تنبیه کودک

تنبیه کودک

تنبیه کودک :

به ناچار زمانهایی وجود خواهد داشت که از کودک خود عصبانی میشوید و تنها راه را تنبیه کودک می بینیدمانند وقتی او همکاری نمی کند و شما عجله دارید به جایی بروید. هنگامی که شما یک سردرد تپش دارید و او نمی تواند شما را متوقف کند. وقتی او چیزی را که واقعاً به آن اهمیت می دهید خراب کرده است. وقتی او با شما به شکلی کاملاً نامطبوع یا بی احترامی صحبت کرده است. وقتی فهمیدید که او همه چیز راجع به موضوعی که چندین بار درباره آن صحبت کرده اید به شما دروغ گفته است.

در هر رابطه تنگاتنگ ، خواه بین اقوام ، همسران ، دوستان و یا والدین و فرزندان باشد ، درگیری ، برهان و ناامیدی وجود دارد که باعث نارضایتی یک یا هر دو نفر می شود. کاملاً طبیعی است که هر از گاهی از کودک خود عصبانی شوید. این بدان معنا نیست که شما والدین بدی هستید ، که فرزند بد دارید ، یا اینکه رابطه بدی دارید.

اگرچه ، بین احساس عصبانیت نسبت به کسی و اجازه داشتن آن شخص به آن تفاوت وجود دارد. من مطمئن هستم که شما در موقعیت های زیادی قرار داشته اید که کاری که واقعاً می خواستید انجام دهید این بود که فریاد بزنید ، قسم بخورید ، یا سیلی بزنید به کسی – اما شما این کار را نکردید. بنابراین می دانید وقتی می توانید عصبانیت خود را کنترل کنید. (اگر نتوانید ، باید بدانید که چگونه عصبانیت غیرقابل کنترل ممکن است برای تماشای یک فیلم سرگرم کننده باشد ، اما در زندگی واقعی ، این یک صفت برنده نیست.) هنگامی که در فرزند خود نظم می گیرید ، عصبانیت خود را کنترل کنید. خودتان این کار را انجام دهید.

من در جاهای دیگر گفته ام که ​​مجازات مؤثرتر از بلافاصله است. چگونه می توانید این کار را انجام دهید ، هنگامی که فرزند شما کاری انجام داده است که واقعاً شما را عصبانی کرده است؟

وقتی احساس می کنید فرزندتان نسبت به کاری که انجام داده است عصبانی می شوید ، نفس عمیق بکشید ، سه نفر حساب کنید و با لحنی محکم اما اندازه گیری به فرزندتان بگویید که عصبانی هستید. سپس منتظر بمانید تا آرام شوید تا واقعاً کاری راجع به اوضاع انجام دهید. توضیح دهید که چرا کودک خود را مجازات می کنید ، و سپس او را مجازات کنید.

با کودکی که هفت سال سن دارد ، می توانید چیزی مثل این بگویید: “من از کاری که انجام دادید خیلی عصبانی هستم که الان حتی نمی توانم درباره آن بحث کنم. اما ما بعداً در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد. ”

با این وجود اطمینان حاصل کنید که هنگامی که مقصر شدید کاری انجام می دهید (به عنوان مثال فرزندتان را از کاری که دوست دارد محروم کنید یا او را مجبور به انجام کارهایی کنید که او را نفرت انگیز می کند). شما می خواهید فرزندتان عصبانیت شما را نسبت به رفتارهای نادرست خود با یک نتیجه واقعاً ناخوشایند مرتبط کند. اما شما نمی خواهید که این نتیجه سیلی در پشت یا حمله کلامی باشد. تنبیه بدنی و سوء استفاده کلامی عوارض جانبی مضر دارد.

زمان سپری شدن بین گفتن فرزندتان مبنی بر خشمگین بودن و نقطه ای که در آن اقدام می کنید باید فقط تا زمانی که شما را برای آرامش طول بکشد. بیشتر از آنچه لازم دارید آنرا ترسیم نکنید. به یاد داشته باشید ، می خواهید فرزند خود را هرچه سریعتر نسبت به رفتار ناخوشایند مجازات کنید ، زیرا یک واکنش سریع از پاسخ تأخیری مؤثر است.

می دانم که به شما گفته شده است که مهم است که کودکان احساسات خود را ، چه مثبت و چه منفی ، احساس راحتی کنند. من موافقم که کودکان باید بزرگ شوند و احساس کنند که عصبانیت ، درست مثل خوشبختی و غم ، یک احساس طبیعی انسان است. و ممکن است از خود بپرسید که آیا ابراز عصبانیت بیش از حد کنترل شده ، رشد عاطفی فرزند شما را خدشه دار می کند یا خیر.

جواب این است ، نه ، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه کودکانی که در معرض نمایش خشم والدین قرار دارند ، از نظر عاطفی از لحاظ سلامتی از نظر همسالان سالم تر هستند ، و اثبات زیادی مبنی بر درست بودن برعکس وجود ندارد. کودکانی که والدینشان نسبت به آنها فریاد می زنند ، بیشتر احتمال دارد احساس اضطراب و ترس کنند و در کنترل خشم خود در روابط خود با دیگران مشکل دارند.

اگرچه برای کودکان بسیار خوب است که از احساسات خود احساس راحتی کنند ، اما مهم است که آنها یاد بگیرند که آنها را به روشی متناسب با نظر اجتماعی بیان کنند. ضرب و شتم ، فریاد زدن و فریاد زدن به ندرت روشهای مؤثر برای ابراز خشم یا سرخوردگی است. مهم است که به کودک خود کمک کنید یاد بگیرد که می تواند عصبانی شود و عصبانیت خود را ابراز کند بدون اینکه خود یا وضعیت خود را کنترل کند.

اگر به عصبانیت عادت کرده اید که فرزند خود را نظم دهید ، پیروی از توصیه های من در مورد مکث قبل از اقدام ، ابتدا احساس عجیب و غریبی خواهید کرد. هنگامی که آن را برای مدتی امتحان کردید ، احساس طبیعی تر خواهد شد.

بر فریاد و فریاد بزنید. رفتار فرزند شما درست در کنار شما بهتر خواهد شد.

راه درست تنبیه کودک
اکنون که می دانید مجازات مؤثر است – باید ناخوشایند ، مداوم و سریع اجرا شود ، و نباید سخت باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166