هفته سی و نهم بارداری

هفته سی و نهم بارداری

هفته سی و نهم بارداری:

۳۹ هفته در ماه ها باردار است
بعد از ۳۹ هفته بارداری ، شما ۸ ماه کامل را تمام کرده اید و ۳ هفته ماه  نهم قرار دارید. بنابراین شما حدود یک هفته از موعد مقرر فاصله دارید.

کودک شما در هفته ۳۹ بارداری
در این آخرین حاملگی ، کودک شما ترم است. آنها به وزن تولد آنها افزایش یافته اند و اندازه آنها تا زمانی که وارد دنیای خارج نشوند تغییر زیادی نمی کنند.

علیرغم اینکه به ظاهر به اوج رشد رسیده است ، هنوز هم برخی از تحولات داخلی در حال وقوع است تا کودک اطمینان حاصل کند که زندگی در بیرون را دارد.

کودک شما در ۳۹ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
در ۳۹ هفته بارداری ، کودک شما شبیه یک هندوانه کوچک است. یعنی می توانند از ۱۸ تا ۲۰٫۵ اینچ باشند که طول آن تقریباً نیم متر است.

کودک همچنین مقداری وزنه برداشته است و مقیاس ها را در حدود ۶/۶ تا ۸ پوند برداشته است. در متریک ، این به ۲٫۹ تا ۳٫۶ کیلوگرم ترجمه می شود. این وزن تغییر زیادی نخواهد کرد و احتمالاً چیزی است که ممکن است بعد از تحویل گرفتن توت فرنگی در این مقیاس ثبت نام کند.

در ۳۹ هفته بارداری ، کودک شما اندازه یک هندوانه کوچک است
هفته بارداری ۳۹ رشد جنین
حتی اگر کودک شما در این مرحله از بارداری به عنوان یک دوره کامل گفته شود ، هنوز پیشرفت هایی در رحم شما وجود دارد.

مهمترین پیشرفت در سر جنین است. مغز کودک شما با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت است. این حدود ۳۰ درصد بزرگتر از ماه قبل است و در طی سه سال اول زندگی با سرعت باورنکردنی رشد خواهد کرد. بنابراین جای تعجبی نیست که سر یک سوم وزن کل ما را در بالا ذکر کرد.

در این مرحله از بارداری ، پوست نوزاد شما بدون در نظر گرفتن اینکه چهره آنها هنگام تولد چه خواهد بود سفید می شود. دلیل این امر این است که اکنون یک لایه ضخیم از چربی در زیر پوست وجود دارد که روی رگهای خونی که رنگ صورتی را فراهم کرده اند ، رسوب کرده است.

کودک شما هم اکنون توانایی تشکیل سلول های جدید پوست را دارد. این نتیجه باعث می شود که لایه های قدیمی از ضخیم شدن پوست جلوگیری شود و زمینه ای برای ایجاد پوست جدید باشد.

بدن شما در هفته ۳۹ بارداری
در آخرین مرحله از بارداری ، بدن شما برای روز D آماده می شود. احساس خواهید کرد و متوجه خواهید شد که برخی تغییرات در حال پیشروی هستند

۳۹ هفته شکم بارداری
با کودک در ترم کامل ، اکنون شکم شما به کمال کشیده شده است. کودک تمام فضای موجود در رحم را پر کرده است که به نوبه خود بسیاری از اندام های داخلی اطراف آن را جابجا می کند تا فضایی برای فرزندان شما ایجاد کند.

علائم کشش شما بسیار مشهود است زیرا پوست منبسط می شود و حاوی رحم گسترده است. در این آخرین مراحل حاملگی ، ممکن است شما متوجه یک بثورات خارش معروف به پاپولهای خارش داخلی و پلاکهای حاملگی (PUPPP) شوید.

۳۹ هفته علائم بارداری
جدای از شکم قابل رویت گسترش یافته ، علائم دیگری نیز احساس خواهید کرد.

این شامل:

خستگی. بارهایی که در این اواخر مرحله بارداری تحمل می کنید ، شما را خسته می کند و ممکن است بیشتر اوقات احساس خستگی کنید. با فشار دادن رحم به معده ، ممکن است مقادیر کمی غذا بخورید. این می تواند قند خون شما را کاهش دهد ، باعث خستگی شما و همچنین منجر به سرگیجه شود. بنابراین ، باید نکاتی را در مورد تغذیه مادران درمورد مطالعه قرار دهید تا بدانید که چگونه می توانید تغذیه مورد نیاز خود را دریافت کنید.
انقباضات Braxton Hicks. این انقباضات سبک هستند که مدت زمان کمی دارند و از نیم دقیقه تا ۲ دقیقه متغیر هستند. Braxton Hicks به این معنی نیست که شما در حال کار هستید. این فقط روش تمرین بدن شما برای روزی است که در گوشه و کنار قرار دارد.
فشار در ناحیه لگن. کودک همچنین در حال آماده شدن برای بیرون آمدن به جهان است. بنابراین ، آن را در رحم بسیار کم قرار می گیرد ، و به سمت گردن رحم می رود. این تغییر موقعیت باعث می شود فشار کمی در لگن شما احساس شود.
دست و پا چلفتی وقتی شکم شما به دلیل زندگی جدیدی که حمل می کنید کاملاً تمدید شود ، مرکز ثقل شما تغییر می کند. بنابراین ممکن است دریابید که کمی بدتر از حد معمول هستید. به دلیل ناراحتی ناشی از سینه شما ، می توان سرخوشی را افزایش داد. اینها در طول دوران بارداری افزایش یافته و اکنون بزرگتر هستند. می توانید با پوشیدن سینه بند راحت بارداری ، ناراحتی را برطرف کنید.
یبوست. هنگامی که رحم بر روی اندامهای اطراف از جمله رکتوم شما فشار می آورد ، احتمالاً یبوست دارید. مقداری جوش و میوه را به رژیم غذایی خود بیفزایید تا مقداری فیبر لازم برای رفع یبوست داشته باشید.
۳۹ هفته سونوگرافی باردار
هنگامی که سونوگرافی خود را در هفته ۳۹ انجام می دهید ، ممکن است متوجه شوید که نوزاد شما احتمالاً در سزارین قرار دارد. این بدان معنی است که آنها در موقعیت سر به پایین قرار دارند و آماده بیرون آمدن به جهان هستند.

همچنین ممکن است توجه داشته باشید که ناخنها و موها به درستی قابل مشاهده هستند. و همچنین دستگاه تناسلی. حالا می توانید بدانید که این یک پسر یا دختر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166