هفته دوم بارداری

هفته دوم بارداری

هفته دوم بارداری :

پزشک شما از روز اول آخرین دوره آخرین بارداری شما شمارش را شروع می کند. این بدان معنی است که در طول دو هفته رسمی بارداری شما ، به هیچ وجه باردار نخواهید بود.

اما حتی قبل از بارداری بدن شما در حال آماده شدن برای بارداری است. بسیاری از تغییرات در این روزهای اولیه بارداری رخ می دهد و برای یک بارداری سالم ضروری است.

مجموعه ای از هورمون ها باعث تغییر ماهانه در بدن یک زن می شود که او را برای بارداری آینده آماده می کند. در هفته دوم بارداری ، آخرین دوره خود را قبل از بارداری گذرانده اید و بدن در حال آماده سازی تخمک گذاری است.

در تخمدان ، تخمک بلوغ می کند (بعضی اوقات ، ممکن است دو ، یا در یک تخمدان یکسان یا متفاوت وجود داشته باشد) که تا پایان هفته ۲ (تقریباً در روز چهاردهم از چرخه ۲۸ روزه) فولیکول را ترک کرده و وارد می شود. لوله فالوپ سپس تخمک گذاری می آید ، که مطلوب ترین زمان برای برداشتن است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد روزهای اول بارداری و دقیقاً آنچه در هفته دوم بارداری اتفاق می افتد ، بخوانید.

کودک شما در هفته ۲ بارداری
در طول هفته دوم بارداری ، هنوز جنین وجود ندارد. اما بدن شما از هفته اول آمادگی خود را برای بارداری آماده کرده است ، هنگامی که لایه رحم قدیمی خود را ریخته و تخم نابود نشده ماه گذشته را بیرون می کشد.

با پیشرفت هفته دوم بارداری ، به تخمک گذاری نزدیک می شوید. این زمانی است که شما به احتمال زیاد تصور می کنید ، و این ایده خوبی است که چرخه خود را ردیابی کنید تا روزهای بارور خود را بدانید. علائم مختلفی وجود دارد که وقتی بدن شما برای تخمک گذاری آماده می شود به شما می گوید.

کودک شما در ۲ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
در روزهای اولیه بارداری ، هنوز هیچ بچه ای وجود ندارد. این ممکن است گیج کننده باشد ، اما پزشکان هفته های بارداری را از این طریق محاسبه می کنند ، زیرا تشخیص دادن مفهوم بسیار دشوار است. ممکن است برداشت در همان روز تخمک گذاری شما اتفاق نیفتد و مقاربت در روزهای مختلف هنوز هم می تواند منجر به بارداری شود. به همین دلیل پزشکان از این روش برای شمارش هفته های بارداری شما استفاده می کنند. بنابراین تا زمانی که فهمیدید که باردار هستید ، می توانید در حدود ۴ تا ۶ هفته باردار باشید – حتی اگر کودک در طول دو هفته اول وجود نداشته باشد!

در هفته ۲ بارداری شما ، یک تخم مرغ غالب شده است. استروژن را آزاد می کند ، و باعث تحریک ضخیم شدن پوشش رحم می شود. هنگامی که سطح استروژن شما به اندازه کافی بالا باشد ، باعث افزایش LH یا هورمون لوتئین کننده می شوند. این هورمون باعث می شود تخم بالغ از فولیکول آن و درون لوله فالوپی خارج شود. تخم مرغ به مدت ۱۲-۲۴ ساعت زندگی می کند.

زن جوان مکمل های رژیمی را انتخاب می کند
هفته بارداری رشد جنین
تغییرات پیچیده هورمونی بدن شما را برای ایجاد مفهوم آماده می کند. این هورمون ها شامل استروژن ، هورمون تحریک کننده فولیکول (FSH) و هورمون لوتئین کننده (LH) می باشند. آنها با هم کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که یک تخم مرغ – یا دو مورد ، در برخی موارد – به درستی بالغ می شود و برای برداشت آماده می شود.

احتمالاً حدود پایان هفته دوم بارداری خود را درک خواهید کرد. کروموزومهای موجود در هر سلول بلافاصله پس از لقاح اسپرم تخمک ترکیب می شوند و در نتیجه ژنهای کودک شما ایجاد می شود. حتی در روزهای اول بارداری ، جنسیت و ویژگیهای ژنتیکی کودک شما مشخص می شود.

در صورت وجود دوقلوهای یکسان (مونزیگوتیک) ، یک اسپرم یک تخم را بارور می کند ، که سپس تقسیم می شود و به دو جاندار زنده می شود. این منجر به فرزندان یکسان از نظر ژنتیکی از همان جنس می شود.

در صورت دوقلوهای غیر همسان (سرگیجه) ، دو اسپرم دو تخم بارور می کنند و نوزادان حاصل می توانند از جنس یکسان یا متفاوت باشند. آنها بیش از برادران و خواهران متولد شده در زمان های مختلف شبیه به یکدیگر نیستند.

در طی ۲۴ ساعت از زمان برداشت ، تخم بارور شده یا زایگوت شروع به تقسیم در چندین سلول و حرکت به سمت لوله فالوپ خواهد کرد.

بدن شما در هفته ۲ بارداری
هنوز اوایل بارداری است و تغییرات ظریف است. در هفته دوم بارداری ، بدن شما علائمی را نشان می دهد که آماده تخمک گذاری است. پیگیری این علائم می تواند به شما در تعیین پنجره بارور و کمک به بهبود احتمال ابتلا به شما کمک کند. برخی از رایج ترین علائم تخمک گذاری عبارتند از:

تغییر در دمای پایه بدن شما: BBT شما دقیقاً همانند تخمک گذاری به پایین ترین نقطه خود می رسد ، و سپس تقریباً نیم درجه افزایش می یابد. ردیابی BBT شما یک روش مناسب برای تعیین لحظه دقیق تخمک گذاری است.
مخاط مختلف دهانه رحم: بسیاری از خانمها مخاط دهانه رحم خود را معاینه می کنند تا بدانند نزدیک شدن تخمک گذاری چیست. با نزدیک شدن به تخمک گذاری ، مخاط دهانه رحم شما روشن ، نازک ، کشش و “دروغ سفید تخم مرغ” خواهد شد. این تغییرات باعث می شود اسپرم ها راحت تر از گردن رحم عبور کنند.
افزایش حس بویایی: به دلیل تغییرات هورمونی که باعث تخمک گذاری می شوند ، برخی از خانم ها ممکن است در اولین روزهای بارداری متوجه احساس بوی زیاد شوند.
حساسیت به سینه: برای زنان غیر معمول نیست که با نزدیک شدن به تخمک گذاری سینه های پوستی داشته باشند.
درد شکم: برخی از خانم ها هنگام آزاد کردن تخمک احساس ناراحتی یا زوزه کمی در شکم خود دارند. این علامت را میتلسچمرز می نامند.
لکه بینی: به عنوان تخم مرغ فولیکول را شکسته و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، ۱۰ متر داخل خیابان دهم شرقی، فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز پلاک 79/2

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65521957