در اخر:

به تغذیه نوزاد خود اهمیت دهید زیرا که تغذیه مهم ترین رکن برای اینده فرزند شما میباشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، ۱۰ متر داخل خیابان دهم شرقی، فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز پلاک 79/2

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65521957