هفته دهم بارداری

هفته دهم بارداری

هفته دهم بارداری:

رسیدن به هفته ۱۰ بارداری به این معنی است که شما یک چهارم راه در آنجا هستید. هورا! کودک شما هر روز بزرگتر و قوی تر می شود و تنها چند هفته دیگر از سه ماهه اول خود باقی مانده است.

با شروع ماه سوم بارداری ، اندام های حیاتی کودک شما تشکیل شده است. وقت آن است که جنین ۱۰ هفته شما رشد و قدرت پیدا کند. اگرچه هنوز راه طولانی برای رسیدن به فرزند شما وجود ندارد ، اما به نظر می رسد هر روز بیشتر به یک کودک کوچک انسان نگاه می کنید.

بسیاری از علائم بارداری در هفته ۱۰th وجود دارد که می توانید آنها را تجربه کنید ، همچنین می تواند زمان آن باشد که به دنبال برخی لباس های زایمان باشید. در ادامه بخوانید تا درباره اینکه چه چیزی را باید انتظار داشته باشید در هنگام بارداری ۱۰ هفته:

کودک شما در هفته ۱۰ بارداری
هفته ۱۰ بارداری زمانی است که تقریباً تمام ارگان ها و بافت های حیاتی شکل گرفته اند. اکنون ، آنها شروع به کار کرده و به سرعت رشد می کنند. کودک شما می تواند مایع آمنیوتیک را بلعیده و دست و پا را حرکت دهد. پوست با موهای کوچک پوشانده می شود و انگشتان پا ناخن های ریز دارند. آزمایش در پسران قبلاً تولید تستوسترون را آغاز کرده است.

ممکن است کودک شما بزرگتر شود ، اما هنوز موعد مقرر بسیار دور است. این بدان معنی است که کودک شما هنوز باید رشد زیادی داشته باشد تا زمانی که آماده دیدار با جهان باشد. خبر جالب این است که بدن شما در این مرحله تمام مواد مغذی مورد نیاز کودک را تأمین می کند.

کودک شما در ۱۰ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
در ۱۰ هفته یک کودک به اندازه توت فرنگی یا کومکت بزرگ است! از هفته های اولیه بارداری که فقط اندازه یک دانه سیب یا یک عدس بود ، رشد زیادی پیدا می کند. و هنوز هم باید خیلی بیشتر رشد کرد!

تا هفته ۱۰ بارداری ، نوزاد شما تقریباً ۰٫۱۴ اونس (۴ گرم) وزن دارد و ۱ تا ۱٫۲ اینچ (۲٫۵۴ تا ۳ سانتی متر) از تاج تا زخم اندازه می گیرد. در هفته های آینده ، کودک شما مانند گذشته ، دو برابر می شود.

در ۱۰ هفته بارداری ، نوزاد شما به اندازه کومکات است
هفته بارداری ۱۰ رشد جنین
هفته ۱۰ بارداری رشد زیادی به همراه دارد! رباط ها و استخوان های کودک شروع به شکل گیری می کند – به همین دلیل در حال حاضر میزان کلسیم شما بسیار مهم است. مفاصل آنها نیز کار می کنند ، که به آنها اجازه می دهد دست و پا را آزادانه حرکت دهند.

تا هفته ۱۰ بارداری شما ، اندام های حیاتی کودک رشد یافته و شروع به کار می کنند. کبد کودک گلبولهای قرمز تولید می کند. دست و پاهای کوچک کودک شما دیگر پوشیده از وب نیست و ناخن های کوچک در هر انگشت شروع به ظاهر می کنند.

پوست کودک شفاف است و ستون فقرات آن قابل مشاهده است. اعصاب نیز از ستون فقرات شروع به رشد می کنند. از آنجایی که مغز کودک به سرعت در حال رشد است ، سر آن در مقایسه با بدنش بزرگ است. زیر لثه های کودک ، دندان های ریز در حال شکل گیری هستند. کودک در حال هضم و ریزش مقادیر زیادی مایعات آمنیوتیک است ، به این معنی که کلیه ها نیز کار می کنند.

در ۱۰ هفته ، ویژگی های صورت کودک نسبت به گذشته مشخص تر است. چشمان آن می تواند در برابر نور واکنش نشان دهد ، و پلکهای آن تقریباً کاملاً شکل گرفته است. آنها به زودی بسته می شوند ، و دوباره در سه ماهه دوم باز خواهند شد.

بدن شما در هفته ۱۰ بارداری
هفته ۱۰ بارداری احتمالاً زمان مناسبی برای شروع فکر کردن در مورد پوشاک زایمان است. اگرچه برجستگی شما هنوز ریز است ، اما احتمالاً از وسط آن ضخیم تر خواهید بود. طبیعی است که تا این مرحله در دوران بارداری خود وزنی کسب کرده باشید ، اگرچه بیشتر افزایش وزن بعدا انجام می شود.

۱۰ هفته شکم بارداری
قبل از بارداری ، اندازه رحم شما شبیه گلابی بود. اکنون که در هفته دهم بارداری هستید ، رحم شما به اندازه یک پرتقال است.

اگرچه ممکن است کمی نشان داده شود ، رحم شما هنوز به اندازه کافی کوچک است که توسط لگن شما وجود داشته باشد. تا هفته ۱۲ ، از لگن خارج می شود و با پیشرفت بارداری به سمت بالا ادامه می یابد.

۱۰ هفته علائم بارداری
در ۱۰ هفته بارداری ، شما هنوز هم برخی از علائم بارداری در سه ماهه اول را تجربه می کنید. در برخی موارد ، این علائم ممکن است در حال کاهش است ، در حالی که زنان دیگر برای یافتن تسکین باید کمی صبر کنند.

برخی از رایج ترین علائم بارداری در هفته ۱۰ شامل موارد زیر است:

سینه های در حال رشد: تاکنون ، بسیار محتمل است که بندهای معمولی شما جایی برای سینه های شما نداشته باشند. آنها در حال آماده شدن برای شیر دادن به کودک شما هستند و این ایده خوبی است که در این مرحله به دنبال بندهای جدید باشید.
تکرر ادرار: از آنجا که رحم شما بزرگتر است ، فشار بیشتری به مثانه شما وارد می شود. همچنین تغییرات هورمونی باعث افزایش جریان خون در کلیه ها می شود و باعث می شود که بیشتر اوقات به ادرار نیاز داشته باشید.
بیماری صبحگاهی: این علائم می تواند در این مرحله از بارداری شما در حال خروج باشد. اما برای دیگران ، تسکین با سه ماهه دوم همراه خواهد بود.
نوسانات خلقی: هورمونهای شما برای حفظ حاملگی شما اضافه کاری می کنند ، و این توضیح می دهد که چرا ممکن است احساسات شما روی شما بگذارد.
ترشحات واژینال: هورمونهای شما و افزایش جریان خون می تواند باعث سرطان خون شود ، که این یک تخلیه واژن واضح و بی بو است. نگران نباشید ، این ترشحات روش بدن شما برای خلاص شدن از باکتری ها و ایمن نگه داشتن کودک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، ۱۰ متر داخل خیابان دهم شرقی، فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز پلاک 79/2

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65521957