هفته بیست و هشتم بارداری

هفته بیست و هشتم بارداری

هفته بیست و هشتم بارداری:

در ۲۸ هفته ، اکنون وارد سه ماهه سوم بارداری خود می شوید. اگرچه بارداری ۱۲ هفته دیگر به طول می انجامد ، اما باید از قبل آماده شدن برای ورود کودک را آغاز کنید. آنچه در طول هفته ۲۸ بارداری به وجود می آید آمده است:

کودک شما در هفته ۲۸ بارداری
در این مرحله ، کودک شما کاملاً رشد یافته است. اندام ، بافت ها و اعصاب او همچنان در حال رشد است ، اما او در حال حاضر تمام سیستم های لازم برای زنده ماندن در خارج از رحم را دارد.

به پایان دوران بارداری ، نوزادان شروع به تشخیص صداها و صداهای آشنا می کنند.

همانطور که بیشتر و بیشتر وقت خود را در استراحت می گذرانید ، از این زمان برای صحبت با کودک ، آواز خواندن با او ، و پیوند به اندازه قبل از زایمان استفاده کنید.

کودک شما در ۲۸ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
کودک شما به اندازه یک نارگیل است. این بدان معنی است که او حدود ۲ و یک چهارم پوند وزن دارد (۱ کیلوگرم). از سر تا انگشت پا تقریباً ۱۵ اینچ (۳۸ سانتی متر) اندازه گیری می کند.

در ۲۸ هفته بارداری ، کودک شما اندازه یک نارگیل است
۲۸ هفته موقعیت کودک باردار
از دو ماه به بعد وضعیت کودک در وضعیت D قرار می گیرد. کودک مورب است و احتمالاً سر آن سمت ران چپ شما قرار دارد و صورت به سمت باسن شما قرار دارد. این به عنوان قدامی راست شکمی معروف است. اگر کودک به سمت راست راست شما قرار دارد ، به عنوان قدامی خلف چپ شناخته می شود.

هفته بارداری ۲۸ رشد جنین
چشمان کودک هنوز در حال توسعه است و در این مرحله ، کودک در صورت زایمان زودرس قادر به دیدن است. نقاط عطف مهم رشد مغز در این مرحله اتفاق می افتد. بخش هایی از مغز که هوشیاری را شروع می کنند شروع به کار می کنند.

اکنون کودک در موقعیت مناسب برای زایمان قرار دارد. اگرچه کودک هنوز ممکن است پیچ خورده و مواضع خود را درون رحم تغییر دهد ، اما بیشتر وقت خود را به سمت سر و پاها به سمت بالا می گذراند و فشار بیشتری به دیافراگم شما وارد می کند. این می تواند ناخوشایند باشد زیرا کودک هر بار که پاهای خود را کشیده است به دیافراگم شما فشار می آورد. این ممکن است برای شما ناراحت کننده باشد و سوزش سر دل در حال حاضر موجود را تشدید کند.

همچنین ممکن است کودک شما در هفته ۳۸ (باسن پایین) (زیر پا تنها ۲۰٪ ، بریک ۵۰-۷۵٪ ، کامل شکستن ۵-۱۰٪) را تحت تأثیر قرار دهد (تا حدودی ۷۵٪). در مورد همین الان نگران باش

وضعیت شکاف هنگامی اتفاق می افتد که سر کودک به سمت بالا ، به سمت قفسه سینه شما قرار داشته باشد ، و پاها و پایین او در لگن شما فشار می آورد. اگر کودک برای مدت طولانی تری در این وضعیت باقی بماند ، پزشک یا ماما ممکن است با اعمال فشار مستقیم به شکم مادر ، نسخه ای را انجام دهد تا شیرخوار را به حالت vertex تبدیل کند. میزان موفقیت حدود ۵۰٪ است.

خطرات نسخه شامل قطع جفت و فشرده سازی بند ناف است ، بنابراین تیم پزشکی شما در صورت لزوم باید برای یک بخش اورژانس C آماده شوند.

از آنجا که هنوز در مورد این موضوع خیلی دور از اورژانس هستید ، اگر کودک هنوز در موقعیت مناسب قرار نگرفته است ، وحشت نکنید. مهمترین چیز این است که آماده شود.

با توجه به وضعیت شکاف ، توجه به موقع آن به پزشک متخصص شما اجازه می دهد تا با استفاده از روشهای صحیح ، زایمان را انجام دهد. آماده سازی هرگونه خطری برای آسیب رساندن به کودک از بین می برد. همچنین ، کودک شما می تواند در جنین عرضی قرار داشته باشد (نه پایین).

با این حال ، هیچ مشکلی در صحبت کردن در مورد موضوع با یک ماما یا پزشک وجود ندارد ، زیرا اطمینان حاصل کنید که در صورت بروز آن ، آماده هستید.

بدن شما در هفته بیست و هشتم بارداری
جای بزرگتر شدن شکم در لباس بیشتر و سخت تر می شود. لباس پوشیدن در فصول سرد سال حتی سخت تر است زیرا پیدا کردن یک کت گرم مناسب برای شما ممکن است. هنوز از هزینه زیاد برای لباس های زایمان خودداری کنید. بعلاوه ، فقط دو ماه دیگر از آنها استفاده خواهید کرد.

۲۸ هفته شکم بارداری
درد بیشتری نسبت به گذشته ممکن است ناشی از افزایش فشار بر روی دنده ها و معده فوقانی باشد. در نتیجه ، ممکن است احساس کنید که دنده های شما از داخل به بیرون کشیده می شوند. نگران نباشید ، هیچ آسیبی از این احساس ناشی نمی شود. برای جلوگیری از ناراحتی بیشتر ، وعده های غذایی مکرر اما کمتری داشته باشید. از آنجا که از قبل ناراحت هستید ، لازم نیست معده خود را با بخش زیادی از وعده های غذایی بیش از حد پر کنید.

علائم بارداری ۲۸ هفته
برخی از علائم ناخوشایند سه ماهه اول در حال حاضر بر می گردند. ممکن است به دلیل افزایش فشار روی معده ، گاهی اوقات به طور فزاینده ای احساس خستگی یا حتی حالت تهوع کنید.

از آنجا که معده شما فشار و فشار بیشتری را متحمل می شود ، می توانید احساس کنید که نسبت به غذاهای مختلف ، به ویژه غذاهای روغنی و چرب و همچنین غذاهای شور و ادویه حساس هستید. ممکن است با بزرگ شدن کودک ، کمر درد شدیدتر شود ، بنابراین مطمئن شوید که به اندازه کافی استراحت کنید و تا حد امکان انجام دهید تا راحت بمانید.

هرچه شکم بزرگتر می شود ، ممکن است زمان بیشتری را برای شما پیدا کند تا بتوانید حالت نشسته و دراز بکشید. پوست محکم روی شکم ممکن است احساس خارش کند ، بنابراین باید آن را هیدراته کرده و لوسیون یا روغن را چندین بار در روز بمالید.

این هفته ، ممکن است آنچه را که بعضی از آنها مغز حاملگی می نامند ، تجربه کنید. به دلیل مشکلات wi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166