هفته سوم بارداری

هفته سوم بارداری

هفته سوم بارداری:

در این مورد شکی نیست: بارداری می تواند یکی از هیجان انگیزترین دوران زندگی زن باشد ، اما همچنین یکی از اضطراب آورترین آنهاست. چه حاملگی شما برنامه ریزی شده باشد یا غیر منتظره ، طی ۹ ماه آینده با طیف گسترده ای از چالش ها روبرو خواهید شد. به طور طبیعی ، شما به کودک در حال رشد خود و نحوه مراقبت از او فکر خواهید کرد ، اما تغییرات جسمی و عاطفی زیادی را نیز طی خواهید کرد.

اگر به هر دلیلی بارداری را دشوار می دانید ، فلو برای شما احساس می کند – و با روحیه همدلی کامل ، در اینجا راهنمای دوستانه ما برای هفته سوم  بارداری شما است:

بیایید سریعاً آنچه را که شما در اینجا آورده اید را بیابیم! حتی اگر کلاس مقطع دبیرستانی شما هنوز هم در حافظه شما زنده است ، این قسمت را از دست ندهید – این پایه و اساس خوبی را برای همه آنچه در پی می آید فراهم می کند.

بارداری شما از زمانی شروع می شود که تخمک یا تخمک از یکی از دو تخمدان در دو طرف بدن شما رها شود. سپس تخمک یک لوله فالوپ را طی کرد – این مجرای طولانی است که از تخمدان در یک انتها به رحم یا رحم در طرف دیگر جریان دارد. تخمک شما تا ۲۴ ساعت در لوله فالوپ باقی مانده است – در این مدت لقاح تخمک توسط یک اسپرم انجام می شود.

مشکل تکرر ادرار
حاملگی شما ناشی از سپردن منی شریک زندگی شما در هنگام واکسن شدن از نوک آلت تناسلی در واژن است. اسپرم هایی که درون مایع منی موجود است ، از طریق واژن و رحم و داخل لوله های فالوپ حرکت می کنند. سلولهای اسپرم در سرعتی که شنا می کنند تغییر می کنند ، بنابراین رسیدن به تخمک تا چند روز طول می کشد.

در طول هفته ۳ ، سلول اسپرم یک تخم مرغ را پیدا کرد که در لوله فالوپ منتظر است و منتظر است! بسیاری از اینها به زمان درست بستگی دارد: تخمک شما حدود ۲ هفته قبل از دوره بعدی شما از تخمدان آزاد می شود و سلولهای اسپرم فقط ۵ روز پس از انزال می توانند زنده بمانند. این بدان معنی است که یک پنجره کوتاه از فرصت وجود دارد که در طی آن می تواند مفهوم رخ دهد. این همچنین توضیح می دهد که چرا بسیاری از زوج های سالم و حاصلخیز برای باردار شدن مدت زمان زیادی طول می کشند.

هنگامی که اسپرم به آن نفوذ کرد ، ساختار تخم مرغ تغییر می کند تا هیچ اسپرم دیگری نتواند وارد آن شود. تخم یا زایگوت بارور شده (یا دو زایگوت در صورت دوقلوهای برادر) شروع به تقسیم فعال می کند و طی چند روز از لوله رحم به رحم منتقل می شود. در آن زمان ، آن یک توپ کوچک از چند صد سلول به نام بلاستوسیست است.

وظیفه بعدی آن اتصال به غشای مخاطی دیواره رحم (آندومتر) است که به عنوان منبع اکسیژن و مواد مغذی خدمت می کند. در محل اتصال ، بخشی از سلولهای بلاستوسیست به جفت (یا دو) تبدیل می شود. در دوره کاشت (هنگامی که بلاستوسیست داخل آندومتر کاشته می شود) ، گنادوتروپین کوریونی انسان (hCG) آزاد می شود ، که باعث افزایش تولید استروژن و پروژسترون می شود و از بلوغ تخم های جدید تخمدان جلوگیری می کند.

از آن به بعد ، چرخه قاعدگی شما مکث می کند.

کودک شما در هفته ۳ بارداری
از آنچه قبلاً به آن اشاره کردیم متوجه خواهید شد که دقیقاً دشوار است که بگوییم چه موقع مفهوم رخ داده است. می دانید تخم مرغ حدود ۲ هفته قبل از دوره بعدی شما از تخمدان شما رها می شود ، اما هیچ راهی برای دانستن زمان دقیق این اتفاق وجود ندارد. علاوه بر این ، ممکن است اسپرم شریک زندگی شما از ۳۰ دقیقه تا چند روز به جایی برسد که بتواند به لوله فالوپ شما برسد.

مشکل عدم اطلاع از زمان تولد توسط پزشکان که زمان شروع بارداری از آغاز آخرین چرخه قاعدگی شما را حل می کنند ، حل می شود. هر چند که ممکن است به نظر عجیب باشد ، به این معنی است که پزشک ساعت قبل از بارداری ساعت را شروع می کند!

در هفته ۳ ، کودک در مرحله اولیه (پزشکان از آن به عنوان جنین یاد می کنند) به عنوان مجموعه کوچکی از حدود چند صد سلول وجود دارد که به سرعت در حال تقسیم هستند و در طی هفته ها و ماه های آینده رشد خود را ادامه خواهد داد. سلولهای بیرونی به جفت تبدیل می شوند ، که تغذیه ای را برای کودک شما تأمین می کند و عملکردهای دیگری را نیز فراهم می کند و سلول های داخلی به درون جنین می شوند. و همانطور که انتظار دارید ، جنین در این مرحله ریز است: هیچ اندازه بزرگتر از سر یک سنجاق نیست!

بشقاب قلبی به شکل Acai ، عدس ، سس سویا ، زنجبیل ، سالمون ، هویج ، گوجه فرنگی ، زردچوبه ، دارچین ، گردو
بدن شما در هفته ۳ بارداری
این روزهای ابتدایی در دوران بارداری شما است ، بنابراین انتظار ندارید احساس خیلی متفاوتی داشته باشید. به یاد داشته باشید که در هفته ۳ ممکن است هنوز پریود خود را از دست ندهید و شاید تصور نکنید که باردار هستید. حتی اگر سعی در مخفی کردن با شریک زندگی خود داشته باشید ، هیچ علائم جسمی حاملگی پیدا نمی کنید تا نشان دهد فرد کمی در درون خود در حال رشد است.

اگر کودک را امتحان کرده اید ، یا حتی فکر نکرده اید که ممکن است باردار باشید ، چرا برای اطمینان از آزمایش آزمایش بارداری استفاده نکنید؟ امروزه کیت های آزمایش خانگی به اندازه ادرار یا آزمایش خون در کلینیک دقیق و بسیار مناسب تر هستند. فقط مطمئن باشید که تمام دستورالعمل های انجام آزمایش و خواندن بعد از آن را با دقت دنبال کنید. اگر نتیجه منفی است ، فرض نکنید که هستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166