سزارین

سزارین

سزارین :

زایمان سزارین (بخش C) یک روش جراحی است که برای تحویل نوزاد از طریق برش در شکم و رحم استفاده می شود.

در صورت بروز عوارض حاملگی یا اینکه دچار C- قبلی شده اید ، قبل از زمان برنامه ریزی برای مقطع C برنامه ریزی شده است و بعد از سزارین (VBAC) تولد واژینال را در نظر نمی گیرید. با این وجود ، اغلب اوقات ، تا زمانی که زایمان انجام شود ، نیاز به قطعه C اول آشکار نمی شود.

اگر باردار هستید ، دانستن اینکه در طول سزارین چه در طول عمل و چه در مرحله بعد انتظار دارید – می تواند به شما در آماده سازی کمک کند.

چرا تمام شد
گاهی اوقات یک C برای شما یا نوزادتان از نظر زایمان واژن ایمن تر است. اگر ارائه دهنده خدمات درمانی شما ممکن است بخش C را توصیه کند:

کار شما در حال پیشرفت نیست کار متوقف شده یکی از متداول ترین دلایل یک بخش C است. در صورت باز نشدن دهانه رحم رحم شما با وجود انقباضات شدید در طی چند ساعت ، ممکن است کار متوقف شود
کودک شما در پریشانی است. اگر ارائه دهنده خدمات درمانی شما از تغییر در ضربان قلب کودک خود نگران است ، یک بخش C ممکن است بهترین گزینه باشد.
کودک یا نوزادان در وضعیت غیرطبیعی قرار دارند. اگر پاها یا باسن او ابتدا وارد کانال زایمان شود (برشک) یا کودک ابتدا در سمت یا شانه قرار دارد (مقطع) ممکن است قطعه C بهترین راه برای تحویل کودک باشد.
شما چند برابر حمل می کنید در صورت حمل دوقلوها ممکن است به C نیاز داشته باشید و کودک پیشرو در وضعیت غیرطبیعی است و یا در صورت داشتن سه قلو یا تعداد بیشتری نوزاد.
مشکلی در جفت شما وجود دارد. اگر جفت از دهانه رحم شما (جفت جفت) استفاده کند ، یک بخش C برای زایمان توصیه می شود.
بند ناف طولانی مدت اگر حلقه ای از بند ناف از گردن رحم شما قبل از کودک خود بلغزد ، ممکن است از C استفاده شود.
شما یک نگرانی در مورد سلامتی دارید. اگر مشکل جدی سلامتی مانند وضعیت قلب یا مغز وجود داشته باشد ، ممکن است مقطع C توصیه شود. اگر در زمان زایمان به عفونت تبخال دستگاه تناسلی فعال مبتلا باشید ، C نیز توصیه می شود.
انسداد مکانیکی. اگر فیبروئید بزرگی در کانال تولد وجود دارد ، ممکن است به بخش C احتیاج داشته باشید ، یک شکستگی لگن به شدت جابجا شده یا کودک شما دارای یک بیماری است که می تواند باعث بزرگ شدن غیرمعمول سر (هیدروسفالی شدید) شود.
شما یک بخش C قبلی داشته اید. بسته به نوع برش رحم و سایر عوامل ، اغلب تلاش برای VBAC امکان پذیر است. در برخی موارد ، با وجود این ، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ممکن است یک تکرار C را توصیه کند.
برخی از خانمها برای اولین بار از نوزادان خود برای مقابله با C استفاده می کنند. با این حال ، اگر قصد داشتن چندین فرزند را دارید دلسرد می شوید. زنانی که چندین بخش C دارند ، بیشتر در معرض خطر جفت و همچنین خونریزی شدید هستند که ممکن است نیاز به برداشتن جراحی رحم (هیسترکتومی) داشته باشد. اگر در نظر دارید یک بخش C برنامه ریزی شده برای اولین زایمان خود داشته باشید ، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود کار کنید تا بهترین تصمیم را برای شما و کودک خود بگیرید.

درخواست یک قرار ملاقات در کلینیک مایو
خطرات
مانند سایر انواع جراحی های بزرگ ، بخش های C نیز خطراتی دارند.

خطرات مربوط به کودک شما شامل موارد زیر است:

مشکلات تنفسی. نوزادانی که توسط بخش C برنامه ریزی شده متولد شده اند به احتمال زیاد دچار تاکی پنه زودرس می شوند – مشکل تنفسی که در طی چند روز اول پس از تولد با تنفس غیر طبیعی سریع ظاهر می شود.
آسیب جراحی. اگرچه نادر ، ناخن های تصادفی در پوست کودک در حین عمل ممکن است رخ دهد.
خطرات برای شما شامل موارد زیر است:

عفونت ممکن است بعد از یک بخش C در معرض خطر ابتلا به عفونت لنفاوی رحم (آندومتریت) باشید.
خونریزی پس از زایمان. یک قطعه C ممکن است باعث خونریزی شدید هنگام و بعد از زایمان شود.
واکنش به بیهوشی. واکنش های جانبی به هر نوع بیهوشی امکان پذیر است.
لخته شدن خون. مقطع C ممکن است خطر ابتلا به لخته خون در داخل ورید عمیق ، به ویژه در پاها یا اعضای لگن (ترومبوز ورید عمقی) را افزایش دهد. اگر یک لخته خون به ریه های شما سفر کرده و جریان خون (آمبولی ریوی) را مسدود کند ، این آسیب می تواند تهدید کننده زندگی باشد.
عفونت زخم. بسته به عوامل خطر خود و اینکه به بخش C اورژانس احتیاج دارید ، ممکن است در معرض خطر عفونت برش قرار بگیرید.
آسیب جراحی. اگرچه نادر است ، صدمات جراحی به مثانه یا روده می تواند در حین مقطع C رخ دهد. اگر در بخش C شما آسیب جراحی وجود داشته باشد ، ممکن است نیاز به جراحی اضافی باشد.
خطرات در دوران بارداری های بعدی افزایش می یابد. بعد از انجام C ، در مقایسه با زمان زایمان واژینال ، بیشتر از عوارض احتمالی جدی در بارداری بعدی وجود دارد. هرچه مقاطع C بیشتری داشته باشید ، احتمال ابتلا به جفت در جفت بیشتر می شود و حالتی که جفت به طور غیر طبیعی به دیواره رحم وصل شود (جفت جفت). در صورت تلاش VBAC ، احتمال پارگی رحم در امتداد خط زخم از بخش C قبلی (پارگی رحم) نیز بیشتر است.
چگونه آماده می کنید
اگر بخش C شما از قبل برنامه ریزی شده است ، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است پیشنهاد کند با بیهوشی صحبت کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166