درمان کودکان پرخاشگر

درمان کودکان پرخاشگر

درمان کودکان پرخاشگر :۸ راه برای درمان کودکان پرخاشگر
به فرزند خود در مورد راههای صلح آمیز برای ابراز خشم خود بیاموزید.

بیشتر مردم گاهی احساس عصبانیت و پرخاشگری می کنند – از جمله کودکان. بزرگترها در صورت بروز این احساسات ، تمایل به کنترل بهتر بر رفتار خود دارند. با این حال ، کودکان ممکن است انرژی خود را به سمت رفتارهای خشونت آمیز مانند لگد زدن ، گزش و ضربات بکشند.

مرتبط: ۷ نکته برای نظم دادن به کودک نوپا
اگر فرزند شما تمایل به این نوع رفتار پرخاشگرانه دارد ، این وظیفه شماست که به او در توسعه قضاوت ، نظم و انضباط خود و توانایی ابراز احساسات خود به روشهای مناسب کمک کنید. در اینجا شش روش برای انجام این کار آمده است:

۱٫ محدودیت های محکم و ثابت را تعیین کنید. کودکان باید بدانند چه رفتاری وجود دارد و مجاز نیست. اطمینان حاصل کنید که هرکسی که به فرزند شما اهمیت می دهد از قوانینی که تعیین کرده اید آگاه است و همچنین در صورت نمایش این رفتار ، پاسخ به استفاده از آن را دارد. کودکی که لگد ، ضربه یا نیش می زند باید سریعاً مورد توبیخ قرار گیرد تا او دقیقاً بفهمد چه اشتباهی انجام داده است.

۲٫ به فرزند خود کمک کنید تا روشهای جدیدی برای مقابله با خشم خود پیدا کند. او را ترغیب کنید که به جای دعوا با بدن ، از کلمات برای بیان احساسات خود استفاده کند. با آرامش از فرزند خود بخواهید که توضیح دهد چه چیزی باعث عصبانیت وی شده است. صحبت از طریق این مسئله می تواند به برخی از کودکان کمک کند تا از طریق خشم کار کنند و آرام شوند. اگر فرزند شما مایل به گفتگو با شما نیست ، ممکن است احساس راحتی کند “با” یک حیوان خانگی ، عروسک یا دوست خیالی صحبت کند.

حتماً یک کودک کوچک خود را به خاطر نمایش رفتارهای غیرخشونت آمیز ستایش کنید. به او بگویید که وقتی عصبانیت خود را با روشی مثبت سروکار دارد ، متوجه می شوید.

۳٫ خود کودک را در کنترل خود قرار دهید. کودکان توانایی ذاتی برای کنترل خود را ندارند. به آنها آموزش داده می شود که هر وقت احساس می کنند لگد ، ضربه یا نیش نزنند. کودک برای رشد توانایی کنترل احساسات خود و فکر کردن در مورد اقدامات خود قبل از اقدام به ضربه ، به راهنمایی والدین نیاز دارد.

۴- از تشویق “سختی” خودداری کنید. در برخی خانواده ها ، خصوصاً در پسران ، پرخاشگری تشویق می شود. والدین اغلب برای تعریف یک کودک از کلمه “سخت” استفاده می کنند. این مسئله باعث می شود کودک احساس کند که برای جلب رضایت والدین باید لگد بزند و نیش بزند.

۵- به عنوان نوعی نظم و انضباط نپردازید. برخی از والدین به عنوان مجازات ، به فرزند خود ضربه می زنند و یا ضربه می زنند. کودکی که از نظر جسمی تنبیه شود می تواند باور کند که این شیوه صحیح رسیدگی به افراد است که از رفتار آنها خوشش نمی آید. تنبیه بدنی می تواند پرخاشگری کودک نسبت به دیگران را تقویت کند.

۶٫ خلق و خوی خود را کنترل کنید.

بگذارید بچه های شما شاهد درگیری هایی باشند که در خانه شما بوجود می آیند و به طور مسالمت آمیز حل می شوند. کودکان از بزرگسالان تقلید می کنند. روشی که شما با عصبانیت و سرخوردگی خود روبرو خواهید شد بر فرزندتان تأثیر می گذارد. از مهارت های مقابله ای مثبت استفاده کنید – مانند انجام کاری که باعث آرامش شما شود یا از یک موقعیت ناامیدکننده دور شوید – و احتمالاً فرزند شما نیز همین کار را خواهد کرد.

۷٫ یک منبع خلاق پیدا کنید.

کودکان می توانند مقداری بخار بخورند که پای خود را بکوبند ، یک بالش را مشت کنند ، یا بچرخند ، پیچ خورند یا تند شوند. رقصیدن در اطراف یا پیاده روی نیز ممکن است کمک کند. ترغیب کودک به انجام کارهایی که از او لذت می برد – نقاشی ، راه رفتن سگ ، خواندن – همچنین می تواند به تمرکز افکارش از عصبانیت کمک کند.

۸- آسایش و محبت را به دست آورید.

به کوچک خود بگویید که شما واقعاً به اوضاع و احساسات او اهمیت می دهید. کودکان نو پا را می توان با حضور جسمی شما آسایش داد ، همانطور که بچه های بزرگتر می توانند با یک وضعیت ناامیدکننده روبرو شوند. و هرگز قدرت در آغوش گرفتن را برای اینکه کسی احساس عشق و پذیرش کند ، دست کم نگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، ۱۰ متر داخل خیابان دهم شرقی، فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز پلاک 79/2

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65521957