خلط خونی

خلط خونی

خلط خونی:

یک تاریخچه کامل ممکن است به تعریف نه تنها سایت بلکه علت خونریزی کمک کند. هنگام ارزیابی هموپتیزی ، اولین قدم این است که خود را متقاعد کنید که دستگاه تنفسی تحتانی منبع خونریزی است. سرفه مهم است زیرا منابع غیر ریوی خونریزی معمولاً با خون ریزی همراه نیستند. سؤالات مربوط به اپیستاکسیس و ریختن خون بدون سرفه باعث می شود دستگاه تنفسی فوقانی به عنوان منبع خونریزی رد شود ، اما معاینه کامل بینی و گلو را جایگزین نمی کند. علاوه بر این ، پزشک باید اطمینان داشته باشد که خونریزی منشاء دستگاه گوارش نیست. سابقه تهوع ، استفراغ ، سوزش قلب و درد شکم ممکن است مفید باشد ، اما گاهی اوقات تشخیص افتراقی دشوار است و مستلزم مشاهده مستقیم هموپتیزی بیمار یا ارزیابی آندوسکوپی دستگاه گوارش فوقانی است.

پزشک باید مقدار خونریزی که اتفاق افتاده است را به کمترین حد ممکن برساند (مثلاً یک قاشق چایخوری ، یک فنجان). بیماران و پزشکان معمولاً میزان خونریزی را بیش از حد ارزیابی می کنند ، بنابراین هیچ چیز نمی تواند جایگزین مشاهده مستقیم شود. میزان تقریبی خونریزی نیاز به اندازه گیری دقیق دارد. از آنجا که سرعت و میزان کار به میزان زیادی به مقدار فوق بستگی دارد ، نمی توان اهمیت این جنبه تاریخ را بیش از حد مورد تأکید قرار داد.

توجه داشته باشید که آیا این اولین قسمت از هموپتیزی است یا اینکه آیا این یک مشکل مزمن و / یا مکرر است. مقدار خونریزی گذشته و میزان ارزیابی های قبلی کاملاً مفید است. با وجود این واقعیت که ارزیابی های مکرر برای هموپتیزی مکرر اغلب توسط متخصصان مورد حمایت قرار می گیرد ، چنین ارزیابی هایی می تواند در بسیاری از بیماران گران و بی ارزش باشد.

در مرحله بعد باید مواد تولید شده را به طور کامل بررسی کرد. آیا بیمار سرفه می کند و خون قرمز روشن یا لخته های خون (مانند کارسینوم ریه ، سل ، آمبولی ریوی) دارد. خلط خونی و چرکی خون (مانند برونشیت ، برونشکتازی یا ذات الریه). خلط خونی ، سفید و سفید دار (مانند نارسایی احتقانی قلب). یا خلط خون آلودگی دارد (مانند آبسه ریه بی هوازی)؟ خلط سرخ که فاقد خون است در موارد نادری از Serratia marcescens ذات الریه با رنگدانه قرمز آن ، در سندرهای شیشه ای با خلط تغییر یافته توسط اکسید آهن و در آبسه کبدی آمباتیک کبدی شکسته با خلط “خمیر آنچوی” مشاهده می شود. به ندرت ، بیمار با شبه هموپتیزی ایجاد می شود که به روش های مختلفی مصنوعی ایجاد می شود.

علائم مرتبط با ریوی مانند سرفه مزمن با تولید خلط ، تغییر در سرفه ، تنگی نفس هنگام فشار ، درد در قفسه سینه (خصوصاً از نوع خلط آور) و خس خس نیز در ارزیابی هموپتیزی مهم است. ارتباط این علائم با شروع هموپتیز می تواند بسیار مفید باشد. به عنوان مثال ، هموپتیزی در سرطان ریه یا سل معمولاً یک علامت دیررس است که پیش از کاهش وزن ، تغییر در سرفه ، خستگی و سایر علائم مزمن وجود دارد.

سایر نکات تاریخ که باید مورد توجه قرار گیرد شامل عفونت های ریوی قبلی ، آسیب دیدگی ناخوشایند سینه ، تشنج و درد در اندام تحتانی یا تورم است. قرار گرفتن در معرض عواملی مانند دود سیگار ، الکل ، آزبست و سل. استفاده از داروها (به عنوان مثال ، ضد انعقادها)؛ سرانجام ، علائم سیستمیک مانند تب ، کاهش وزن و سایر مشکلات خونریزی ، به ویژه هماتوری (جدول ۳۹٫۱). سن بیمار نیز در باریک شدن تشخیص افتراقی مفید است. فیبروز کیستیک بیماری کودکان و بزرگسالان است. تنگی میترال ، آدنومهای برونشی ، سندرم گودپاستور و فشار خون بالا ریوی در سنین میانسالی رخ می دهد. و سرطان ریه معمولاً در بیماران بالای ۵۰ سال دیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، ۱۰ متر داخل خیابان دهم شرقی، فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز پلاک 79/2

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65521957