هفته سی و سوم بارداری

هفته سی و سوم بارداری

هفته سی و سوم بارداری:

راحت بودن و آرامش از هفته سی و سوم بارداری برای شما سخت است.

شما در سه ماهه سوم زندگی خود قرار دارید و تصور می کنید زندگی شما با کودک جدید چگونه خواهد بود. تغییرات بیشتری برای شما اتفاق می افتد و با درد و درد ناخوشایند روبرو هستید. در حال حاضر داشتن قسمت های متورم یک وضعیت روزمره است.

۳۳ هفته بارداری در ماه ها
۳۳ هفته بارداری بودن بدان معنی است که در ماه ۸ بارداری هستید. حدود یک ماه فرصت دارید تا بروم! آیا هنوز برخی سؤالات مربوط به بارداری و کودک خود دارید؟ با گذشت کمتر از یک ماه ، باید کاملاً از علائم و نشانه های زایمان زودرس و زمان تماس با پزشک خود مطلع شوید.

کودک شما در هفته ۳۳ بارداری
کودک شما در حال آماده شدن برای ورود به جهان است و با نزدیک شدن به تاریخ نهایی ، وزن خود را ادامه می دهد.

کودک شما در ۳۳ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
در هفته ۳۳ ، کودک شما حدود ۱۵ تا ۱۷ اینچ (۳۸-۴۳ سانتی متر) طول دارد (مانند اندازه یک آناناس) و وزن آن حدود ۴ تا ۴٫۵ پوند (۱٫۸-۲ کیلوگرم) است. اما هر کودک متفاوت است و رشد در این مدت می تواند متفاوت باشد. بنابراین ، اگر کودک شما از این اندازه گیری ها کمی فاصله دارد ، نگران نباشید زیرا در اکثر موارد کاملاً طبیعی است.

در ۳۳ هفته بارداری ، کودک شما به اندازه یک آناناس است
هفته بارداری ۳۳ رشد جنین
سیستم ایمنی کودک در حال توسعه است ، این سیستم ایمنی خاص خود را دارد. با ادامه رشد آنتی بادی از شما به کودک کوچک شما منتقل می شود.

بدن شما در هفته ۳۳ بارداری
در این دوره قسمتهای زیادی از بدن شما تغییر خواهد کرد. برخی از تغییرات مانند رشد میانی و پستانها آشکار است. بدن شما با بارداری شما سازگار است. تقریباً هر تغییر پس از زایمان به حالت عادی باز می گردد.

بدن شما بیشتر از حد معمول خون تولید می کند ، و میزان خون شما تقریباً ۴۰ درصد افزایش می یابد. به منظور پذیرش این تغییر ، موهای شما سریعتر پمپاژ می کنند. حتی ممکن است ضربان قلب شما را احساس کند. این طبیعی است ، اما اگر توجه داشته باشید که این اتفاق بیشتر اتفاق می افتد باید با پزشک خود تماس بگیرید.

۳۳ هفته شکم بارداری
قسمت بالای رحم از دکمه شکم شما در حدود ۵ اینچ (۱۳ سانتی متر) است. با قرار گرفتن در هفته ۳۳ بارداری ، افزایش وزن شما باید در حدود ۱۰ تا ۱۳ کیلوگرم (۲۲-۲۸ پوند) باشد.

علائم بارداری ۳۳ هفته
در طول این هفته ، ممکن است متوجه تغییراتی در قلب خود شوید. جدا از این ، علائم دیگری که ممکن است در طول هفته ۳۳ تجربه کنید شامل موارد زیر است:

درد در ناحیه کمر. با بزرگ شدن کودک ، رحم بزرگ شده شما فشار بیشتری به عصب سیاتیک شما وارد می کند ، که بزرگترین عصبی است که در بدن شما وجود دارد. اعمال فشار به این عصب می تواند باعث کمردرد شود به نام سیاتیک. برای تسکین دردهای کمر ، سعی کنید طرف را برای خواب بکشید تا درد سیاتیک کاهش یابد. فیزیوتراپی همچنین می تواند کمر درد قبل و بعد از بارداری را کاهش دهد.
قوزک پا و پاها به احتمال زیاد متورم خواهد بود. مچ پا و پاهای شما بیش از گذشته متورم خواهد بود. رحم در حال رشد شما روی رگهایی که در پاها و پاها جریان دارند فشار می آورد. برای چند دقیقه ، چند بار در روز ، پاها و پاها را به جلو بکشید.
مشکلات خواب
سوزش سر دل
تنگی نفس.
انقباضات Braxton Hicks.
با حضور در سه ماهه پایانی ، باید کاملاً آگاه باشید و علائم زایمان زودرس را بدانید.

علائم زایمان زودرس شامل موارد زیر است:

انقباضات بیشتر و در فواصل منظم اتفاق می افتد.
کمردرد و گرفتگی ساق پا متوقف نمی شود.
شکستن آب
ممکن است متوجه ترشحات واژن خونین یا قهوه ای شوید.
ممکن است فکر کنید که در حال کار هستید ، اما گاهی اوقات فقط می تواند انقباضات Braxton Hicks باشد. این انقباضات نادر هستند و مانند انقباض زایمان زودرس به هم نزدیک نمی شوند.

اگر مدت طولانی تری انقباض دارید و آنها با هم قوی تر و نزدیکتر می شوند ، سریعاً به نزدیکترین بیمارستان بروید. هنوز تولد کودک شما خیلی زود است و پزشکان می توانند زایمان را متوقف کنند.

سونوگرافی حاملگی ۳۳ هفته
اگر در هفته ۳۳ بارداری خود دچار سونوگرافی هستید ، خواهید دید که کودک شما هنگام بیدار شدن از خواب چشم خود را باز نگه می دارد. کودک شما به کمک مکیدن و بلعیدن به نوبه خود به هماهنگی تنفس رسیده است.

در طول این هفته ، سونوگرافی ممکن است به عنوان بخشی از مشخصات بیوفیزیکی باشد. سونوگرافی حرکات کودک ، تنفس ، میزان عضلات و میزان مایع آمنیوتیک را نشان می دهد. همچنین ضربان قلب کودک و نحوه تغییر آن هنگام حرکت کودک یا هنگام انقباض را اندازه گیری می کند.

۳۳ هفته زندگی و رژیم غذایی بارداری
همانطور که قبلاً گفتیم ، در هفته ۳۳ بارداری شما پاهای تورمی را تجربه خواهید کرد.

پیاده روی در شنا می تواند تورم را کاهش داده و یک آرامش موقتی را برای شما فراهم کند. فراموش نکنید که مقدار زیادی آب بنوشید و آهسته بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166