مضرات شیرخشک

مضرات شیر خشک

مضرات شیرخشک :شیر پودر بیشتر در انبار ماندگار است ، اما به مرحله اضافی اضافه کردن آب قبل از استفاده نیاز دارد و پس از اضافه کردن آب به شیر پودر شده ، ماندگاری آن به اندازه شیر مایع است.

مضرات شیرخشک:

شیر پاستوریزه و پودر شده در مقایسه با شیر خام دارای مواد مغذی کمتری است. پاستوریزاسیون همه میکروب های موجود در شیر ، از جمله باسیل های اسید لاکتیک ، که برای سلامتی مفید هستند ، سیستم گوارش و سیستم ایمنی بدن را از بین می برد. علاوه بر این ، به گفته سالی فالون ، یک محقق تغذیه و نویسنده کتاب “سنت های تغذیه کننده” ، پاستوریزاسیون اسیدهای آمینه شیر را تغییر می دهد. باعث شفافیت اسیدهای چرب می شود. ویتامین های A ، D ، C و B12 را از بین می برد. مواد معدنی کلسیم ، کلرید ، منیزیم ، فسفر ، سدیم و گوگرد و همچنین بسیاری از کانی های کمیاب را کاهش می دهد. علاوه بر این ، گرم شدن در پاستوریزاسیون آنزیم های موجود در شیر را از بین می برد و در غیر این صورت بدن به جذب مواد مغذی ، به ویژه کلسیم کمک می کند. اغلب ، برخی از ویتامین های مصنوعی به شیر پاستوریزه اضافه می شوند ، با این حال ، بدون آنزیم های طبیعی شیر ، هضم آنها دشوار است.

شیر پودر شده در صورت پاستوریزه بودن منبع ، دارای همین نقص مواد مغذی است. علاوه بر این ، شیر پودر حاوی کلسترول آسیب دیده است ، که باعث آسیب به رگ های خونی می شود.

هزینه
از نظر بازده پولی ، شیر پودر کمتر از شیر مایع هزینه دارد. شیر پودر نیز طولانی تر است.

مزه
شیرخشک  به طور کلی طعم بدتری نسبت به شیر مایع دارد ، با این حال ، هنگام استفاده در پخت ، تفاوت آن قابل توجه نیست. شیر پاستوریزه نسبت به شیر خام طعم کمتری دارد.

از دیگر متن ها ی ما دیدن کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166