هفته بیست و یکم بارداری

هفته بیست و یکم بارداری

هفته بیست و یکم بارداری:

به عنوان یک زن باردار ۲۱ هفته ، شما در سفر خود برای رسیدن به مادر از خط نیمه راه عبور کرده اید.
بیایید نگاهی دقیق تر به جنین ۲۱ هفته ای بیاندازیم و در این مدت چه چیزی را تجربه خواهید کرد.

کودک شما در هفته ۲۱ بارداری
در ۵ ماهگی در رحم ، کودک شما اکنون بزرگتر شده است. اکنون به طور قطع می توانید حضور او را احساس کنید زیرا او در املاک و مستغلات املاک و مستغلات که برای او آماده کرده اید کاوش می کند.

هنگام شنا در مایعات آمنیوتیک ، تعداد زیادی ناخن و لگد وجود دارد و گاهی اوقات همسایگی انجام می دهد.

کودک شما در ۲۱ هفته حاملگی چقدر بزرگ است؟
بنابراین ، کودک در ۲۱ هفته چگونه به نظر می رسد؟ در این برهه از زمان ، کودک به اندازه موز است و در ۱۰ و نیم اینچ از تاج تا پاشنه اندازه می گیرد.

وزن بدن تقریباً سه چهارم پوند (۳۴۰ گرم) است که در حدود ۱۴٫۱ اونس (۴۰۰ گرم) کاهش می یابد.

در طول این دوره ، کودک به رشد خود ادامه می دهد.

در این مرحله از بارداری ، برجستگی شما مشهود است و احتمالاً شروع به پوشیدن لباس های شل و راحت کرده اید که راحت تر هستند. شما باید از لباس های تنگ و لباس هایی که به شکم شما فشار می آورد اجتناب کنید.

حتی اگر کودک شما کمی کوچک باشد ، می توانید حرکتی را از درون شکم خود احساس کنید. اندامهای آن در حال رشد است و می توانید انگشتان پا و انگشتان پا را بسازید.

در ۲۱ هفته بارداری ، کودک شما اندازه یک موز است
هفته بارداری ۲۱ رشد جنین
در هفته‌های قبل از بیست و یکم ، طحال و کبد کودک برای تولید گلبولهای خون مورد نیاز به جنین در حال رشد بسیار تلاش کرده است. اگرچه در این زمان ، مغز استخوان از استخوانهای بلند اکنون به دست می آید تا کمک کند.

یکی از موارد قابل توجه در این مرحله این واقعیت است که اکنون حرکات کودک قابل تشخیص است. شما می توانید تمام حرکات جنین را احساس کنید زیرا کودک به طور مداوم موقعیت خود را در رحم تغییر می دهد.

این امر عمدتاً به این دلیل است که بافت غضروف در حال تبدیل شدن به استخوان شدن سخت شده و سلولهای عصبی در نهایت برای کنترل اندامها به یکدیگر وصل می شوند. به همین دلیل است که حرکات اندام با هماهنگی بیشتری صورت می گیرد.

جنین در حال حاضر قادر به خوردن و درک کردن است و ممکن است دچار سکسکه شود. کودک کمی از مایع آمنیوتیک که در آن شنا می کند ، مصرف می کند. جوانه های طعم کودک در این مرحله چنان رشد کرده است که در واقع می تواند مقداری از غذاهایی را که می خورید طعم دهد و آن را به مایعات تبدیل کند.

بدن شما در هفته ۲۱ بارداری
اگر قبلاً این واقعیت نبود ، اکنون واقعیت این است که شما واقعاً قصد دارید یک زندگی جدید را وارد جهان کنید. این معمولاً می تواند به نوعی اضطراب منجر شود ، به خصوص اگر می خواهید یک مادر مرتبه اول باشید.

نزدیک به ۵ ماه از زمان بارداری خود ، شما متوجه برخی موارد در مورد بدن خود می شوید. شکم شما اکنون کاملاً قابل توجه است و می توانید فعالیت کودک خود را در آن حس کنید. تعدادی علائم دیگر نیز وجود دارد که به شما اطلاع می دهد که از نیمه راه بارداری خود عبور کرده اید.

۲۱ هفته شکم بارداری
از آنجایی که کودک اکنون گسترش یافته است ، شکم شما سعی می کند از این رشد همگام باشد. شکم در حال حاضر به اندازه کافی قابل مشاهده است و شما باید مجدداً به فکر شلوار جین و دامن تنگ باشید. در عوض شما باید شلوار و لباس های راحت تر و راحت تری را انتخاب کنید.

بسیاری از اوقات پوست روی شکم شما نمی تواند از رشد سریع خود جلوگیری کند و علائم کششی ایجاد می کند. گاهی اوقات بثورات با علائم کشش ایجاد می شود. فراموش نکنید که از پوست های نرم کننده و روغن برای کمک به پوست خود مرطوب و خارش کمتری استفاده کنید.
که به عنوان پاپول های خارش داخلی و پلاک های بثورات حاد بارداری (PUPPP) شناخته می شود ، باعث خارش پوست در اطراف شکم می شود. این واقعاً می تواند بر توانایی شما در به دست آوردن خواب مورد نیاز شما در طول شب تأثیر بگذارد.

علائم بارداری در هفته بیست و یکم بارداری
در ۲۱ هفته ، شما در وسط سه ماهه دوم خود قرار دارید. این بدان معنی است که شما در اکثر علائم ناراحت کننده ای هستید که در سه ماهه اول تجربه می کنید.
حتی اگر سه ماهه دوم راحت تر باشد ، هنوز علائمی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.
در اینجا برخی از علائمی که احتمالاً در هفته ۲۱ بارداری خود تجربه کرده اید آورده شده است.

افزایش اشتها
با رشد کودک و افزایش وزن بیشتر ، مواد مغذی بیشتری را از طریق جفت و مایعات آمنیوتیک از شما می گیرد. بنابراین شما باید با خوردن مواد مغذی مواد مغذی خود را حفظ کنید. به همین دلیل است که همیشه در حال میل و خوردن مواد غذایی و میان وعده های مختلف هستید.

اگر ترجیح می دهید میان وعده بخورید ، گزینه های سالم تری مانند میوه های میوه انتخاب کنید. میان وعده های فرآوری شده ممکن است سوزش قلب و عوارض دیگر شما را به همراه داشته باشد.

در هفته ۲۱ ، هنگام حرکت خلیج با رحم ، لک ها و لگد های ملایم را حس خواهید کرد. هرچند هفته ها ادامه می یابد ، شدت این ضربات افزایش می یابد.

نفخ و افزایش نفخ
با بزرگتر شدن کودک در درون ، رحم شما فشار بیشتری به روده شما وارد می کند. این معمولاً منجر به وجود گازهای عبوری شما می شود.

یبوست به دلیل سطح بالای پروژسترون شایع تر می شود و به دلیل فشار زیاد رحم بر روی آنها ، گاز ممکن است جایی برای عبور نداشته باشد و احساس نفخ کند. نوشیدن مایعات فراوان و خوردن غذاهای سرشار از فیبر می تواند یبوست را کاهش دهد.

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166