هفته بیست و دوم بارداری

هفته بیست و دوم بارداری

هفته بیست و دوم بارداری:

اگر وارد هفته بیست و یکم بارداری خود می شوید ، بدون شک در آنجا شلوغ می شود! کودک شما در حال رشد و حمله به فضای شماست. و رحم شما در بالای دکمه شکم شما در حدود ۲ سانتی متر (۰٫۸ اینچ) کشیده می شود تا کودک در حال رشد شما متناسب باشد.

کودک شما در هفته ۲۲ بارداری
در این مرحله ، کودک شما از نظر جسمی فعال تر می شود و قادر خواهد بود کودک را با شدت بیشتری در حال حرکت در بدن خود احساس کند. ممکن است شما نتوانید متوجه اولین حرکت شوید. شما آنها را مانند یک احساس لرزان احساس خواهید کرد. با گذشت زمان ، حرکات کودک شما قوی تر ، مکرر و قابل توجه خواهد شد.

کودک شما در ۲۲ هفته حاملگی چقدر بزرگ است؟
کودک شما اکنون تقریباً ۱۱٫۲ (۲۸٫۸ سانتی متر) طول دارد و وزن آن حدود ۱٫۱ پوند (۴۷۸ گرم) است. می توانید آن را با اندازه یک هویج مقایسه کنید. به دلیل کمبود بافت های چربی ، کودک هنوز بسیار نازک است. با عکس های سونوگرافی که در هفته ۲۲ بارداری شما گرفته شده است ، می توانید ایده ای دقیق تر از نحوه ظاهری کودک خود بدست آورید.

در ۲۲ هفته بارداری ، کودک شما اندازه یک هویج است
موقعیت کودک باردار ۲۲ هفته
در ۲۲ هفته ، کودک شما هنوز در حالت قائم قرار دارد و تا سه یا پنج هفته آینده ادامه خواهد داشت تا این وضعیت را بگیرد. با اندازه خود ، او هنوز هم قادر به حرکت در اطراف است.

هفته بارداری ۲۲ رشد جنین
اندامهای داخلی به سرعت در حال رشد هستند ، و پوست هنوز هم چین و چروک است و با لانگو پوشانده شده است. پلک ها را می توان از ابروها تشخیص داد. چشم ها شکل گرفته اند ، اما قسمت رنگی چشم – عنبیه هنوز فاقد رنگدانه است.

در ۲۲ هفته ، کبد در حال تولید چندین آنزیم است که باعث تجزیه بیلی روبین (فرآورده جانبی حاصل از شکستن گلبول های قرمز) می شود. به نظر می رسد گلبول های قرمز جنین از طول عمر کوتاه تری برخوردار است ، بنابراین تولید بیلی روبین در جنین به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

بیلی روبین تولید شده توسط جنین از طریق جنین به خون مادر منتقل می شود. کبد مادر باعث آزاد شدن بیلی روبین جنین می شود. در این دوره ، سیستم حسی نوزاد شروع به توسعه می کند. کودک شما شروع به مالیدن صورت ، پاها و پیچ خوردگی می کند. او از قبل می تواند نور و تاریکی را درک کند و صدا و ضربان قلب شما را بشنود. اگر کودک دختر باشد ، رحم ، تخمدان ها و سلول های تخم مرغ در این مرحله تشکیل می شوند.

بدن شما در هفته بیست و دوم بارداری
بعد از هفته بیستم بارداری ، آیا فقط شلوغ تر می شود. اما ، در نهایت ، شما باید به آن عادت کنید زیرا شکم شما به رشد خود ادامه می دهد.

۲۲ هفته شکم باردار
هنگامی که هفته ۲۲ به یک بار رسیدید ، شکم شما بیشتر از آنکه وزن خود را اضافه کرده باشید ، بیشتر به نظر می رسد که باردار هستید به نظر می رسد. همه افراد اطراف شما اکنون می توانند تشخیص دهند که شما باردار هستید. افراد زیادی برای شستن شکم شما دست و پنجه نرم می کنند. در هفته ۲۲ بارداری ، شکم شما از استخوان لگن تا بالای رحم تقریباً ۲۰-۲۴ سانتی متر (۹/۷ تا ۵/۹ در) اندازه گیری می شود. همچنین می توانید علائم کششی ایجاد کنید زیرا پوست به سرعت کشیده می شود که در واقع در زیر سطح پاره می شود.

۲۲ هفته علائم بارداری
به طور کلی ، در ۲۲ هفته حاملگی احساس خوبی خواهید داشت. اما ، هنوز علائم متداولی وجود دارد که ممکن است در این زمان تجربه کنید. این علائم شامل موارد زیر است:

درد شکم
اگر ۲۲ هفته حامله هستید ، درد شکم یک مسئله عادی است ، اما گاهی اوقات نیز می تواند بسیار ترسناک باشد. دردی که ممکن است احساس کنید می تواند شدید و لکه دار باشد یا کسل کننده و دردناک باشد.

شما باید یاد بگیرید که بین یک درد طبیعی و یک درد غیرمعمول تفاوت ایجاد کنید و بدانید چه موقع با پزشک تماس بگیرید.

گاز و یبوست
سطح پروژسترون در این دوره بیشتر است و ممکن است گاز و یبوست بیشتری را تجربه کنید. به علاوه ، با بزرگتر شدن رحم ، فشار بیشتری به روده شما وارد می شود. خوردن غذای سالم و ورزش به این امر کمک خواهد کرد. از طرف دیگر ، هنگامی که رحم شما به دلیل کودک کشیده می شود ، رباط هایی که در رحم یافت می شوند نیز حرکت می کنند. این می تواند باعث درد شدید و کسل کننده در ناحیه شکم شود.

رگهای واریسی
واریس از جمله موارد شایع در دوران بارداری به دلیل وجود است

آرامش عضله صاف وریدی این اثر پروژسترون است (با شل شدن عضله صاف رحم را تثبیت می کند. این به طور مستقیم بر عملکرد وریدی تأثیر می گذارد).
افزایش فشار داخل عروقی که باعث فشار خون وریدی مجبور خون از اعماق به سیستم وریدی سطحی می شود.
برای کاهش خطر ابتلا به واریس ، سعی کنید هر وقت ممکن است جوراب های فشرده سازی بپوشید. همچنین ، حداقل یک بار در روز ، چند دقیقه پای خود را نگه دارید.

حالت تهوع
تغییرات سطح هورمون و تغییر در تعادل شیمیایی طبیعی بدن معمولاً در ۱۲ هفته اول عادی می شود ، اما هنوز هم می توانید در ۲۲ هفته باردار به دلیل تغییرات هورمونی بیماری داشته باشید.

اسهال
همچنین ممکن است در ۲۲ هفته بارداری دچار اسهال شوید. به دلیل تغییراتی که در بدن شما وجود دارد ، ممکن است نسبت به برخی از غذاها حساس شوید. همچنین ، اسهال ممکن است نشانه نزدیکی کار شما باشد. اما به خاطر داشته باشید که ترکیبی از حالت تهوع ، اسهال و درد شکم می تواند نشانه ای از این بیماری باشد

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، ۱۰ متر داخل خیابان دهم شرقی، فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز پلاک 79/2

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65521957