زایمان طبیعی

زایمان طبیعی

زایمان طبیعی :

تولد طبیعی چیست؟
زایمان طبیعی ، زایمان واژینال و زایمان با محدودیت مداخله پزشکی نیست. این می تواند گزینه های مختلفی داشته باشد ، از پزشک انتخاب شده گرفته تا تسکین درد شما استفاده می کنید. در اینجا رایج ترین گزینه هایی که معمولاً در یک تولد طبیعی درگیر هستند:

تحویل در یک مرکز زایمان و یا در خانه و نه در بیمارستان (گرچه قطعاً می توانید درخواست کنید که زایمان عاری از دارو در بیمارستان داشته باشید)
کار با دولا ، ماما یا OB-GYN که ترجیح استفاده از حداقل مداخلات را اعلام کرده است (با پزشک خود صحبت کنید و از او بپرسید که آیا او در زایمان طبیعی کمک کرده است یا به دنبال OB-GYN هایی هستید که در مراکز زایمان کار می کنند یا توسط دوستی که زایمان طبیعی داشته باشد توصیه می شود)
به جای اینکه روی پشت خود در رختخواب دراز بکشید ، مواظب موقعیت های جایگزین زایمان از جمله چمباتمه زدن ، تمام چهار دست (دست و زانو) ، زانو زدن یا تکیه دادن به چیزی (صندلی یا شریک زندگی خود) باشید.
زایمان در وان آب گرم است
روش های جایگزین عاری از دارو شامل هیدروتراپی ، هیپنوتیزم ، ماساژ ، تکنیک های آرامش ، مراقبه ذهن آگاهی ، تمرین های تنفسی و طب سوزنی
بلافاصله کودک را برای تماس پوستی به پوست و شیردهی به معده خود تحویل دهید (به جای اینکه او را از بین ببرید تا ابتدا ارزیابی و وزن شود)
جلوگیری از روتین IV ، القاء زایمان ، اپیزیوتومی روتین (که خوشبختانه به هر حال این روزها بندرت مورد استفاده قرار می گیرد) ، نظارت مداوم روی جنین ، کمک به زایمان با فورسپس ، استخراج خلاء و سزارین (مگر اینکه یکی از این مداخلات پزشکی بعنوان پزشکی ضروری تلقی شود). رفت و آمد مکرر)
مزایا
از آنجا که به جای پیش فرض مداخله پزشکی ، از بدن و غرایز خود استفاده خواهید کرد ، روشهای طبیعی تولد ممکن است باعث شود در طی مراحل زایمان احساس قدرت بیشتری داشته باشید. در اینجا چند مزیت دیگر را باید در نظر بگیرید:

کودک با شریک تولد شما پیوند می زند. به احتمال زیاد به حمایت مداوم یک شریک زندگی ، یک عضو خانواده یا یک دوست نزدیک خود احتیاج دارید که ممکن است پیوند بین آن شخص و کودک شما را تقویت کند.
ممکن است شما شیردهی موفقیت بهتری داشته باشید. مطالعات نشان داده است که تماس فوری پوست به پوست به پیوند زودرس مادر و نوزاد کمک می کند که می تواند شیردهی را آسان تر کند.
شما قادر به حرکت خواهید بود. بسیاری از خانمها راحتی در توانایی حرکت در حین زایمان را راهی برای کنار آمدن با درد می دانند. چه در حال راه رفتن در سالن ها ، چه در دوش گرفتن و چه در حملات توپ ورزش باشد ، شما می توانید تقریباً به اندازه دلخواه خود با یک تولد طبیعی حرکت کنید – در حالی که با اپیدورال شما معمولاً در رختخواب هستید.
فشار ممکن است مؤثرتر باشد. از آنجا که شما یک داروی تسکین دهنده درد دریافت نخواهید کرد ، هیچ حسی را از دست نخواهید داد و قادر خواهید بود راحت تر حرکت کنید.
ممکن است زودتر بتوانید قدم بزنید. شما می توانید از رختخواب خود خارج شوید و زودتر از زایمان پیاده روی کنید ، زیرا از بیماری اپیدورال یا گرگی ناشی از دارو بی حس نخواهید شد. به نوبه خود ، راه رفتن به بهبودی سریع کمک می کند و می تواند به جلوگیری از یبوست (یک بیماری شایع بعد از تولد) کمک کند.
به بدن خود احساس غرور خواهید کرد. مهم نیست که چطور تحویل دهید – بدون عارضه ، با اپیدورال یا از طریق بخش C – باید از آنچه به دست آورده اید احساس هراس کنید. به گفته این ، بسیاری از مادرانی که به دنبال تولد طبیعی می روند ، از دانستن اینکه بدنشان بدون دارو دقیقاً قادر به چه چیزی است ، لذت می برند.
ریسک ها
مانند هر تصمیمی که در رابطه با سلامت باشد ، زایمان طبیعی خطرات زیادی را نیز به همراه دارد که باید بخشی از تصمیم نهایی شما باشد. در اینجا چند مورد قابل توجه است:

همه چیز را حس خواهید کرد. برخی از خانم ها می یابند که این درد بسیار شدیدتر از آن چیزی است که پیش بینی می کرد. با این حال ، بدانید که همیشه می توانید به پزشک معالج خود اطلاع دهید که در حال برنامه ریزی برای زایمان طبیعی هستید و در هر زمان در طی فرآیند ، اگر درد زیاد باشد ، اپیدورال را بخواهید.
ممکن است شما به بیهوشی عمومی نیاز داشته باشید. اگر اپیدورال وجود نداشته باشد و ضربان قلب کودک کاهش یابد ، طناب کشدار شود یا یک اورژانس غیر منتظره دیگر اتفاق بیفتد ، ممکن است شما را تحت بیهوشی عمومی قرار دهید (یا دارویی دریافت کنید تا شما را بیهوش بیاورد) برای ایمنی خود ، زیرا احتمال دارد که قسمت C باشد. لازم است
ممکن است بیشتر در معرض خطر عوارض قرار بگیرید. اگر شما در حال برنامه ریزی برای زایمان در خانه هستید ، بدانید که مطابق کالج آمریکایی زنان و زایمان (ACOG) ، در مقایسه با زایمان در بیمارستان ، دو تا سه برابر بیشتر از مرگ پری ناتال وجود دارد ، اگرچه هنوز خطر وجود دارد. بسیار کم است (۱٫۳ در هر ۱۰۰۰ نوزاد در هنگام زایمان و زایمان در هنگام زایمان در خانه برنامه ریزی شده در مقابل ۰٫۴ در هزار برای زایمان های بیمارستانی کم خطر می میرند). این به احتمال زیاد به این دلیل است که اگر عوارض ایجاد شود و یک مادر در فاصله نزدیک رانندگی از بیمارستان زندگی نکند ، ممکن است کودک وی به اندازه کافی سریع درمان های نجات بخش زندگی خود را دریافت نکند. با این حال ، بسیاری از بیمارستان ها و به خصوص مراکز زایمان برای روش های تولد طبیعی آماده هستند و در مواردی که شما به آنها احتیاج داشته باشید ، به مداخلات اساسی پزشکی دسترسی دارند.
آیا زایمان طبیعی برای شما مناسب است؟
صحبت با پزشک در مورد گزینه های شما و اینکه آیا تولد طبیعی برای شما بی خطر است ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166