هفته بیستم بارداری

هفته بیستم بارداری

هفته بیستم بارداری:

شما در هفته بیستم بارداری هستید ، شما نزدیک به پایان ماه ۵ بارداری خود هستید. فقط ۲۰ هفته دیگر مانده است تا پیش از موعد مقرر خود بروید! با بزرگتر شدن کودک در رحم ، هنوز هم تغییرات زیادی در بدن وجود دارد. در ادامه بخوانید تا درمورد بارداری ۲۰ هفته بیشتر بدانید که چه انتظاری را دارید.

کودک شما در هفته ۲۰ بارداری
کودک ۲۰ هفته ای شما رشد زیادی کرده است ، اما هنوز هم فضای کافی برای انجام سحر و پرش در رحم شما دارد. پاهای کودک تقریباً صاف شده است ، بنابراین از این پس ، او از سر تا انگشت پا اندازه گیری می شود.

اگر قبلاً نتوانسته اید حرکات کودک خود را احساس کنید ، هفته ۲۰ بارداری ممکن است اوضاع را تغییر دهد. کودک ۲۰ هفته شما رشد زیادی کرده است ، بنابراین حرکات آنها در طی این هفته آشکارتر می شود.

کودک شما اکنون کاملاً شکل گرفته است. در هفته های آتی ، بیشتر رشد و افزایش وزن خود را حفظ می کند. تقویت شدن برای کودک شما قبل از شروع کلمه ضروری است. اما این بدان معنی نیست که در ۲۰ هفته بارداری ، هیچ تحریک هیجان انگیز جنین وجود ندارد!

کودک شما در ۲۰ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
اندازه کودک ۲۰ هفته ای شما قابل مقایسه با یک موز بزرگ یا یک گریپ فروت است. وزن این کودک ۲۰ هفته ای ۱۰٫۶ اونس (۰٫۳ کیلوگرم) وزن دارد. در این هفته ، وی از بالای سر تا کوکسیکس در حدود ۶٫۳ در (۱۶ سانتی متر) و حدود ۹٫۸ در (۲۵ سانتی متر) از سر تا انگشت پا است. در طی این ماه در هر هفته کودک شما تقریباً ۱ سانتی متر (۰٫۴ اینچ) طول دارد.

در ۲۰ هفته بارداری ، کودک شما اندازه گریپ فروت است
هفته بارداری ۲۰ رشد جنین
حواس و رفلکسهای کودک شما به سرعت در حال پیشرفت است. کودک شما اکنون به طور مداوم در حال تنفس ، مکیدن و بلع است. درون رحم ، اندام کودک ۲۰ هفته شما طولانی تر شده است. اگر کودک شما انگشت شست خود را پیدا کرد ، حتی شروع به تمرین نحوه مکیدن انگشت شست خود می کند!

مغز کودک ۲۰ هفته شما نیز به سرعت در حال رشد است. آنها اکنون به صداهای مختلف مانند صدای شما یا آهنگهای مختلف پاسخ می دهند. چرخه خواب کوچک شما مشخص تر می شود و صداهای بلند می توانند آنها را از خواب بیدار کنند. کودک شما حتی می تواند سکسکه کند! این می تواند در تندی از حرکات جنین آشکار شود.

تا چند هفته پیش پوست کودک کاملاً شفاف بود. اکنون ، لایه های مختلفی که پوست انسان را تشکیل می دهند ، شروع به شکل گیری می کنند. این بدان معنی است که پوست کودک شما در هفته های آینده رنگی تر و شفاف تر خواهد شد.

بدن شما در هفته ۲۰ بارداری
خوب سلام ، عزیزم دست انداز! شکم بارداری ۲۰ هفته ای شما نسبت به همیشه قابل توجه است. اکنون این علائم ناراحت کننده سه ماهه اول از بین رفته است. شما حتی شروع به تجربه برخی از علائم مثبت بارداری ۲۰ هفته ای خواهید کرد!

۲۰ هفته شکم بارداری
واقعیت جالب: بین هفته های ۲۰ تا ۳۰ ، دست انداز کودک شما به اندازه هفته فعلی بارداری شما به اندازه یک سانتی متر خواهد بود. بنابراین از استخوان پیبی تا بالای برجستگی ، شکم شما باید ۲۰ سانتی متر (۷٫۹ اینچ) در حال اندازه گیری باشد. به این ارتفاع پایه گفته می شود.

در ۲۰ هفته بارداری ، رحم شما تقریباً به اندازه یک طالبی یا خربزه است. اگر قسمت بالای شکم را لمس کنید ، متوجه خواهید شد که رحم اکنون به دکمه شکم شما می رسد.

۲۰ هفته علائم بارداری
در زیر برخی از علائم بارداری ۲۰ هفته ای که می توانید انتظار داشته باشید ذکر شده است:

یبوست: رحم در حال رشد شما فشار بیشتری به روده شما وارد می کند. این ، همراه با هورمونهای بارداری ، می تواند ترافیک روده شما را کند کند.
مو و ناخن های محکم تر: هورمون هایی که باعث ایجاد تمام بیماری صبحگاهی شما در هفته های اولیه بارداری شما شده است ، اثرات دیگری نیز دارند. موهای شما پر و ضخیم تر است و ناخن های شما ضخیم تر می شوند. شما در دوران بارداری ریخته نخواهید شد ، به همین دلیل اکنون به نظر کامل می رسد. از این ماه ها لذت ببرید ، زیرا ریختن مو پس از زایمان به حالت عادی برمی گردد.
پا یا مچ پا متورم: تا زمانی که تورم خفیف باشد ، این طبیعی است. تورم شدید یا ناگهانی می تواند نشانه پره اکلامپسی باشد و باید توسط پزشک ارزیابی شود.
کمر درد: افزایش وزن بارداری در ۲۰ هفته شما می تواند باعث کمردرد در پایان روز شود.
فراموشی: برخی از خانمها عدم تمرکز تازه خود را “مغز حاملگی” می نامند. ممکن است دیوانه به نظر برسد ، اما حجم سلولهای مغز شما در واقع در دوران بارداری کاهش می یابد. نگران نباشید ، همه چیز پس از زایمان به حالت عادی برمی گردد!
سوزش سر دل یا سوء هاضمه: کودک شما فشار بیشتری به بقیه اعضای بدن شما می زند. این می تواند باعث رفلاکس اسید بخصوص بعد از غذا شود.
تنگی نفس: همین فشار هم اکنون به ریه های شما می رسد. رحم در حال رشد شما می تواند تنفس راحت را برای شما سخت کند. این همچنین می تواند کمی سرگیجه ایجاد کند.
خروپف: حتی اگر قبلاً هرگز خروپف نکردید ، این اتفاق می تواند رخ دهد. غشاهای مخاطی شما به دلیل هورمونهای حاملگی شما تورم می کند. این باعث می شود که شما خروپف کنید.
اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166