تنبلی رحم

تنبلی رحم

تنبلی رحم:رحم تنبل چیست؟
آتونی رحم که به آن آتونی رحم نیز گفته می شود یک وضعیت جدی است که می تواند بعد از زایمان ایجاد شود. این اتفاق می افتد که رحم پس از زایمان نتواند منقبض شود و می تواند به یک وضعیت بالقوه تهدیدکننده زندگی منجر شود که به عنوان خونریزی پس از زایمان شناخته می شود. … فشرده سازی به جلوگیری از خونریزی کمک می کند

چرا رحم منقبض نشده است؟
اگر رحم به اندازه کافی انقباض نکند ، به نام آتونی رحم ، این رگ های خونی آزادانه خونریزی می کنند و خونریزی رخ می دهد. این شایع ترین علت خونریزی پس از زایمان است. اگر تکه های کوچک جفت به هم بچسبد ، خونریزی نیز محتمل است. … جدا شدن زودرس جفت از رحم.

چه عواملی باعث آتونی رحم می شود؟
شایع ترین علت PPH ، آتونی رحم است. بیماران در معرض خطر بیشتر برای آتونی رحم شامل افرادی که دارای برابری زیاد ، رحم بیش از حد متراکم (به عنوان مثال ، حاملگی چندگانه ، پلی هیدرامنیوس) ، زایمان طولانی مدت یا سریع ، استفاده از اکسی توسین برای القاء یا تقویت و استفاده از سولفات منیزیم هستند.

چه عواملی باعث ایجاد گرفتگی رحم می شود؟
فلاپی یا باتلاق رحم که به خوبی منقبض نشده است ، علت اصلی خونریزی پس از زایمان است. مراقبان شما رحم را به شدت ماساژ می دهند تا مطمئن شوند که به خوبی منقبض شده است. … ممکن است از داروهایی مانند اکسی توسین یا پروستاگلاندین برای کنترل خونریزی استفاده شود.

۳ نوع خونریزی چیست؟
توجه داشته باشید که در یک بیمار سه نوع خونریزی مختلف وجود دارد: هماتوم زیر جلدی ، خونریزی داخل صفاقی (از سرگیری) و خون زیر عنکبوتیه. … در مرحله حاد ، خون بر روی CT روشن است.

دیگر مطالب مارا نیز دنبال و مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166