شبگردی کودک

شبگردی کودک

شبگردی کودک:

راه رفتن در خواب (somnambulance) این است که یک کودک بخشی از خواب خود را بیدار و پیاده روی کند، اما هنوز هم در خواب است. تقریبا یک سوم بچه ها در بعضی مراحل خواب می خوابند. راه رفتن در خواب معمولا بین چهار تا هشت سالگی اتفاق می افتد و بچه ها معمولا از آن خارج می شوند.

راه رفتن در خواب در کودکان سالم اتفاق می افتد و معمولا به مشکلات عاطفی و روانی قابل توجه نیست. اغلب اوقات در اواخر شب (مرحله اول خواب) اتفاق می افتد.

اگر فرزند شما به خواب می رود، اطمینان حاصل کنید که خانه شما امن و مطمئن است و فرزند شما به طور منظم خواب است.

علائم و نشانه شبگردی کودک

گر فرزند شما به خواب می رود، آنها از تخت خواب بیرون می آیند و در اطراف اتاق یا خانه خود می روند.شبگردی کودک کودکان جوانتر به سمت والدین یا منبع نور راه می روند. یک کودک بسیار جوان ممکن است در اطراف کلبه خود سرگردان باشد. گاهی اوقات، کودکان می توانند از خانه بیرون بیایند و می توانند در اطراف بیرون بیایند.

حتی اگر فرزند شما واقعا خواب باشد، آنها می توانند کارهای ساده ای مانند تغییر لباس و یا بازسازی مبلمان را انجام دهند. بعضی از کودکان ممکن است در مکان های عجیب و غریب مانند کابینت یا کف اتاق ادرار کنند.

چشم های کودک شما باز است، اما معمولا ظاهر لعاب دارند. هنگامی که کودک شما در حال خواب رفتن است، آنها شما را تشخیص نمی دهند. آنها ممکن است یک مکالمه داشته باشند، اگر چه معمولا آن را معنی ندارد.

گاهی اوقات بچه ها می توانند در طول یک قسمت اعصاب دست و پا گیر تحریک شده و ناراحت شوند. در صبح، کودک شما حافظه ای از قسمت اعصاب دست و پا زدن ندارد.

چه چیزی موجب شبگردی  می شود؟

اگر فرزند شما در حال خواب رفتن است، آنها عمدتا در حالت خواب و بیدار قرار دارند. چند ساعت پس از خوابیدن، کودکان از یک خواب عمیق به خواب نور می روند. در این مرحله کودک شما می تواند گیر کند آنها به اندازه کافی بیدار می شوند تا از رختخواب بیرون بیایند، صحبت کنند و چشم هایشان را باز کنند، اما آنها خواب می بینند که به شما در تلاش برای برقراری ارتباط با آنها پاسخ نمی دهند.

ممکن است قسمت های خواب رفتن با بیماری و تب، یا اگر فرزند شما در مورد چیزی نگران باشد، بدتر می شود. اگر فرزند شما از بین برود، ممکن است بیشتر به خواب رفتن بپردازند. اغلب سابقه خانوادگی ترورهای شبانه یا راه رفتن در خواب وجود دارد. مشکلات عاطفی و روانی معنی داری معمولا باعث خواب رفتن در خواب نمی شود.

مراقبت در منزل
راه رفتن در خواب اثرات طولانی مدت ندارد. اکثر کودکان از آن رشد می کنند، چون الگوهای خواب آنها بالغ می شوند. با خیال راحت مدیریت راه رفتن کودک خود را:

آنها را نگه ندارید یا سعی کنید آنها را بیدار کنید. وقتی فرزندتان به آنچه انجام میدهید، آرامش پیدا کرده و به آرامی فرزند خود را به رختخواب هدایت کنید.
یک برنامه منظم خواب با یک برنامه خواب خوب داشته باشید تا مانع از این شود که فرزند شما از بین برود.
خانه را امن و ایمن نگه دارید – پنجره ها و درها را قفل کنید و اتاق خواب هایی را که کودک شما ممکن است روی آن حرکت کند یا از آن عبور کند پاک کنید.
اجازه ندهید فرزندتان در تختخواب بالا تختخواب دوچرخه سواری کند.
روز بعد در مورد راه رفتن با استعمال دخالت نکنید. کودک شما ممکن است با واکنش شما ناراحت شود و ممکن است در مورد رفتن به رختخواب نگران باشد.
اگر فرزند شما در یک شب در اردوگاه یا محل اقامت یک دوست دور می شود، به نگهبانان اطالع دهید که فرزند شما ممکن است از خواب بیدار شود تا بتوانند آماده شوند. یک نسخه از این برگه اطلاعات را به آنها بدهید. سعی کنید اطمینان حاصل کنید که قبل از رفتن به فرزندتان، قبل از رفتن، به اندازه کافی خواب داشته باشید تا احتمال بروز خوابیدن در آن وجود داشته باشد.

چه وقت برای دیدن یک دکتر
ممکن است مجبور شوید GP را برای مشاوره یا درمان خود مشاهده کنید اگر:

راه رفتن در خواب موجب نگرانی در خواب سایر اعضای خانواده می شود
کودک شما در طول روز بسیار خواب آلود است
ویژگی های خواب کودک شما وجود دارد که به نظر می رسد بسیار غیر معمول است
کودک شما بیش از دو بار در هر شب از خواب بیدار می شود
راه رفتن با استراحت با صدای بلند خروپف یا گاز گرفتن برای نفس همراه است
فرزند شما در طول یک قسمت تخت یا لباس خواب خود را می پوشاند.
نکات کلیدی برای یادآوری
راه رفتن در خواب معمول است و اکثر کودکان آن را رشد می دهند.
اطمینان حاصل کنید که خانه شما امن و مطمئن است.
فرزند شما شما را تشخیص نخواهد داد و به یاد نمی آورد چه اتفاقی افتاده است صبح روز بعد.
اطمینان حاصل کنید که فرزند شما یک خواب خوب دارد و به اندازه کافی در خواب است.

از دیگر مطالب ما دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166