هفته بیست و هفتم بارداری

هفته بیست و هفتم بارداری

هفته بیست و هفتم بارداری:

هفته بیست و هفتم بارداری دو هفته پایانی سه ماهه دوم را نشان می دهد. این یک نقطه عطف برای شما و نوزاد است و شروع مرحله نهایی بارداری است.

کودک شما در هفته ۲۷ بارداری
حتما کودک هنگام استراحت ، دراز بکشید و استراحت کنید. به این ترتیب ، وقتی کودک لگد نباشد و بیش از حد فعال شود ، راحت تر خواهید خوابید. اگر کودک شما در شب فعال تر است ، ممکن است دچار بی خوابی شوید و در خواب مشکل داشته باشد. کمبود وقت خواب را در طول شب با چرت زدن در طول روز بیشتر در هنگام خواب کودک جبران کنید.

همچنین ممکن است احساس ناراحتی کودک خود را شروع کنید. در این مرحله ، کودک مایعات آمنیوتیک را استنشاق و بازدم می کند ، بنابراین سکسکه شایع است. با این حال ، اگر متوجه شدید که کودک شما به طور مکرر دچار سکسکه می شود ، با پزشک خود مشورت کنید.

کودک شما در ۲۷ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
نوزاد متولد شده در حال حاضر اندازه یک گل کلم است. وزن او تقریباً ۲ پوند (۹۰۷ گرم) و به طور متوسط ​​۱۴٫۴ اینچ (۳۶٫۶ سانتی متر) وزن دارد.

در ۲۷ هفته بارداری ، کودک شما اندازه گل کلم است
۲۷ هفته موقعیت کودک باردار
به دلیل رشد سریع ، سر کودک با گذشت زمان سنگین تر می شود. هنگامی که گرانش بر روی آن عمل کند ، ناگزیر جهت گیری فضایی کودک را تغییر می دهد. در هفته ۲۷ ، سر به احتمال زیاد رو به پایین یا مورب رو به پایین قرار دارد.

هفته بارداری ۲۷ رشد جنین
چشم ها به سمت پیشرفت می روند و شبکیه کودک در حال شکل گیری است. کودک اکنون الگوی بیداری و خواب خود را توسعه می دهد ، بنابراین ممکن است متوجه شوید که او در حال برنامه ریزی است ، نوعی از الگویی است ، جایی که او بیدار و فعال است و خوابیده و آرام تر است.

مغز کودک همچنان شکل می گیرد و رشد می کند. در حالی که هیچ مدرکی برای این امر وجود ندارد ، متخصصان ادعا می کنند که کودک شما در حال حاضر قادر به خواب دیدن است. به خاطر داشته باشید که کودک همچنین در برابر صداها و تغییرات دما که از محیط ایجاد می شود ، بسیار پاسخگو خواهد بود.

با بزرگتر شدن کودک ، ممکن است به احساسات مختلف پاسخ دهد. او ممکن است در حالی که در خیابان ها قدم می زنید فعال تر شوید و کودک می تواند صدای ترافیک را بشنود ، همچنین ممکن است ملودی ها یا آهنگ هایی وجود داشته باشند که او را هیجان زده می کنند.

در هفته های قبل از بارداری ، هنگام نوشیدن نوشیدنی هایی که بسیار گرم یا بسیار سرد هستند ، انتظار داشته باشید کودک به سختی لگد بزند. پیوند با کودک در این مدت بسیار عالی است زیرا کودک قادر است صدای شما و همچنین شریک زندگی شما را بشنود و متمایز کند.

بدن شما در هفته ۲۷ بارداری
گذشته از افزایش اشتها ، ممکن است سوزش سر دل را نیز تجربه کنید. برای جلوگیری از سوزش قلب ، غذاهای سبکتر و کمی تند بخورید. اگر سوزش سر دل تا حدی شدید است ، خوابیدن یا غذا درست را برای شما دشوار می کند ، در مورد تجویز داروهای درمانی با پزشک خود مشورت کنید که به کاهش علائم کمک می کند.

استراحت کافی در ۲۷ هفته و رفتن به جلو بسیار مهم است. سوء مصرف زیاد می تواند منجر به خستگی ، احتمالاً از دست دادن هوشیاری ، افتادن و افزایش فشار خون شود.

مطمئن شوید که خود را در معرض گرمای شدید قرار ندهید. تابستان فصلی ناخوشایند است که باید ۲۷ هفته باردار شود ، اما در فصول سرد نیز باید محتاط باشید. ممکن است دوش گرفتن با بخار آب گرم احساس راحتی کنید ، مطمئن شوید که خیلی گرم نیست. قرار گرفتن در گرمای شدید می تواند باعث افزایش فشار خون شود ، که می تواند منجر به خونریزی بینی یا خستگی شود.

۲۷ هفته شکم بارداری
از آنجا که شکم شما در ۲۷ هفته بزرگتر می شود ، به پوست مراقبت کنید. شما می توانید با استفاده از لوسیون و روغن زیتون پوست کشش را تغذیه کنید تا خاصیت ارتجاعی بیشتری به آن داشته و از علائم کشش جلوگیری کند. علائم کشش در دوران بارداری طبیعی است اما اگر پوست خود را آبرسانی کنید ، کوچکتر و کمتر قابل مشاهده خواهند بود. پوست های آبرسان خوبی نسبت به اشک ، الاستیک و مقاوم تر خواهند بود.

دکمه شکم شما در این مرحله کاملاً از بین رفته است ، و می تواند به راحتی در لباس شما بچسبد. شما می توانید یک خط عمودی تاریک (لاتین Linea Nigra – که به معنی “یک خط سیاه”) است ، در شکم خود مشاهده کنید. این امر عادی و عادی و بدون عواقب منفی احتمالی برای شما یا سلامتی کودک است.

علائم بارداری ۲۷ هفته
وقتی در سه ماهه سوم حرکت می کنید ، هوس های غذایی بیشتر و شدیدتر می شوند. اکنون بیش از هر زمان دیگری برای شما مهم است که غذای سالم انتخاب کنید و از شیرینی ، چربی و کربوهیدرات خودداری کنید.

از خوردن تنقلات و همچنین غذاهای خیلی شور و ادویه خودداری کنید. شما و کودک از این هفته به راحتی وزن کم می کنید ، بنابراین حتماً وزن بیشتری از حد معمول به دست نخواهید آورد.

در ۲۷ هفته تنگی نفس و درد قفسه سینه هنوز طبیعی است ، اما در صورت احساس درد ناخوشایند یا در مورد دیگری نگران کننده با پزشک خود صحبت کنید. تورم صورت ، دست ، گردن ، مچ پا ، پا و پاها کاملاً طبیعی است.

با این وجود ، اگر به دلیل تورم در پوشیدن لباس یا جا در کفش خود مشکل داشتید ، با پزشک خود صحبت کنید. هرچه استراحت بیشتری داشته باشید کمتر متورم می شوید.

۲۷ هفته سونوگرافی باردار
در طی هفته ۲۷ بارداری ، شما نباید برای سونوگرافی فرستاده شوید ، مگر اینکه درمانی انجام شود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166