خون بند ناف

خون بند ناف

خون بند ناف:

خون بند ناف ، خونی است که پس از تولد نوزاد در جفت و بند ناف باقی می ماند. سرشار از سلولهای بنیادی خون است ، مشابه آنچه در مغز استخوان یافت می شود و از این موارد برای درمان سرطانهای مختلف ، نقص ایمنی و اختلالات ژنتیکی استفاده می شود.

سلولهای بنیادی “سلولهای اصلی” بدن هستند. سلولهای بنیادی تولیدکننده خون (به نام سلولهای بنیادی خونساز) در خون بند ناف وجود دارند. این سلول ها همان چیزی هستند که ما آن را “نا مشخص” می نامیم ، به این معنی که آنها توانایی توسعه در آن قسمت از خون مورد نیاز بدن بیمار را دارند. خواه گلبولهای قرمز ، گلبولهای سفید یا پلاکتها.

پیوند خون  ناف نشان داده شده است که بیماران مبتلا به انواع مختلف بیماری را درمان می کند:

بدخیمی:
سرطانهای خون ، به عنوان مثال لوسمی ، لنفوم.

نارسایی مغز استخوان:
هنگامی که مغز استخوان سلولهای مورد نیاز خود را تولید نکند.

هموگلوبینوپاتی:
اختلالات خونی مانند کم خونی سلول داسی یا تالاسمی.

نقص سیستم ایمنی:
وقتی سیستم ایمنی بدن به درستی کار نکند

اختلالات متابولیک:
اینها بر تجزیه مواد زاید در بدن تأثیر می گذارد.

پتانسیل صرفه جویی در زندگی
به دنبال تولد نوزاد ، به طور معمول جفت شما به همراه خون  ناف که در آن قرار دارد ، دور ریخته می شود.

با تشکر از تحقیقات علمی در این زمینه ، ما دائماً در حال کشف بیشتر بیماری ها و شرایطی هستیم که با سلول های بنیادی موجود در خون ناف با موفقیت قابل درمان باشد.

برای موفقیت در پیوند ، سلولهای بنیادی گرفته شده از خون  ناف باید تا حد امکان با نوع بافت بیمار مطابقت داشته باشند. بنابراین ، برای این که بیماران بهترین فرصت برای “مسابقه” داشته باشند ، باید تعداد اهدا خون خون  ناف را تا حد امکان ذخیره کنیم ، و بدون شما نمی توانیم این کار را انجام دهیم.

اگر خون ناف شما توسط پرسنل آموزش دیده ما جمع آوری نشده باشد ، و شما ترتیب دیگری نداده باشید تا بند ناف شما به صورت خصوصی جمع شود ، طبق روال معمول بیمارستان ، جفت شما حاوی خون ناف شما دور می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، ۱۰ متر داخل خیابان دهم شرقی، فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز پلاک 79/2

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65521957