هفته اول بارداری

هفته اول بارداری

هفته اول بارداری:

احتمالاً شنیده اید که بارداری از روز اول آخرین دوره شما شمرده می شود. پزشکان این کار را انجام می دهند زیرا اندازه گیری دقیق روز تولد بسیار دشوار است. این بدان معنی است که در طول هفته اول ، شما در واقع هنوز باردار نبودید ، اما بدن شما در حال آماده سازی برای این رویداد بود.

اگرچه این هفته به عنوان اولین هفته بارداری در نظر گرفته می شود ، اما شما در واقع در دوره خود بودید. کودک شما طی دو هفته اول بارداری قابل درک نخواهد بود!

همانطور که قبلاً گفتیم ، هفته اول بارداری از روزی که شما بکاهید اندازه گیری نمی شود. به عنوان یک قاعده ، تاریخ تخمین زایمان از اولین روز آخرین قاعدگی توسط متخصص زنان محاسبه می شود ، زیرا اغلب تعیین دقیق روز بارداری غیرممکن است. تقریباً ۲ هفته بعد در طی تخمک گذاری رخ می دهد.

بارداری به این روش محاسبه می شود زیرا ، حتی اگر شما تاریخ دقیق تخمک گذاری را می دانید – بسیاری از خانم ها نمی دانند – هنوز مطمئن نیستید که در لحظه ای که کودک شما بچسبانید ، چطور باشد. به خصوص اگر سعی در بارداری دارید ، احتمالاً چندین بار در مورد تخمک گذاری خود مقاربت کنید. بنابراین هر زمان که پریودتان را از دست دادید و فهمیدید که باردار هستید ، احتمالاً حدود ۴ هفته باردار خواهید بود!

کودک شما در هفته اول بارداری
باور کنید یا نه ، هنوز هیچ کودک در هفته اول بارداری شما وجود ندارد. در روزهای اول بارداری ، تخمک آزاد شده – و امیدوارم بارور می شود – در حال شروع به بلوغ در تخمدان های شما است. در طول دوره شما ، حدود ۲۰ تخم یا تخم مرغ هنوز در فولیکول های تخمدان خود قرار دارند و شروع به آماده سازی برای تخمک گذاری ماه آینده می کنند. فقط یک یا گاهی اوقات دو مورد ، تخمک ها در هر چرخه برای لقاح در لوله های فالوپ آزاد می شوند.

کودک شما در ۱ هفته حامله چقدر بزرگ است؟
در حالی که هنوز هیچ نوزادی برای اندازه گیری وجود ندارد ، بدن شما خود را برای بارداری آماده می کند. تخم یک زن بزرگترین سلول منفرد بدن است و حتی در هفته اول بارداری شروع به بلوغ می کند.

این روند چرخه تخمدان نامیده می شود ، و در روزهای اول بارداری ، شما وارد مرحله فولیکول می شوید. شروع این مرحله همزمان با شروع دوره شماست. در ابتدا ، هورمونی بنام FSH یا هورمون تحریک کننده فولیکول باعث می شود بسیاری از فولیکول های نابالغ آماده سازی تخمک گذاری شوند.

اما در روزهای ۵ تا ۷ چرخه شما ، یک تخم مرغ مسلط شده است. تخم غالب معمولاً خون قوی تری دارد و استروژن بیشتری تولید می کند. استروژن همچنین ضخیم شدن لایه رحم شما را تحریک می کند.

در مرحله فولیکول ، این تخم غالب بلوغ می کند و سپس منتظر تخمک گذاری می شود.

زن با تست بارداری در اتاق خواب
هفته بارداری رشد جنین
از آنجا که این مفهوم اتفاق نیفتاده است ، هنوز در هفته اول بارداری رشد جنینی وجود ندارد. با این حال ، این بدان معنی نیست که شما نمی توانید شروع به کار در جهت یک بارداری سالم کنید.

تخم مرغ و اسپرم پدر در حال حاضر در حال باردار شدن هستند. داشتن یک بارداری سالم تا حد زیادی به کیفیت این دو سلول بستگی دارد ، که هرکدام باید ۲۳ کروموزوم داشته باشند. این ۲۳ کروموزوم حاوی تمام اطلاعات ژنتیکی شما و شریک زندگی شما است. وقتی همه ۴۶ کروموزوم با هم ترکیب شدند ، شما یک نوزاد به دست می آورید!

حتی اگر هنوز هیچ کودکی وجود نداشته باشد ، ایجاد عادات سبک زندگی سالم و مصرف ویتامین های قبل از بارداری می تواند شانس ابتلا به نوزاد سالم را به حداکثر برساند.

بدن شما در هفته اول بارداری
در طول هفته اول بارداری ، شما در واقع آخرین قاعدگی خود را قبل از کودک می گذرانید. از آنجا که سن بارداری تخمین زده می شود از روز اول آخرین دوره شما شمرده شود ، از نظر فنی روز اول بارداری شما همان روز شروع قاعدگی خواهد بود.

در طی این روزها بدن شما از لایه های تخم مرغ و رحم ماه گذشته خلاص می شود. به خصوص در دو روز اول بارداری – یا دو روز اول دوره شما – بیشتر زنان جریان قاعدگی سنگین تری را تجربه می کنند. این به بدن شما کمک می کند تا برای یک چرخه جدید آماده شود.

پس از پایان دوره شما ، یک تخمک جدید در حال بلوغ است و لایه رحم یا آندومتر شما دوباره غلیظ می شود. این روکش جایی است که تخم بارور شده پس از برداشت ، خود را کاشت می کند ، آماده شروع به رشد می شود.

هفته اول شکم باردار
در طول هفته اول بارداری یا در حقیقت تا چند هفته دیگر واقعاً یک دست انداز کودک وجود نخواهد داشت. از آنجایی که در این هفته قاعدگی خواهید داشت ، ممکن است تغییرات هورمونی به دلیل احتباس مایعات کمی احساس نفخ کنید. سایر زنان در دوران قاعدگی یا حساسیت شکمی دچار گرفتگی و گرفتگی می شوند.

هر زنی در دوره خود علائم مختلفی دارد و نباید تفاوت آن با قاعدگیهای قبلی شما باشد

هفته اول علائم بارداری
از آنجایی که مفهوم هنوز اتفاق نیفتاده است ، شما از اول روز علائم بارداری را تجربه نخواهید کرد. برای بسیاری از خانمها ، اولین علامت واقعی بارداری آنها یک ماه بعد هنگامی که پریود خود را از دست می دهند ، ظاهر می شود. اما ممکن است علائم قاعدگی را در اولین روز داوطلب تجربه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166