هفته سی و ششم بارداری

هفته سی و ششم بارداری

هفته سی و ششم بارداری:

شما در هفته سی و ششم بارداری هستید ، این بدان معنی است که آخرین ماه بارداری خود را به طور رسمی وارد کرده اید! کودک شما تقریباً آماده آمدن به جهان است ،

در ادامه بخوانید تا درباره اینکه چه چیزی در هنگام بارداری ۳۶ هفته باید انتظار داشته باشید ،

۳۶ هفته بارداری در ماه ها
وقتی ۳۶ هفته باردار هستید ، نهمین و آخرین ماه بارداری خود را شروع می کنید.

کودک شما در هفته ۳۶ بارداری
یک نوزاد ۳۶ هفته ای تقریباً به همان روشی که یک بار به دنیا می آید به نظر می رسد. رفته اند روزهای اندام لاغر و پلک های ذوب شده. حالا کودک شما با گونه های صورتی چاق می شود. این می تواند چشم های خود را باز کند ، انگشت شست خود را مک کند ، نفس بکشد و صداها را تشخیص دهد!

کودک شما در ۳۶ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
در ۳۶ هفته ، اندازه کودک شما شبیه به یک دسته موز یا یک پاپایا است. جنین ۳۶ هفته ای حدود ۵٫۸ پوند یا ۲٫۶۳ کیلوگرم وزن دارد. کودک شما تقریباً ۱۸ تا ۱۹ اینچ (۴۵ تا ۴۸ سانتی متر) اندازه گیری می کند. هنوز زمان کودک شما وجود دارد که قبل از زایمان مقدار کمی بیشتر رشد کند.

در ۳۶ هفته بارداری ، کودک شما اندازه پاپایا است
هفته بارداری ۳۶ رشد جنین
تا هفته ۳۶ بارداری ، رشد جنین عملاً به پایان رسیده است. سیستم گردش خون کودک آماده دیدار با دنیای خارج است و سیستم ایمنی بدن نیز در حال پیشرفت است. یک استثناء سیستم گوارشی آنها است زیرا در دوران بارداری چیزی برای هضم آنها نداشته اند. این سیستم تا زمانی که کودک ۱ تا ۲ سال نداشته باشد به طور کامل بالغ نمی شود.

جمجمه کودک شما از استخوانهای نسبتاً نرم و انعطاف پذیر تشکیل شده است. این به او امکان می دهد تا هنگام زایمان از کانال زایمان عبور کند. آنها سرانجام در سالهای شیرخوار کودک سخت می شوند.

آنها قسمت اعظم لانگو خود ، موهای نرم و نرم را که بدنشان را پوشانده است ، می ریزند. این موهای ریز با مایعات آمنیوتیک ترکیب می شوند. درون روده آنها ، اولین مدفوع آنها در حال شکل گیری است. به این مکونیوم گفته می شود. استریل است و کودک شما تا بعد از تولد آن را رها نخواهد کرد ، مگر اینکه هیچ نوع ناراحتی جنینی ایجاد شود.

بدن شما در هفته ۳۶ بارداری
طبیعی است که احساس کنید در هفته ۳۶ حاملگی از فضای خارج شده اید. شما احتمالاً الان “پیاده روی” را انجام می دهید. این پیاده روی مشخصه به شما کمک می کند تا هنگام برخورد با دست انداز کودک ، تعادل برقرار کنید.

افزایش وزن شما در هفته ۳۶ بارداری باید در جایی بین ۲۰ تا ۳۰ پوند (۹ تا ۱۳ کیلوگرم) باشد. یک زن متوسط ​​روزانه به ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ کیلو کالری نیاز دارد. نیاز کالری ۳۰۰ کیلو کالری در روز در دوران بارداری و ۵۰۰ کیلو کالری در روز هنگام شیردهی افزایش می یابد.

این ممکن است خیلی به نظر برسد ، اما در واقع مبلغ توصیه شده برای خانم هایی است که دارای BMI طبیعی هستند. مقدار زیادی از این وزن از خود کودک ، جفت ، مایع آمنیوتیک و حجم خون اضافی حاصل می شود.

۳۶ هفته شکم بارداری
در حال حاضر رحم شما تا حد زیادی به بندهای شما می رسد. اما هنگامی که سر کودک درگیر شد – یعنی وقتی سر کودک در لگن شما فرو می رود – دست انداز ۳۶ هفته باردار شما در واقع کمی کوچکتر به نظر می رسد. به این دلیل است که کودک شما برای آماده شدن برای تولد ، خود را در قسمت پایین رحم قرار می دهد. به این “نورپردازی” گفته می شود.

علائم بارداری ۳۶ هفته
اینها برخی از رایج ترین علائم بارداری ۳۶ هفته ای است:

تنفس بهتر: در اخبار مثبت ، نورپردازی باعث افزایش فشارهایی که کودک روی ریه های شما می کرد ، می کند. این به شما امکان می دهد راحت تر نفس بکشید. شما همچنین می توانید به همین دلیل کمتر سوزش قلب را تجربه کنید.
فشار واژن: ممکن است ریه های شما احساس رهایی بیشتری داشته باشند ، اما واژن شما این وزن اضافی را تحمل می کند. برخی از خانمها چند هفته آخر بارداری را با حمل یک توپ بولینگ بین پاها مقایسه می کنند.
ترشحات مخاط: اگر پلاک مخاط شما هنوز افت نکرده است ، می تواند این هفته را انجام دهد. طبیعی است که وقتی این اتفاق رخ داد ، ترشحات غلیظ ، سنگین و مخاطی را تجربه کنید. همچنین می تواند به رنگ صورتی باشد یا رگه هایی از خون داشته باشد.
انقباضات Braxton Hicks: رحم شما برای این رویداد بزرگ در حالت تمرین کامل قرار دارد. این انقباضات منجر به زایمان نمی شوند ، اما شما باید به مدت ، شدت و دفعات آنها توجه داشته باشید و در صورت افزایش با پزشک تماس بگیرید.
تکرر ادرار: کودک شما فشار زیادی بر مثانه شما دارد ، بنابراین انتظار داشته باشید که مکرر به حمام بروید. بی اختیاری ادرار نیز طبیعی است.
تورم مچ پا و پا: تا زمانی که تورم شما خفیف باشد ، می تواند کاملاً طبیعی باشد. اما ، تورم ناگهانی یا شدید باید فوراً توسط پزشک معاینه شود ، زیرا این امر می تواند نشانه پره اکلامپسی باشد.
۳۶ هفته سونوگرافی باردار
در هفته ۳۶ بارداری ، احتمالاً طبق برنامه ویزیت های دوران بارداری ، هر هفته به پزشک مراجعه می کنید. پزشک شما می تواند سونوگرافی ۳۶ هفته ای را انجام دهد تا ضربان قلب کودک ، جفت و وضعیت و اندازه کودک را معاینه کند.

پزشک شما همچنین اندازه گیری رحم شما را اندازه گیری می کند ، و آنها می توانند آزمایشات غربالگری سه ماهه سوم مانند آزمایشات گروه B Strep را ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166