هفته سی و دوم بارداری

هفته سی و دوم بارداری

هفته سی و دوم بارداری:

در هفته سی و دوم بارداری ، بخش بزرگی از وظیفه حمل و پرورش کودک را به اتمام رسانده اید. اکنون حدود دو ماه تا روز بزرگ باقی مانده اید که می توانید علاوه بر این به خانواده جدید اضافه کنید.

استخوانها و اندامهای کودک – که برای چند نفر ذخیره شده است – اکنون توسعه یافته اند. جدای از تحولات در کودک ، شما نیز متوجه تغییراتی در مورد خودتان خواهید شد ، به خصوص در اطراف شکم و ناحیه لگن.

نگاهی دقیق تر به آنچه در هفته سی و دوم بارداری شما اتفاق می افتد ، بیاندازید.

کودک شما در هفته ۳۲ بارداری
کودک شما در این زمان در دوران بارداری بزرگتر می شود. او به نظر می رسد بیشتر مانند او در چند ماه است. تحولات زیادی در درون رحم شما اتفاق می افتد که اطمینان حاصل می کند کودک در دنیای خارج از نظر ظاهری به شکلی عالی است.

کودک شما در ۳۲ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
بعد از هشت ماه در رحم ، کوچک شما دیگر چندان کم نیست. وی حدوداً ۱۶٫۷ اینچ (۴۲٫۵ سانتی متر) طول دارد ، تقریباً به اندازه یک سر کاهو.

هرچه وزن بیشتر می رود ، کودک نسبت به هفته قبل مقداری پوند به دست آورد. او اکنون بین ۱٫۸ کیلو و ۲ کیلوگرم وزن دارد. این ترجمه در حدود ۳٫۷۵ پوند و ۴ پوند است.

جدا از رشد بیرونی او ، اتفاقات زیادی در بدن او رخ می دهد.

در ۳۲ هفته بارداری ، کودک شما اندازه یک کاهو کاهو است
هفته بارداری ۳۲ رشد جنین
در هفته‌های گذشته ، کودک با اندامهای داخلی قابل رویت کاملاً شفاف بوده است. در هفته ۳۲ ، رسوبات چربی زیر پوست گسترش یافته و فشرده تر می شوند. این امر باعث می شود کودک کم رنگ تر شود و آن را به ظاهری کامل که از بدو تولد خواهید دید نزدیکتر کنید.

ناخن ها ، استخوان ها و سایر اندام های داخلی از جمله ریه ها کاملاً تشکیل شده اند ، اگرچه هنوز راه دیگری دارند. استخوان ها اگرچه به شکل صحیح قالب ریزی شده اند ، اما نرم و نرم هستند. آنها هنوز هم نیاز به سخت شدن دارند.

در مقایسه با سایر قسمت های بدن ، سر بزرگتر است. کودک معمولاً به حالت سر به پایین می چرخد ​​که برای آن راحت تر است.

بدن شما در هفته ۳۲ بارداری
در حالی که کودک شما در حال آماده سازی برای زندگی در خارج از محدوده های دنج رحم است ، بدن شما نیز در حال انجام وظایف بعدی زایمان است.

شما تغییرات زیادی را مشاهده خواهید کرد که باید به شما هشدار دهد که تا چه اندازه در سفر به مادری هستید.

۳۲ هفته شکم بارداری
کودک در حال رشد شکم شما را تا حدی گسترش می دهد که دیگر نمی توانید پای خود را ببینید. قسمت بالای رحم شما اکنون ۵ اینچ (۱۳ سانتی متر) از دکمه شکم شما است.

با بزرگ شدن رحم ، پوست شما کشیده می شود و علائم کششی ایجاد می کند. این موارد ممکن است بعلت گسترش سریع پوست خارش پیدا کند.

۳۲ هفته علائم بارداری
فعالیتهای زیادی در زمینه آماده سازی برای تولد جوان شما انجام می شود. این منجر به تعدادی از علائم و نشانه هایی می شود که باید مراقب آن باشید.

این شامل:

نشت سینه ها یکی از کارهایی که بدن شما برای تهیه زندگی بعد از تولد انجام می دهد ، جمع آوری شیر مادر است. دسته اول این شیر به عنوان آغوز شناخته می شود و حاوی پروتئین ، چربی و IgA ترشحی زیادی برای کودک است. در هفته ۳۲ ، سینه های شما ممکن است آغشته به آغوز باشد. نگران نباشید ، در این مرحله از بارداری کاملاً طبیعی است و کاملاً انتظار می رود.
سوزش سر دل با بزرگ شدن رحم ، بر روی اندامهای اطراف آن فشار می آورد – از جمله معده. این باعث می شود تا اجزای اسیدی معده به راحتی از روده شما جمع شود و به شما سوزش سر دل دهد.
یبوست. همین گسترش رحم همچنین بر روده بزرگ و روده نیز فشار می آورد که ممکن است جریان محتویات آنها را محدود کند. این کار زمان بیشتری را برای جذب آب از مدفوع به بدن می دهد و باعث یبوست می شود.
انقباضات Braxton Hicks. در این مدت شما همچنین احتمالاً دچار انقباضات سبک خواهید شد که می تواند از نیم دقیقه تا دو دقیقه باشد و ۵-۶ بار در ساعت اتفاق بیفتد. اینها به عنوان انقباضات Braxton Hicks شناخته شده اند و آنها روش آماده سازی برای انقباضات واقعی نیروی کار هستند. این انقباضات نیز هیچگونه ریتمی ندارند و با هر سرعتی می آیند و می روند.
خستگی. افزایش وزن کودک به نوعی حمل می شود و می تواند احساس خستگی را به شما رها کند. عضلات کمر و پاها به ویژه از این افزایش وزن متاثر می شوند. همچنین ممکن است که شما به اندازه کافی غذا نخورید. این باعث می شود قند خون کم داشته باشید که باعث می شود احساس ضعف و سبکی داشته باشید.
۳۲ هفته سونوگرافی باردار
تصویر سونوگرافی در این دوره ، حرکت زیادی را از کودک نشان می دهد ، به خصوص اگر هنگام بیدار شدن انجام شود. (در هفته ۳۲ ، کودک ۷۰ درصد از وقت خواب است.)

با استفاده از سونوگرافی های تصویربرداری با کیفیت بهتر ، می توانید جزئیات بیشتری در مورد کودک خود مشاهده کنید. می بینید که او مو دارد. همچنین به خصوص هنگام انجام سونوگرافی سه بعدی و ۴ بعدی می توانید انگشت و انگشتان پا را بکشید.

خانم و شریک بارداری که از ۴ سونوگرافی با اسکن سونوگرافی استفاده می کنند
۳۲ هفته زندگی بارداری
با گذشت دو ماه ، شیوه زندگی شما در مورد زایمان قریب الوقوع شما تغییر خواهد کرد. شما باید در یک تمرین سبک مشغول باشید تا جایی که ورزش نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166