دوقلوهای همسان

دوقلوهای همسان

دوقلوهای همسان :

دوقلوهای دو قلو

همه حاملگی ها زمانی شروع می شود که یک اسپرم تخم مرغ را تخلیه کند. این تخم بارور شده یک زایگو نامیده می شود.

گاهی اوقات تخمدانها دو تخمک را آزاد می کنند و دو اسپرم جداگانه هر تخمک را کشت می کنند. این دوقلوها را تشکیل می دهد. این دوقلوها دوقلوهای برادرانه، دوقلوهای دوقطبی (به معنی دو زیتوت) یا دوقلوهای غیر مشابه هستند.

تصویر دوقلوهای برادرانه

در دوران بارداری، نوزادان در حال رشد از طریق مادر و مادر و اکستنشن غذا از طریق جفت و بند ناف دریافت می کنند. دوقلوهای دوقلوها دارای جفت جداگانه و بند ناف هستند. نام فنی این است که دوقطبی است.

دوقلوهای دوقلوها میتوانند یکسان باشند یا جنس مخالف باشند و ژنهای آنها به اندازه برادر و خواهر دیگر متفاوت است. اغلب دوقلوهای همجنسگرا برادرانه متفاوتند – به عنوان مثال، ممکن است مو یا رنگ چشم متفاوت داشته باشند. گاهی اوقات آنها کاملا مشابه هستند.

دوقلوهای دوقلو در حدود ۷۰ درصد از تولدهای دوقلو در استرالیا اتفاق می افتد.

به ندرت، دوقلوهای برادرانه جای جفت دارند این نوع دوقلوها دوقلوهای کیهانی نامیده می شود.

دوقلوهای همسان

گاهی اوقات تخم های بارور شده در عرض چند روز از تخمک برای تولید دوقلوهای مشابه ژنتیکی شکسته می شوند. از آنجا که این دوقلوها از یک zygote می آیند، آنها نیز به عنوان monozygotic شناخته می شوند. دوقلوهای یکسان یکسان هستند.

تصویر دوقلو یکسان است

سه نوع از دوقلوهای یکسان وجود دارد.

حدود یک سوم از دوقلوهای یکسان تقسیم به زودی پس از لقاح و به طور کامل دوقلوهای جداگانه. مانند دوقلوهای برادر، این دوقلوها دارای جفت جداگانه هستند.

دو سوم دیگر بعد از اتصال به دیوار رحم تقسیم می شوند. در نتیجه، آنها جفت را به اشتراک می گذارند. نام فنی این مونوو گرافیک است.

در تعداد بسیار کمی از دوقلوهای یکسان، تقسیم ممکن است حتی بعدا رخ دهد. در این مورد، هر دو دوقلو یک کیسه داخلی دارند که به آن amnion نامیده می شود، علاوه بر اشتراک جفت. نام فنی این دوقلوهای مونو آمنیوتیک است. آنها اغلب دوقلوهای MoMo نامیده می شوند.

دوقلوهای مشابه در حدود ۲۵۰ نفر در استرالیا اتفاق می افتند.

اگرچه دوقلوهای یکسان دارای ژنهای مشابه هستند، اما همیشه آنها یکسان نیستند. این به این دلیل است که سلامت و توسعه کودکان نه تنها به وسیله ژنها بلکه با تجربه در رحم و پس از تولد شکل می گیرد. به عنوان مثال، دوقلوهایی که خون کمتری از جفت مشترک دریافت می کنند ممکن است در هنگام تولد وزن کمتری داشته باشند.

تقسیم جفت یا داخل کیسه: چرا مهم است بدانیم

تقسیم جفت به این معنی است که دوقلوها در هنگام بارداری خون خود را ذخیره می کنند. گاهی اوقات عرضه خون نابرابر به اشتراک گذاشته می شود، که می تواند باعث مشکلات سلامتی هر دوی دوقلوها شود.

زنان که باردار هستند با دوقلوهای مشترک جفت باید بررسی شود بیشتر از زنان با دوقلوها با جفت جداگانه. چک های مکرر می تواند در اوایل هر عوارض احتمالی را انتخاب کند.

دوقلوهایی که یک سینه درونی دارند (مونو آمنیوتیک) نیز در معرض خطر بیشتری از عوارض در دوران بارداری هستند زیرا احتمال دارد که بند ناف خود را از بین ببرند و خون خود را قطع کنند. این دوقلوها حتی بیشتر بررسی می شوند. متخصصین پزشکی اغلب توصیه می کنند که این دوقلوها زودتر از سایر انواع دوقلوها متولد شوند.

متخصصان پزشکی از سونوگرافی استفاده می کنند تا کارایی دوقلوهای جفتی را بررسی کنند. هر چه زودتر اولتراسوند، دقیق تر می توانید بگویید که چند placentas وجود دارد. بعدا در حاملگی سخت تر می شود. پس از تولد، جفت باید مورد توجه قرار گیرد تا تأیید یا تعیین شود که چه نوع دوقلوها هستند.

ایثار یا یکسان: چرا مهم است بدانیم

دوقلوهای همان جنس با جفت جداگانه میتوانند برادرانه یا یکسان باشند. به دلایل بهداشتی، خوب است بدانید که دوقلوهای شما برادرانه یا یکسان هستند.

برای پیدا کردن اینکه دوقلوها یکسان یا برادرانه هستند، می توانید پس از تولد نوزادان، یک آزمایش ژنتیکی بپرسید. این یک تست زبانی است. تست صدمه نمی بیند و شامل جمع آوری یک نمونه از سلول های گونه ها با دردمند کردن در داخل گونه های نوزادان خود را با نرم افزار نرم (مانند یک نخ پنبه). هزینه این آزمایش از ۱۲۰ دلار (از جمله هر دو دوقلو) در استرالیا آغاز می شود.

دوقلوهای مشابه به احتمال زیاد از دوقلوهای برادر برای بیماری مشابهی بیشتر است. اگر یکی از جفت دوقلو یکسان با یک بیماری خاص یا وضعیت بهداشتی، مانند فشار خون بالا تشخیص داده شود، دیگر دوقلو باید اغلب برای علائم اولیه بررسی شود.

به دلیل ساخت ژنتیکی آنها، دوقلوهای یکسان همیشه برای پیوند عضو مناسب خواهند بود، اگر هرگز به آن نیاز ندارند. دوقلوهای دوقلو تنها گاهی اوقات سازگار هستند.

دلایل دیگر اینکه دوقلوها و والدین دوقلوها می خواهند بدانند که آیا آنها برادرانه یا یکسان هستند یا خیر، عبارتند از:

تلاش برای ایجاد شانس گرفتن دوقلوهای بیشتر در حاملگی های آینده (فقط دوقلوهای برادرانه در خانواده ها)
اطمینان حاصل کنید که آنها اطلاعات مناسب در مورد ساخت ژنتیک خود دارند
قادر به پاسخگویی به سوالات از خانواده، دوستان و دیگران است
درگیر شدن در پژوهش دوقلو
فقط کنجکاو هستم!
برخی از دوقلوهای یکسان دوقلوهای آینه هستند – به عنوان مثال، قطعات موی آنها در طرف مقابل، آنها به طور مخالف دست، یا نشانه های تولد در طرف مقابل از بدن خود.

امید واریم از مقاله دوقلوهای همسان لذت برده باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166