زایمان

زایمان

زایمان :

مرحله اول زایمان
در مرحله اول زایمان ، انقباضات باعث می شود که دهانه رحم شما به تدریج باز شود (گشاد شود). این معمولاً طولانی ترین مرحله کار است.

در شروع زایمان ، دهانه رحم شروع به نرم شدن می کند تا بتواند باز شود. به این مرحله نهفته گفته می شود و ممکن است احساس انقباضات نامنظم کنید. قبل از اشتغال در کار ، می تواند ساعت ها یا حتی روزها طول بکشد.

زایمان ایجاد شده زمانی است که دهانه رحم شما بیش از ۳ سانتی متر اتساع کرده و انقباضات منظم در حال باز شدن دهانه رحم است.

در مرحله نهان ، ایده خوبی است که بخاطر برقراری زایمان ، به خوردن و نوشیدن چیزی بخورید.

اگر زایمان شبانه شروع می شود ، سعی کنید راحت و آرام باشید. اگر می توانید بخوابید.

اگر زایمان در طول روز شروع شد ، قدم بردار و به آرامی فعال شوید. این کمک می کند تا کودک شما به سمت لگن و دهانه رحم حرکت کند تا رقیق شود.

تمرینات تنفس ، ماساژ و داشتن حمام گرم یا دوش ممکن است در تسکین درد در این مرحله اولیه زایمان کمک کند.

چه موقع با ماماها تماس بگیرید
در صورت تماس با تیم مامایی خود تماس بگیرید:

انقباضات منظم است و در هر ۱۰ دقیقه حدود ۳ می شود
آبهای شما شکسته است
انقباضات شما بسیار قوی است و احساس می کنید نیاز به تسکین درد دارید
شما در مورد هر چیزی نگران هستید
اگر قبل از برقراری زایمان به بیمارستان یا واحد مامایی بروید ، ممکن است این افراد به شما پیشنهاد دهند که مدتی به خانه بروید.

پس از برقراری زایمان ، مامای شما هر از گاهی به شما معاینه می دهد تا ببیند که چگونه پیشرفت می کنید و به شما پیشنهاد پشتیبانی می دهد ، از جمله در صورت نیاز ، تسکین درد.

می توانید در اطراف راه بروید یا به موقعیتی برسید که احساس راحتی در کار را داشته باشید.

مامای شما معاینات منظم واژن را برای دیدن پیشرفت زایمان به شما پیشنهاد می دهد. اگر نمی خواهید این موارد را داشته باشید – ماما می تواند با شما بحث کند که چرا او به آنها پیشنهاد می کند.

دهانه رحم شما باید حدود ۱۰ سانتی متر باز کند تا کودک بتواند از آن عبور کند. این چیزی است که کاملاً اتساع نامیده می شود.

در اولین کار ، زمان شروع کار تأسیس تا اتساع کامل ، معمولاً ۶ تا ۱۲ ساعت است. در بارداری دوم یا سوم اغلب سریعتر است.

هنگامی که به پایان مرحله اول زایمان رسیدید ، ممکن است یک فشار برای فشار احساس کنید.

نظارت بر کودک در زایمان
مامای شما در طول زایمان شما و کودک شما را تحت نظر خواهد گرفت تا مطمئن شوید که هر دو به خوبی مقابله می کنید.

این شامل استفاده از یک وسیله دستی کوچک برای گوش دادن به قلب کودک شما هر ۱۵ دقیقه یکبار خواهد بود. شما آزاد خواهید بود به اندازه دلخواه خود حرکت کنید.

اگر نگرانی در مورد شما یا کودک شما وجود دارد ، ممکن است مامای شما نظارت الکترونیکی را پیشنهاد کند ، یا اینکه اپیدورال را انتخاب کنید.

نظارت الکترونیکی شامل بستن دو لنت پلاستیکی به ضربات شما و احتمالاً کلیپ متصل به سر کودک (مانیتور پوست سر جنین) است. اینها به مانیتور وصل شده است که ضربان قلب کودک و انقباضات شما را نشان می دهد.

حتی اگر نگرانی وجود نداشته باشد می توانید درخواست کنید تا به صورت الکترونیکی کنترل شود. داشتن نظارت الکترونیکی بعضی اوقات می تواند میزان حرکت شما را محدود کند.

اگر مانیتور الکترونیکی با لنت در دست دارید زیرا نگرانی در مورد ضربان قلب کودک شما وجود دارد ، اگر به نظر می رسد ضربان قلب کودک خوب است ، مانیتور را خاموش کنید.

مانیتور پوست سر جنین معمولاً فقط هنگام تولد کودک شما ، قبل از آن برداشته نمی شود.

سرعت بخشیدن به کار
گاهی اوقات کار می تواند کندتر از حد انتظار باشد. این اتفاق می تواند رخ دهد اگر انقباضات به اندازه کافی زیاد به وجود نیایند یا به اندازه کافی قوی نباشند ، یا اگر کودک شما در وضعیت ناخوشایندی است.

در صورت بروز این مشکل ، پزشک یا ماما ممکن است با شما در مورد دو راه برای سرعت بخشیدن به کار صحبت کنند: شکستن آب یا قطره اکسی توسین.

آبهای شما را می شکند
شکستن غشایی که حاوی مایعات در اطراف کودک شما (آبهای شما) است ، اغلب برای قوی تر و منظم تر شدن انقباضات کافی است. این همچنین به پارگی مصنوعی غشاها (ARM) معروف است.

ماما یا پزشک شما می تواند این کار را با انجام یک استراحت کوچک در غشای معاینه واژن انجام دهد. این ممکن است باعث شود که انقباضات شما احساس قوی تر و دردناکتری داشته باشند ، بنابراین ماما در مورد کاهش درد با شما صحبت خواهد کرد.

قطره اکسی توسین
اگر شکستن آب شما مؤثر نباشد ، پزشک یا مامای شما ممکن است از دارویی به نام اکسی توسین (که به آن با عنوان syntocinon نیز معروف است) استفاده کنید تا انقباضات شما قوی تر شود. این از طریق قطره ای که معمولاً به مچ دست یا بازوی شما وارد می شود ، داده می شود.

اکسی توسین می تواند باعث شود که انقباضات بسیار سریعتر و منظم تر شوند ، بنابراین مامای شما در مورد گزینه های تسکین درد با شما صحبت خواهد کرد.

همچنین برای بررسی اینکه کودک شما از انقباضات مقابله می کند ، به نظارت الکترونیکی نیز نیاز خواهید داشت ، همچنین معاینات منظم واژن برای بررسی قطره قطره ای انجام می شود.

مرحله دوم زایمان
مرحله دوم زایمان از زمانی انجام می شود که دهانه رحم شما تا زمان تولد نوزاد کاملاً گشاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166