زردی نوزاد

زردی نوزاد

زردی نوزاد:

زردی تازه متولد شده چیست؟
در بسیاری از نوزادان تازه متولد شده ، زردی ایجاد می شود ، شرایطی که در آن پوست و سفیده چشم ها به رنگ زرد مایل به زرد ، طی چند روز پس از تولد است. در حقیقت ، تقریباً نیمی از کلیه نوزادان در چند روز اول دچار زردی خفیف می شوند. در نوزادان نارس ممکن است زردی زودرس و طولانی تر از نوزادان تمام مدت ادامه یابد.

اگر میزان بیلی روبین بسیار زیاد شود ، عوارضی مانند آسیب مغزی (هسته) ، فلج مغزی و ناشنوایی ایجاد می شود.

چه عواملی باعث زردی نوزادان می شود؟
زردی به طور معمول اتفاق می افتد زیرا در نوزادان به طور معمول میزان بیلی روبین افزایش می یابد که به آن “زردی فیزیولوژیکی” گفته می شود. بیلی روبین که به رنگ مایل به زرد است ، با شکسته شدن گلبول های قرمز تولید می شود. بیلی روبین توسط کبد از جریان خون خارج می شود. در نوزادان ممکن است بدن بیلی روبین بیشتر از پردازش کبد تولید کند.

ادامه خواندن زیر
شما ممکن است دوست داشته باشید

زردی فیزیولوژیک معمولاً در طی چند روز پس از تولد ظاهر می شود و طی دو هفته برطرف می شود. انواع دیگر زردی های نوزادان می تواند به دلیل نارس بودن ، مشکلات مربوط به شیردهی ، عفونت ، عدم تطابق گروه خونی بین مادر و نوزاد و همچنین سایر مشکلات خون یا کبد باشد.

از آنجا که بسیاری از مادران و نوزادان به زودی پس از زایمان از بیمارستان خارج می شوند ، ممکن است زردی تا زمانی که نوزادان در خانه نباشند ظاهر نشود. برای معاینه زردی ، معاینه تازه متولد شده معمولاً در چند روز اول مراجعه به خانه از مهد کودک به پزشک متخصص کودک شما انجام می شود.

در صورت مشاهده علائم زردی در کودک ، مهم است که با پزشک خود تماس بگیرید. اگر به زردی شک دارید احتمالاً در همان روز به پزشک خود مراجعه خواهید کرد. در حالی که زردی معمولاً بسیار قابل درمان است ، اما در شدیدترین حالت ممکن است باعث آسیب مغزی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166