هفته سی و چهارم بارداری

هفته سی و چهارم بارداری

هفته سی و چهارم بارداری:

وای ، زمان خیلی سریع پرواز می کند ، درست است؟ شما اکنون در هفته سی و چهارم بارداری خود هستید. شما بهتر است آنچه را که می گویید تماشا کنید. کودک شما می تواند اکنون صدای شما را بشنود و به مکالمه شما گوش دهد.

خوشحال هستید ، اما هنوز عصبی هستید زیرا نمی دانید آیا همه کارهایی را که باید انجام داده باشید انجام داده اید و هنوز هم سؤال دارید؟ در اینجا در مورد بارداری ۳۴ هفته اطلاعات بیشتری وجود دارد.

۳۴ هفته بارداری در ماه ها
اگر ۳۴ هفته باردار هستید ، تقریباً ۸ ماه انتظار دارید. فقط ۱ ماه برای ملاقات با کودک خود باقی مانده است. تنها شش هفته از مادر شدن فاصله دارید.

کودک شما در هفته ۳۴ بارداری
در چند هفته گذشته بدن کودک شما با تشکیل بافت چربی زیر پوست خود پر می شود. این بخش بسیار مهمی از رشد کودک شما است زیرا چربی موجود در آن به نوزاد شما کمک می کند که دمای بدن خود را بعد از به دنیا آوردن تنظیم کند.

کودک شما در ۳۴ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
اکنون ، کودک شما به اندازه یک کدو حبه ای است. وزن آن حدود ۴٫۷ پوند (۲ کیلوگرم) و طول آن ۱۷٫۷ اینچ (۴۵ سانتی متر) است. هر کودک متفاوت است ، بنابراین اگر کودک شما اندازه گیری های کمی کوچکتر یا بزرگتر داشته باشد ، این طبیعی است.

در ۳۴ هفته حامله ، کودک شما به اندازه یک کدو حبه ای است
هفته بارداری ۳۴ رشد جنین
اکنون بیشتر اعضای بدن کودک کاملاً تشکیل شده و بالغ شده است ، به جز ریه ها (آلوئولهای اولیه تشکیل شده اند ، آلوئول های بالغ بعداً رشد می کنند).

چربی همچنان در زیر پوست ذخیره می شود ، و کودک شما اکنون به جست و خیز کمی می رود و می توانید برخی از اولین ویژگی های مهم چهره وی را مشاهده کنید. ویژگی های صورت در حال حاضر بسیار مشخص است.

کودک به رشد خود ادامه می دهد و ممکن است متوجه شوید چه موقع سکسکه می کند – طبیعی است. سیستم عصبی مرکزی بالغ شده است.

بدن شما در هفته ۳۴ بارداری
شکم شما به رشد خود ادامه می دهد و در ناحیه لگن پایین می آید. مقدار مایع آمنیوتیک شروع به کاهش می کند و شما هر حرکتی از کودک خود را برجسته تر احساس خواهید کرد. دست و پا و حتی صورت شما شروع به متورم شدن خواهد کرد. حجم خون طبیعی شما افزایش یافته و می تواند برای شما سخت باشد که بتواند مایعات اضافی را کنترل کند. اما حتی اگر ممکن است احساس خستگی کنید ، به یاد داشته باشید که کودک شما هر روز به شما نیازمند است تا بتواند رشد و پیشرفت مناسب داشته باشد.

۳۴ هفته شکم باردار
حالا شکم شما کمی پایین تر از آنچه که چند هفته پیش انجام داد ، به نظر می رسد. دلیل این امر ممکن است کودک شما در لگن شما پایین باشد. تفاوت تنفس خود را حس خواهید کرد زیرا اکنون ریه های شما فضای بیشتری دارند. اما وقتی کودک پایین آمد ، فشار بیشتری به مثانه شما وارد می کند ، بنابراین بازدیدهای مکرر به دستشویی خواهید داشت.

شکم شما باید از بالای رحم تا استخوان پوستی حدود ۳۲ تا ۳۶ اینچ (۸۰ تا ۹۰ سانتی متر) اندازه بگیرد. اگر اندازه گیری های شما کمی کوچکتر یا بزرگتر از این باشد ، به این معنی است که کودک شما کمی بزرگتر یا کوچکتر از حد متوسط ​​است یا اینکه سطح غیر طبیعی مایعات آمنیوتیک وجود دارد. اگر پزشک فکر کند اتفاق غیر عادی رخ داده است ، او سونوگرافی حاملگی ۳۴ هفته ای سفارش خواهد داد.

علائم بارداری ۳۴ هفته
بزرگترین تغییری که هنگام بارداری ۳۴ هفته متوجه آن خواهید شد ، کاهش فشار به سینه و ریه ها است. کودک شما به سمت لگن در حال حرکت است ، و اکنون ریه های شما فضای بیشتری را نشان می دهد.

علائم دیگری که ممکن است در ۳۴ هفته بارداری رخ دهد علائم بسیار معمولی در اواخر بارداری است و شامل موارد زیر است:

تاری تاری. حاملگی ۳۴ هفته ای باعث خواب رفتن می شود. ترکیب هورمون ها و مشکل در خواب رفتن ممکن است باعث تاری دید شود. این یک علائم بارداری موقتی است. اما اگر تاری دید شما با تورم ، افزایش وزن و سردرد همراه باشد ، ممکن است نشانه ای از پره اکلامپسی شدید باشد. اگر این علائم را دارید ، سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید.
یبوست. این یک علامت طبیعی در ۳۴ هفته بارداری است. شما سنگین تر هستید و پیاده روی برایتان آسان نیست. اما سعی کنید پیاده روی های مکرر داشته باشید ، غذای سرشار از فیبر بخورید و فراموش نکنید که آب زیادی بنوشید تا آبرسانی نشود.
خستگی. کودک شما سریعتر در حال رشد است و تحمل این همه وزن اضافی ، مخصوصاً اگر با دوقلوها باردار باشید ، برای شما بسیار جالب است. بنابراین خسته کننده بودن و احساس خستگی بیشتر اوقات چیز عجیبی نیست. حتی نمی توانید هنگام خواب شب استراحت مناسبی داشته باشید.
فشار شکم. با بزرگ شدن کودک ، این فشار به لگن شما وارد می شود. همزمان با آماده شدن کودک برای بیرون آمدن و پایین آمدن ، فشار زیاد می شود و شما احساس نیاز به تکرار ادرار کردن خواهید کرد.
مچ پا و پا متورم است. وقتی متوجه خواهید شد که مچ پا و پاهای شما متورم است ، بنشینید و پاهای خود را برای چند دقیقه بلند کنید. این ممکن است به شما در کاهش تورم کمک کند.
بواسیر. وزن اضافی کودک شما باعث فشار بر روی روده نیز می شود و بواسیر می تواند ظاهر شود. به منظور سهولت در وضعیت ، سعی کنید موقعیتی در حالت نشسته و ایستاده متفاوت پیدا کنید که بتوانید برخی از فشارهای وارد شده بر این ناحیه را کاهش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166