زایمان زود هنگام

 زایمان زود هنگام

زایمان زود هنگام:

بیشتر بارداری ها ۴۰ هفته طول می کشد. نوزادی که قبل از هفته ۳۷ به دنیا آمده ، به عنوان نوزاد نارس یا زودرس شناخته می شود. پیشرفت های پزشکی به این معنی است که بیش از ۹ از ۱۰ نوزاد نارس زنده مانده و بیشتر آنها به صورت عادی پیشرفت می کنند.

کودک نارس
بیشتر نوزادان نارس به طور عادی رشد می کنند ، اما در معرض خطر بیشتری برای بروز مشکلات رشد قرار دارند ، بنابراین به بررسی های منظم بهداشتی نیاز دارند.

در استرالیا ، تقریباً از هر ۱۰ نوزاد تقریبا ۱ از قبل به دنیا می آیند. بیشتر نوزادان نارس استرالیا بین ۳۲ تا ۳۶ هفته به دنیا می آیند و هیچ مشکلی جدی در دراز مدت ندارند.

نوزادان بسیار نارس در معرض خطر بیشتری برای بروز مشکلات رشد هستند. این امکان وجود دارد که نوزادانی که در هفته های ۲۳-۲۴ به دنیا می آیند زنده بمانند ، اما خطرناک است.

بیشتر نوزادانی که قبل از ۳۲ هفته متولد شده اند ، و کسانی که وزن آنها ۲٫۵ کیلوگرم یا کمتر است ، ممکن است نیاز به کمک به تنفس داشته باشند و ممکن است در یک بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) تا زمانی که رشد کافی برای زنده ماندن در خود نداشته باشند ، از آنها مراقبت کنند. نوزادانی که بین ۳۲ تا ۳۷ هفته به دنیا می آیند ممکن است در یک مهد کودک مخصوص مراقبت نیاز داشته باشند.

چرا نوزادان نارس به دنیا می آیند؟
علت تولد زودرس در حدود نیمی از همه موارد ناشناخته است. با این حال ، برخی از دلایلی که نوزادان نارس به دنیا می آیند عبارتند از:

حاملگی چندگانه (دوقلوها یا بیشتر)
مادر با رحم یا دهانه رحم خود مشکلی ندارد
مادر عفونت می کند
مادر یک وضعیت پزشکی دارد به این معنی که نوزاد باید زودتر از موعد تحویل داده شود ، مانند پره اکلامپسی
مادر مانند دیابت وضعیت سلامتی دارد
تاریخ تولد زودرس
اگر کمتر از ۳۷ هفته باردار هستید و هر یک از علائم زایمان زودرس ، مانند انقباضات ، شکستن آب ، خونریزی ، “نمایش” مخاط از مهبل یا کاهش ناگهانی حرکات کودک را تجربه می کنید ، با پزشک خود تماس بگیرید. یا نزدیکترین مجموعه تحویل فوراً ممکن است باعث کندی یا توقف کار شود. اما هر روز کودک در رحم شما می ماند ، احتمال زنده ماندن آنها بیشتر می شود.

در زایمان زود هنگام دربدو تولد چه خواهد شد؟
بهتر است نوزادان خیلی زودرس در بیمارستانی که دارای NICU هستند متولد شوند. اگر بیمارستانی که نوزاد در آن متولد شده ، NICU نداشته باشد ، ممکن است شما و نوزادتان به بیمارستان دیگری منتقل شوید.

هنگام زایمان ، ممکن است برای جلوگیری از انقباضات مدتی داروهایی به شما داده شود. این امر به شما امکان می دهد در صورت لزوم به بیمارستان دیگری منتقل شوید. همچنین ممکن است ۱۲ تا ۲۴ ساعت قبل از تولد تزریق داروهای کورتیکواستروئید دریافت کنید تا به ریه های کودک شما کمک کند تا کارآمدتر باشد.

نوزادان نارس خیلی سریع متولد می شوند. آنها معمولاً از طریق واژن متولد می شوند. با این حال ، در بعضی موارد پزشک ممکن است تصمیم بگیرد که بی خطرترین روش تحویل نوزاد از طریق سزارین است. پزشک شما در مورد این تصمیم با شما بحث خواهد کرد.

یک تیم پزشکی از واحد نوزادی (نوزاد) برای تولد در آنجا حضور خواهند داشت. به محض تولد نوزاد ، آنها در اتاق شما از کودک مراقبت می کنند ، احتمالاً از تخت احیاء نوزادان (کودک) استفاده می کنند. این تیم کودک شما را گرم نگه می دارد و به آنها کمک می کند تا با ماسک اکسیژن یا لوله تنفس و احتمالاً دارو تنفس کنند. بعضی از نوزادان برای احتیاط قلب و ریوی (CPR) یا تزریق آدرنالین به ضربان قلب خود نیاز دارند.

هنگامی که کودک شما پایدار است ، ممکن است آنها به NICU یا SCN منتقل شوند.

کودک نارس من چه شکلی خواهد بود؟
نوزادانی که در ۳۶ تا ۳۷ هفته متولد می شوند ، معمولاً شبیه نوزادان کوچک تمام وقت هستند. نوزادان خیلی زودرس کوچک خواهند بود (شاید در دست شما جا بگیرد) و بسیار شکننده به نظر می رسند.

پوست: ممکن است کاملاً توسعه نیافته باشد و ممکن است براق ، شفاف ، خشک یا پوسته پوسته به نظر برسد. ممکن است کودک برای گرم نگه داشتن آنها هیچ چربی در زیر پوست نداشته باشد.
چشم: پلک های نوزادان خیلی زود ممکن است در ابتدا بسته شود. تا ۳۰ هفته آنها باید بتوانند به مناظر مختلف پاسخ دهند.
رشد نابالغ: ممکن است کودک شما نتواند دمای بدن ، تنفس یا ضربان قلب خود را تنظیم کند. آنها ممکن است پیچ خورده ، سفت و سخت شوند یا نتوانند هوشیار باشند.
مو: کودک شما ممکن است موهای کمی روی سر خود داشته باشد ، اما بسیاری از موهای بدن نرم (به نام “lanugo”) وجود دارد.
دستگاه تناسلی: دستگاه تناسلی کودک ممکن است کوچک و توسعه نیافته باشد.
رشد زودرس کودک شما
برخی از مسائل مشترک برای نوزادان نارس شامل موارد زیر است:

مشکلات تنفسی
مشکلات قلبی
مشکلات در دستگاه گوارش آنها
زردی
کم خونی
عفونت
بیشتر نوزادان نارس به طور طبیعی رشد می کنند ، اما بیشتر در معرض مشکلات رشد قرار دارند ، بنابراین به بررسی های منظم بهداشتی و توسعه در بیمارستان یا همراه با پزشک متخصص کودکان نیاز دارند. اگر نگران پیشرفت فرزندتان هستید ، با پزشک خود صحبت کنید.

مشکلاتی که ممکن است بعداً در کودکانی که زودرس به دنیا آمده اند رخ دهد عبارتند از:

تأخیر زبان
مشکلات رشد و جنبش
مشکلات دندانها
مشکلات بینایی یا شنوایی
مشکلات تفکر و یادگیری
مشکلات اجتماعی و عاطفی
نحوه محاسبه سن اصلاح شده کودک
وقتی داوری می کنید که کودک نارس شما به طور عادی در حال رشد است ، درک “سن اصلاح شده” آنها مهم است.

سن اصلاح شده سن تقویمی کودک شما منهای تعداد هفته ها یا ماه هایی است که زود متولد شده اند. به عنوان مثال ، یک نوزاد ۶ ماهه که ۲ ماه به دنیا آمده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166