خوردن نوشابه در دوران شیردهی

خوردن نوشابه در دوران شیردهی

خوردن نوشابه در دوران شیردهی:

نوشیدن در حد اعتدال – یک یا دو نوشیدنی در طی ۲۴ ساعت – خوب است ، مادامی که منتظر تغذیه کودک باشید.

هنگام نوشیدن نوشیدنی های گاز دار مانند نوشابه  ، مقدار کمی از آن به شیر مادر شما می رسد. میزان  گاز یا الکل موجود در شیر مادر به میزان الکل و گاز موجود در خون بستگی دارد. حدود ۲ ساعت از نوشیدن یک نوشیدنی طول می کشد تا الکل متابولیزه شود و دیگر دغدغه پرستاری نباشد.

اگر قصد نوشیدن بیش از چند مورد (ترجیحا بعد از برقراری شیردهی برای حدود یک ماه) را دارید ، می توانید “پمپ و ریخته” کنید – شیر خود را پمپ کنید و سپس آن را دور بیندازید.

اما نوشیدن بیش از حد هنگام پرستاری توصیه نمی شود. حتی اگر “پمپ و ریخته شوید” خطرات دیگری نیز برای کودک شما وجود دارد. نوشیدن بیش از حد بر مراقبت از کودک شما تأثیر می گذارد و ممکن است مانع پاسخگویی مناسب به نیازهای کودک شود ، زیرا این امر توانایی هوشیاری و تفکر واضح شما را تغییر می دهد. همچنین یک عامل خطر برای SIDS (سندرم مرگ ناگهانی نوزادان) است.

آیا می توانم کافئین بخورم؟
مانند الکل ، بهتر است میزان کافئین مصرف شده در هنگام شیردهی را محدود کنید. یک یا دو فنجان قهوه در روز خوب است ، اما بیش از یک یا دو وعده کافئین در روز ممکن است بر روحیه کودک و / یا خواب شما تأثیر بگذارد. بنابر این و با توجه به مطالب بالا که همه ی انها از منابع موثق و مطمئنی گرفته و جمع اوری شده اند شما در دوران شیر دهی هم همانند دوران بارداری مراقب تغذیه خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166