هفته سیزدهم بارداری

هفته سیزدهم بارداری

هفته سیزدهم بارداری

فقط ۱۳ هفته پیش ممکن است با اخباری مبنی بر اینکه باردار بودید ، کشتی می گرفتید – و حالا به خودتان نگاه کنید! شما احتمالاً تجربیات چالش برانگیز را تجربه کرده اید و حتی مجبور شده اید با چند نقطه فریبنده سر و کار داشته باشید ، اما در اینجا در سه ماهه دوم قرار دارید! در هفته سیزدهم بارداری ، کودک کوچک شما واقعاً شلوغ شده است ، و شما نیز زیاد پیش می روید.

پلکهای او کاملاً بسته است. نسبت سر به بدن در حال تغییر است: اکنون ، سر ۱/۳ از کل طول است. نوک انگشتان با الگوهای اثر انگشت مشخص شده اند. کودک قادر است انگشت شست را در دهان قرار دهد ، و سعی در مکیدن آن دارد.

در مرحله اصلی هفته ۱۳ بارداری ، شما را با Flo ملاقات کنید:

کودک شما در هفته ۱۳ بارداری
همانطور که از پوشش مراحل اولیه بارداری خود به یاد خواهید آورد ، در هفته های منتهی به این مرحله ، کودک کوچک شما به اندازه بزرگ شده و با سرعتی سریع در حال پیشرفت است. این کار در مرحله بعدی بارداری شما ادامه خواهد یافت. سر جنین در مقایسه با بقیه اعضای بدن هنوز به طور نامتناسب بزرگ است ، اما این به تدریج شروع به حتی خارج شدن می کند.

در حال حاضر ، شما متوجه تغییراتی در بدن خود نیز خواهید شد. رحم شما به اندازه قابل ملاحظه ای افزایش یافته و اکنون لگن شما را پر می کند. اگر حالت تهوع در صبح یا هر ساعت دیگری از روز شما را از غذا خارج کرده است ، ممکن است اکنون به اندازه کافی احساس کنید تا از خوردن وعده های غذایی خود لذت ببرید – و شاید کمی وزن خود را تحمیل کنید!

کودک شما در ۱۳ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
تا هفته ۱۳ ، کودک شما به اندازه غلاف نخود فرنگی تبدیل شده است. کودک دائما در حال رشد است. اکنون او از بالای سر خود تا کوکسیکس بیش از ۲٫۸ در (۷ سانتی متر) دارد و وزن آن حدود ۲۵ گرم (۰٫۸۹ اونس) است. شاید خیلی به نظر نرسد ، اما فقط ۵ هفته قبل اندازه یک زغال اخته بود.

در ۱۳ هفته بارداری ، کودک شما اندازه یک غلاف نخود فرنگی است
هفته بارداری ۱۳ رشد جنین
با توجه به اینکه کودک شما طی چند ماه گذشته به سرعت در حال رشد است ، جای تعجب ندارد که وی تاکنون به این نتیجه رسیده است! چشم ها به حالت خود در حال حرکت هستند و مچ و مچ پا نیز از قبل به خوبی شکل گرفته اند. علاوه بر این ، بدن کودک به طور قابل توجهی در حال رشد است و این بدان معنی است که مدت طولانی نخواهد ماند تا سر و بدن دیگر به این اندازه ناهماهنگ ظاهر شوند.

در این مرحله از بارداری ، تخمدانهای یک دختر و بیضه های پسران کاملاً در داخل کشور ایجاد می شوند – و از طرف خارج دستگاه تناسلی در حال شکل گیری هستند. مدتی است که جنین بین پاها ورم قابل توجهی دارد و اینک در حال توسعه سریع است که در نهایت آلت تناسلی مرد یا کلیتوریس یک زن خواهد شد.

بدن شما در هفته ۱۳ بارداری
در ۱۳ هفته ، رحم شما اکنون بسیار بزرگتر است و لگن شما را پر می کند. با بزرگ شدن ، رحم به درون حفره شکم شما بالا رفته است.

اگر به دلیل بیماری صبحگاهی از خوردن وعده های غذایی و تنقلاتی مانند پیک نیک خودداری کرده اید ، ممکن است اکنون متوجه شوید که حالت تهوع شما کاهش یافته و اشتهای شما باز می گردد. وقت برای تحمل آن هوسها!

۱۳ هفته شکم بارداری
همانطور که رحم شما به اندازه بزرگ شده و شروع به پر کردن لگن می کند ، به شکاف شکمی شما نیز افزایش یافته است (در نتیجه بیضی صاف معمولی که ممکن است احساس کنید).

و این نتیجه دیگری نیز دارد: اگر در چند ماه اخیر بیشتر از حد معمول ادرار می کنید ، به این دلیل است که رحم شما به مثانه شما فشار می آورد و این باید با آرامش بیشتر شود زیرا رحم بیشتر به سمت بدن شما حرکت می کند.

۱۳ هفته علائم بارداری
یکی از مهمترین تحولات برای یک زن انتظار در این مرحله ، تسکین عادی از حالت تهوع است که در حدود ۱۳ یا ۱۴ هفته رخ می دهد. تا این لحظه احتمالاً میزان اشتهای شما مانع اشتهای شما شده و شما را از رژیم معمول خود خارج کرده است – به همین دلیل ، غیر معمولی نیست که بسیاری از خانمها تا سه ماهه دوم بارداری کمی وزن خود را بدست آورند.

اما در حال حاضر شما دوباره احساس می کنید – فقط یک نسخه بسیار باردار از خودتان! حداقل ، حالت تهوع و خستگی بیماری صبحگاهی (که می تواند در هر ساعت از روز رخ دهد) شروع به فرسودگی می کند. با بازگشت اشتهای شما ، احساس راحتی کنید تا به مواردی که از این همه اجتناب کرده اید ، بپرهیزید – اما با این وجود سعی کنید یک رژیم سالم و متعادل را حفظ کنید.

تغییر دیگری که بسیاری از خانمها متوجه آن می شوند افزایش میل جنسی است. این ممکن است نتیجه افزایش جریان خون به ناحیه تناسلی شما یا فعالیت هورمونهای بارداری باشد. به هر دلیلی ، اگر احساس ناپسندی می کنید ، ممکن است بخواهید آن را با همسر خود به اشتراک بگذارید – مگر اینکه یک متخصص بهداشت به شما گفته باشد در غیر این صورت ، با اطمینان می توانید در طول مدت بارداری خود از نظر جنسی فعال باشید.

۱۳ هفته سونوگرافی حاملگی: به آن احتیاج دارید؟
در اکثر کشورها ، اولین اسکن از یک زن باردار بین هفته های ۸ تا ۱۴ انجام می شود. معمولاً در هفته ۱۸-۲۱ توسط اسکن دیگر انجام می شود.

شما همچنین باید بدانید که آزمایش های غربالگری تعدادی از اختلالات جدی در رشد (از جمله سندرم داون) در این مرحله برای شما در دسترس است. ارائه دهنده خدمات درمانی شما احتمالاً قبلاً این موارد را برای شما ذکر کرده و موارد را به حرکت در آورده است ، اما من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166