شیر مادر

شیر مادر

شیر مادر:

روز اول: تولید شیر مادر در بدو تولد
کودک شما باید برای شروع تغذیه از بدو تولد آماده باشد. محرک فعال او در چسبیدن و مکیدن ریتمیک به شما کمک می کند تا سلول های تولید کننده شیر را خاموش کرده و اولین شیر مادر خود را آغوز دهید ، آغوز ۱٫ در صورت امکان و در صورت امکان او را در اولین ساعت خود تغذیه کنید و به محض اینکه علاقه مند به تغذیه بعد از آن ، برای کمک به ایجاد پایه های شیرخشک در آینده خوب است

چند روز اول: شیر مادر شما وارد می شود
در طی این مرحله از تولید شیر مادر ، بدن شما در انتظار افت سطح هورمون حاملگی پروژسترون (که پس از تحویل جفت شروع به ریزش می کند) می شود ، و هورمون های تولید کننده شیر از جمله پرولاکتین ، انسولین و هیدروکورتیزون شروع به لگد می کنند. دنده. این هورمون ها با شروع تولید شیر به شما در می آیند. حدود سه روز پس از تولد نوزاد ، شیر مادر “وارد می شود” و سینه های شما ممکن است احساس سفت تر و کامل تری داشته باشند.

ماه اول: ساخت شیر ​​مادر خود را تأمین کنید
در هفته های اول ، بدن شما واقعاً به رفع شیر پاسخ می دهد زیرا می آموزد چه مقدار شیر مادر را تهیه کند. سطح پرولاکتین شما هر بار که شیر را از سینه هایتان حذف می کنید ، اطمینان حاصل می کنید که رشد آنها کامل می شود. این روند همچنین ترکیب شیر شما را بالغ می کند – در این مرحله از تولید شیر مادر بدن شما در مقادیری که به ساخت خود ادامه می دهد شیر انتقالی را تولید می کند.

هفته های اول همراه کودک شما برای تأمین شیر مناسب شیر مادر در طولانی مدت بسیار مهم است. هر چه بیشتر شیر مادر خود را شیر دهید ، شیر بیشتری را از طریق فرآیند عرضه و تقاضا تهیه خواهید کرد. هر بار که شیر از سینه های شما خارج شود ، یا توسط کودک شما تغذیه می شود و یا توسط شما بیان می شود ، آنها بیشتر می کنند.

به یاد داشته باشید ، طبیعی است که نوزادان مقدار زیادی تغذیه کنند – شاید به هر ۴۵ دقیقه – و این بدان معنا نیست که آنها به اندازه کافی شیر نمی خورند. تغذیه مکرر به شما کمک می کند تا تأمین کنید ، بنابراین کودک خود را بیشتر از یک برنامه غذایی تقاضا کنید.

جو ، مادر دو ساله انگلستان ، می گوید: “به راحتی باور دارید که شما در آن چند هفته اول شیر کافی تولید نمی کنید ، زیرا نوزاد شما همیشه در حال تغذیه است ، اما این طبیعی است.” “ما شرط داریم که فکر کنیم یک کودک کوچک هر چند ساعت یک بار غذا می خواهد اما این لزوماً صحیح نیست.”

فراموش نکنید که نوزادان نیز برای راحتی از شیر تغذیه می کنند. تغذیه با شیر  باعث می شود کودک در هنگام تنظیم زندگی خارج از رحم ، احساس آرامش و رضایت داشته باشد و همچنین به شما کمک می کند تا به شما پیوند بخورد.

در ماه اول از تولید شیر مادر محافظت کنید
اگر هدایت فرزندتان را دنبال می کنید و به او اجازه می دهید تا هر زمان که بخواهد شیر دهد ، تا زمانی که او می خواهد ، تولید شیر  باید دنبال شود.

بعضی از مادرها سعی می کنند شکاف بین خوراک ها را افزایش دهند تا به سینه های خود زمان بیشتری برای تهیه شیر بدهند ، اما این ایده خوبی نیست ، زیرا می تواند تولید شیر شما را کند کند.

اگر نتوانید به مدت دو هفته اول به طور مستقیم شیرخوار خود را به شیر دهید ، می توانید در طی این دوره مهم و بعد از آن ، شیر را برای ساخت و نگهداری خود ابراز کنید.

آیا می دانید دادن بطری های اضافی به فرمول به طور غیر ضروری به کودک ، در واقع می تواند باعث کاهش شیر مادر شود؟ این بدان معنی است که سینه های شما پیام افزایش تولید شیر مادر را دریافت نمی کنند ، زیرا شیر از بین نمی رود. همچنین ، اگر کودک شما بعد از بطری بیشتر بخوابد ، ممکن است دفعه بعد که به طور طبیعی شیر مادر را از دست داده باشد ، از دست دهد.

این گاهی اوقات به عنوان “دام از بالا” شناخته می شود. بعد از سه یا چهار روز تغذیه با فرمول از بالا و حذف کمتر شیر ، سینه ها این پیام را می دهند که شیر گرفتن شروع شده است. در پاسخ ، آنها میزان شیر تولید شده را کاهش می دهند. در نتیجه ، کودک دوباره گرسنه می شود ، بنابراین اغلب باید یک فرمول غذایی از بالا به بالا داده شود. و بنابراین چرخه ادامه می یابد … به اوج خود رسیدن به شیر واقعی و شیرخواری که اکنون بیشتر در حال تغذیه با فرمول است منجر می شود.

تولید شیر مادر بیش از شش هفته است
پس از ماه اول ، پرولاکتین پس از شروع تغذیه شروع به کاهش می کند ، شیر شما بالغ می شود و بدن شما در تولید به همان اندازه شیر مورد نیاز کودک شما کارآمد می شود. در حقیقت ، سینه های شما شروع به کار می کنند که گویی در حالت خاموش قرار دارند. ۴ ممکن است متوجه شوید که سینه های شما احساس نرم تر می کنند و هر بار این نشت را متوقف می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166