هفته بیست و نهم بارداری

هفته بیست و نهم بارداری:

هفته بیست و نهم بارداری:

شما وارد سه ماهه نهایی خود شده اید. این دوره از نظر جسمی و عاطفی به چالش کشیدن دوران بارداری است. شما قطعاً در حال کشف این مسئله هستید که واقعاً “بارداری” چیست. آماده شوید تا پای کودک خود را احساس کنید زیرا کودک بیشتر و بیشتر فعال می شود. شما به تولد فرزندتان نزدیکتر می شوید. در این میان ، چندین چیز است که شما باید بدانید و آنچه را می توان انتظار داشت.

کودک شما در هفته بیست و نهم بارداری
سلام شما ، شما ۲۹ هفته باردار هستید و اکنون کودک شما واقعاً فعال است. ضربات بسیار زیاد اتفاق می افتد و این نشانه خوبی از این است که کودک شما به خوبی پیش می رود.

پزشک ممکن است از شما بخواهد که هر روز ضربات را بشمارید. او معرفی ویژه ای در مورد چگونگی انجام این کار را در اختیار شما قرار می دهد. شمارش ضربه ها برای اطمینان از خوب بودن کودک شماست. عادت کنید که دو بار در روز ، صبح و شب ، ضربات را بشمارید.

کودک شما در ۲۹ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
کودک شما در حال حاضر بیش از ۱۴ hes 14 اینچ (۳۶٫۸ سانتی متر) طول دارد و حدود ۲ ¾ پوند (۱٫۳ کیلوگرم) وزن دارد (تقریباً اندازه یک پوملو). و با این حال ، این رشد به رشد خود ادامه خواهد داد. در این دوره ، کودک شما نیمی از وزن خود را بدست می آورد.

همچنین ، ماهیچه ها و ریه ها همچنان در حال بلوغ هستند. رشد کودک باعث افزایش گرسنگی خواهد شد. این اتفاق می افتد زیرا کودک شما برای رشد به مواد مغذی بیشتری احتیاج دارد.

در ۲۹ هفته بارداری ، نوزاد شما به اندازه یک پوملو است
موقعیت کودک باردار ۲۹ هفته
هرچه بارداری شما به پایان ماه هفتم می رسد ، شما به نگه داشتن فرزند خود در دستان نزدیکتر می شوید. او اکنون بسیار سریع و بسیار فعال در رحم شما در حال بلوغ است. شما باید در طول روز ضربات و ضربات زیادی را احساس کنید زیرا او عضلات خود را تمرین می کند.

با رشد سریع مغز ، سر او بخش قابل توجهی از توده خود را اشغال می کند. در ۲۹ هفته ، نوزاد به احتمال زیاد در حالت عمودی با سر به سمت پایین گردن رحم قرار خواهد گرفت. همچنین این انتظار وجود ندارد که کودک در این زمان با یک توهین روبرو شود ، با این انتظار که او قبل از تولد به وضعیت طبیعی خود بپردازد.

هفته بارداری ۲۹ رشد جنین
سر کودک برای پذیرش مغز در حال رشد بزرگتر می شود. رشد سریع مغز هفته گذشته آغاز شده و این هفته نیز ادامه دارد. کودک شروع به تنظیم دمای بدن خود می کند. شنوایی بهبود می یابد و ماهیچه ها و ریه ها همچنان بالغ می شوند.

پوست کودک در حال صاف شدن و از بین رفتن موهای فرسوده است. مغز تولید گلبولهای قرمز را آغاز می کند. کودک شما قادر به چشم باز و بسته است.

بدن شما در هفته ۲۹ بارداری
متوسط ​​افزایش وزن در این هفته باید بین ۱۹ تا ۲۵ پوند (۸/۱۱ تا ۸/۳ کیلوگرم) باشد. میزان کالری توصیه شده در این مدت در حدود ۲۴۰۰ کیلو کالری در روز است. این مقدار به ازای مصرف روزانه به طور کلی ۵۰۰ کیلو کالری در روز بیشتر است.

همچنین میزان هورمون در دوران بارداری باعث می شود که افزایش وزن راحت تر اتفاق بیفتد. ممکن است حساسیت به پستان ، واریس را تجربه کنید.

۲۹ هفته شکم بارداری
در هفته ۲۹ شکم شما بزرگتر می شود و به بیرون بیشتر ادامه می یابد. شاید دیدن پاهای شما برای شما سخت باشد. ارتفاع پایه ۲۶ تا ۳۵ سانتی متر (۱۰٫۲-۱۳٫۸ در) است. افزایش مقدار مایع آمنیوتیک در رحم در حدود ۹ سانتی متر (۳٫۵ اینچ) بالاتر از ناف شماست.

علائم بارداری ۲۹ هفته
سینه های شما بزرگتر خواهد شد ، و شما مجبور به پیدا کردن لباس ورزشی مناسب یا سینه بند پرستاری هستید. اگر احساس خستگی می کنید ، جایی برای نگرانی وجود ندارد. بدن شما در حال انجام هر کاری است که برای ایجاد یک محیط خانه دوستانه برای کودک خود انجام می دهد. علائم دیگر عبارتند از:

ناخن های رشد سریع تر علامتی است که مربوط به تغییر در هورمون ها است.
یبوست یکی از علائمی است که در این هفته تجربه خواهید کرد. یبوست می تواند شرایط دیگری مانند درد شکم ، گاز و مدفوع سخت ایجاد کند. برای کمک به خودتان غذاهای پر فیبر بخورید و مقدار زیادی آب بنوشید. ملین گزینه ای برای تسکین است ، اما قبل از استفاده باید با پزشک خود مشورت کنید.
ممکن است رگهای واریسی روی پاهای شما ایجاد شود و این در دوران بارداری طبیعی است. برای به حداقل رساندن علائم و جلوگیری از عوارض ، مقداری جوراب فشرده سازی بخرید.
نوسانات خلقی.
درد شکم.
کمبود نفس از رشد رحم شما ناشی می شود. سعی کنید در صورت امکان استراحت کنید. اگر در تنفس مشکل چشمگیری دارید ، سریعاً آن را به پزشک خود گزارش دهید.
میگرن نیز ممکن است گاه به گاه رخ دهد. اگر دچار سردرد هستید ، با دراز کشیدن در یک اتاق تاریک و ساکت ، درد را کاهش دهید. یک کمپرس سرد را روی گردن یا پیشانی خود قرار دهید.
تکرر ادرار طبیعی است. فشار اضافی روی مثانه شما از رحم و نوزاد وارد شده است. از قبل خسته خواهید شد و سفرهای مکرر شبانه به حمام علاوه بر این برای شما آزار دهنده خواهد بود.
بواسیر که ممکن است خارش دار و دردناک باشد. سعی کنید دراز کشیدن طولانی نباشید. اگر درد از بین نرفت ، قبل از مصرف هرگونه دارویی در دوران بارداری با پزشک خود صحبت کنید. اگر خونریزی رکتوم دارید ، به پزشک اطلاع دهید. ورزش منظم ، نوشیدن مقدار زیادی آب و خوردن رژیم غذایی پر فیبر از یبوست جلوگیری می کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166