هفته سی ام بارداری

هفته سی ام بارداری:

هفته سی ام بارداری :

شما تنها ۱۰ هفته از زمان رسیدن کودک خود فاصله دارید. هفته ۳۰ بارداری شما با مشکلات و سؤالاتی همراه خواهد بود. آماده روبرو شدن با آنها باشید و یاد بگیرید که چگونه کارها را برای شما و کودک خود راحت تر و راحت کنید. با نزدیک شدن به موعد مقرر ، این زمان احساسات جدید شروع می شود. بیایید نگاهی بیندازیم که اوضاع در طول ۳۰ هفته بارداری شما چگونه پیش می رود.

کودک شما در هفته ۳۰ بارداری
مطمئناً در آنجا شلوغ می شود. کودک شما به سرعت رشد می کند و فضای بیشتری را اشغال می کند.

کودک شما در ۳۰ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
در ۳۰ هفته باردار ، کودک شما به اندازه یک کلم کلم است. وزن آن حدود ۳ پوند (۱٫۳۶ کیلوگرم) است. اگرچه ممکن است شکم شما احساس کند که داخل هندوانه دارید ، قد کودک در حدود ۱۵ اینچ (۳۸ سانتی متر) است.

با رشد کودک ، میزان مایعات آمنیوتیک کاهش می یابد. این نشانه بزرگی از رشد طبیعی است.

در ۳۰ هفته بارداری ، کودک شما اندازه یک کلم کلم است
۳۰ هفته موقعیت کودک باردار
همانطور که شما در حال آماده شدن برای روز بزرگ هستید ، کودک کوچک شما نیز همینطور است. در ۳۰ هفته ، کودک شما در حالت سر به پایین قرار می گیرد. او کمرنگ شده و انتظار دارد که طی چند هفته آینده به لگن شما نیز فرو رود.

هفته بارداری ۳۰ رشد جنین
چشمان کودک شما شروع به تشخیص آنچه پیرامون اوست ، می کند.

کودک اکنون می تواند تفاوت بین نور و تاریکی را قرار دهد. هنگامی که نوزادان به دنیا می آیند ، آنها فقط می توانند روی اشیاء یافت شده درست در مقابل صورت خود تمرکز کنند. اما هنوز هم کودک شما برای مدت زمان زیادی با چشمان بسته ادامه خواهد داد.

اندامهای اصلی توسعه یافته اند. کودک شما هر هفته نیمی از پوند (۲۳۰ گرم) به دست می آورد تا از سیستم های بدن که ایجاد شده محافظت می کند. متوجه کاهش حرکات خواهید شد. این برای این دوره طبیعی است. کودک فضای کمتری برای حرکت دارد. شنوایی کودک شما بهبود یافته است و حتی می توانید او را در پاسخ به برخی صداهای بلند حرکت دهید.

بدن شما در هفته ۳۰ بارداری
فقط به شکم خود نگاه کنید. شما آخرین مراحل را در راه خود برای دیدن کودک خود قدم می زنید. این روزها ممکن است احساس خستگی اضافی کنید. سعی کنید موقعیت خواب راحت پیدا کنید. بهتر است زودتر از حد معمول بخوابیم و در صبح طولانی تر بخوابیم.

اکنون خواب کافی کافی است. در طول روز چرت بزنید. این باعث می شود انرژی شما بهبود یابد.

۳۰ هفته شکم بارداری
در این مرحله ، کودک شما بخش بیشتری از رحم شما را به خود اختصاص می دهد. رحم شما در زیر قفسه دنده شما گسترش می یابد تا فضای بیشتری برای کودک در حال رشد شما فراهم شود. می توانید حسابی دست و پا گیر شوید. با بزرگ شدن شکم ، نقطه جاذبه کمی تغییر می کند. ممکن است احساس کنید که تعادل خود را از دست می دهید.

۳۰ هفته علائم بارداری
هنگامی که به هفته سی ام بارداری خود رسیدید ، برخی از علائم زیر را تجربه می کنید:

خوابیدن مشکل دارد. ممکن است متوجه شوید که از حد معمول خسته تر هستید و در خواب شبانه مشکل دارید. با موقعیتهای خواب خود آزمایش کنید. اگر دچار بی خوابی هستید ، با پزشک خود مشورت کنید.
کمردرد کمردرد یک علامت واقعاً شایع در بارداری است. معمولاً در سه ماهه سوم بدتر می شود. شما حدود ۱۰ هفته در دوران بارداری خود باقی مانده و وزن بیشتری به دست آورده اید.
گرفتگی عضلات. بدن شما تحت فشار قرار گرفته است. کودک شما فضا را اشغال می کند. شما تمام ماهیچه ها ، استخوان ها ، هورمون ها و رگ های خونی خود را برای دو نفر دارید. همه اینها می تواند باعث گرفتگی شود. مایعات کافی بنوشید و سعی کنید کمی استراحت کنید. اگر این کار متوقف نشود ، با پزشک تماس بگیرید.
نوسانات خلقی. طبیعی است که در این دوره شروع به تجربه نوسانات خلقی کنید. چیزهای زیادی در ذهن شما وجود دارد و شما با اضافه وزن اضافی که بر بدن شما وارد می شود احساس خستگی بیشتری می کنید. اگر نوسانات خلقی باعث می شود خواب سختی درگیر شوید و در فعالیت های روزمره خود دخالت کنید ، با پزشک خود صحبت کنید. این مسئله در بین خانم های باردار امری عادی است که افسردگی را در دوران بارداری یا بعد از آن تجربه می کند. به پزشک خود بگویید که چه احساسی دارید و او در مدیریت آن به شما کمک می کند. در اینجا نکاتی وجود دارد که ممکن است به شما در نوسانات روحی کمک کند.
پاهای شما در اندازه یا ساختار تغییر خواهند کرد. برخی از خانمها حتی در طول بارداری می توانند حتی به اندازه کامل کفش بالا بروند. این زمان مناسب برای سرمایه گذاری در یک جفت کفش با کیفیت است که راحتی شما را تا پایان بارداری به شما ارائه می دهد. پاشنه بلند را فراموش کنید و از پا خود مراقبت کنید.
۳۰ هفته سونوگرافی حامله
انجام سونوگرافی انجام شده در هفته ۳۰ امری ضروری نیست ، اما برخی از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی می توانند اسکن را برای دیدن رشد و پیشرفت کودک سفارش دهند. خطوط صورت کودک شما توسعه یافته تر است. حتی ممکن است متوجه شوید که چشمان کودک شما روی سونوگرافی باز است یا خیر.

علاوه بر سونوگرافی ، تست غیر استرس جنین نیز انجام خواهید شد. به منظور اندازه گیری ضربان قلب کودک ، کمربندی روی شکم شما قرار خواهد گرفت و کمربند دیگری انقباضات را اندازه می گیرد. آزمایش بدون استرس می تواند بیان کند که کودک اکسیژن مورد نیاز را دریافت نمی کند یا نشان دهنده انواع دیگری از پریشانی جنین است.

زن از درد معده رنج می برد
۳۰ هفته بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، ۱۰ متر داخل خیابان دهم شرقی، فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز پلاک 79/2

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65521957