هفته سی و یکم بارداری

هفته سی و یکم بارداری

هفته سی و یکم بارداری:

در هفته سی و یکم بارداری ، شما وارد آخرین مرحله سفر خود به مادری شده اید. شما بسیار واضح باردار هستید ، و یا نه هفته باقی مانده را حساب می کنید.

ممکن است به دلیل فشار وارد شده به رحم بر روی اندامهای اطراف خود ، احساس ناراحتی کنید. همچنین تغییرات دیگری نیز وجود دارد که می خواهیم به آنها بپردازیم.

کودک شما نیز در حال تغییر و تحولات زیادی است ، و از آسایش رحم شما می تواند زندگی را در پیش بگیرد. وزن آن بسته است و مغز نیز به سرعت در حال پیشرفت است تا بتواند دنیای خارج را به درستی پردازش کند.

بنابراین ، بیایید کشف کنیم که چه شما و چه کودک شما در این دوره از بارداری به نظر می رسید و چه چیزی را تجربه می کنید.

کودک شما در هفته ۳۱ بارداری
در این زمان ، کودک شما برای آماده سازی برای زندگی در خارج از رحم ، خیلی سریع روی پوندها بسته بندی می کند. تحولات دیگری نیز در بدن کودک وجود دارد – چه در داخل و چه در خارج.

کودک شما در ۳۱ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
کودک شما وقتی ۳۱ هفته حامله هستید ، دیگر کمی نیست. تقریباً اندازه یک کدو سبز است و تقریباً در یک کیلو و نیم یا ۳٫۳ پوند وزن دارد.

با رشد سریع ، کودک شما تقریباً نیم متر به طول ۴۱ سانتی متر یا ۱۶ اینچ در حال رشد است.

هرچه بلندتر می شود ، رشد کودک در جاهای دیگر نیز ادامه دارد.

در ۳۱ هفته حامله ، کودک شما اندازه یک کدو سبز است
۳۱ هفته موقعیت کودک باردار
هنگامی که هشتمین ماه بارداری خود را شروع می کنید ، کودک شما در وسط رشد رشد قرار دارد. او با تجمع چربی در زیر پوست ، روی پوندها بسته بندی می کند و بیشتر و بیشتر به یک کودک چاق تبدیل می شود. او همچنین بسیار فعال است و با بیشتر آشنا شدن با اندام ، حرکات زیادی را احساس خواهید کرد.

با توجه به جهت گیری ، کودک شما باید به صورت عمودی باشد – سر به پایین و پاها به سمت حفره قفسه سینه خود بکشید. اگر او در وضعیت شلی قرار داشت ، باید تا این هفته به داخل سفال می رفت.

هفته بارداری ۳۱ رشد جنین
در هفته ۳۱ ، موهای ریز ، معروف به lanugo— که بدن جنین را پوشانده ، شروع به فروکش می کنند تا چشم اندازی نرم تر به کودک بدهند. برای رسیدن به همین هدف ، چین و چروک های پوست نیز شروع به یکدست شدن می کنند.

از نظر اندازه ، جنین نمی تواند به هر شکلی که می تواند در رحم شما فرو رود. با این حال ، هنوز هم بسیار فعال است و کنترل اندام خود را دارد. بنابراین ، با حرکت و ضربات زیادی احساس خواهید کرد.

آنها حتی می توانند انگشت شست خود را بکشند ، معمولاً با فرض وضعیت جنینی قوسی در انجام این کار.

با گذشت کمتر از ۱۰ هفته تا زمانی که او بتواند به جهان بیاید ، کودک شما برای رسیدگی به همه تحریکات محیطی به مغز نیاز دارد تا در حالت برتر باشد. سلولهای عصبی در مغز در این دوره با سرعت بالایی رشد می کنند تا اطمینان حاصل شود که مغز کودک برای دنیای خارج آماده است.

این پیشرفت سریع همچنین منجر به رشد حواس پنجگانه می شود. این بدان معنی است که کودک شما می تواند مزه و احساس کند. او حتی می تواند برخی از نورهای پراکنده را که درون رحم ایجاد می کند ، ایجاد کند.

بدن شما در هفته ۳۱ بارداری
با رشد کودک در درون شما ، بدن شما نیز تغییرات زیادی را برای قرار دادن آن تجربه می کند. جدای از بزرگتر شدن شکم ، تعدادی از تغییرات دیگر نیز وجود دارد که شما در شکم و سایر علائم در جای دیگر مشاهده خواهید کرد.

۳۱ هفته شکم باردار
با داشتن کودک به اندازه یک نارگیل درون رحم ، شکم شما در حال گسترش است. اگر پوست کشیده شود ، به احتمال زیاد علائم کششی در شکم شما وجود دارد.

در حال حاضر ، شما باید لباس های زایمان راحت و شلوار متناسب و متنوعی داشته باشید. دکمه شکم شما نیز به جلو فشار داده می شود و احتمالاً باعث ایجاد برآمدگی جزئی در لباس شما خواهد شد.

علائم بارداری ۳۱ هفته
وقتی ۳۱ هفته باردار شدید ، تعدادی علائم و علائم را تجربه می کنید تا به شما اطلاع دهید که چه اتفاقی می افتد.

این شامل:

مایعات از سینه ها. شما ممکن است هر چند وقت یکبار متوجه نشت مایعات از سینه شوید. این آغوز (شیر مادر زودرس) حاوی پروتئین ، چربی ، IgA ترشحی و مواد معدنی است. با دیدن آن نگران نباشید. وقتی کودک خود را به دنیا آورد ، این فقط بدن است که برای پرستاری آماده می شود.
کمردرد وقتی وارد هفته سی و یکم بارداری خود می شوید ، احتمالاً متوجه خواهید شد که کمر و پاهایتان کمی احساس درد می کند. این به دلیل وزن اضافی است که آنها باید به عنوان نزدیک D روز شما را پشتیبانی کنند. اگر احساس می کنید تحمل بیش از حد نیست ، می توانید از یک متخصص ماساژ درمانی والدین استفاده کنید. آنها می توانند با تکنیک های تخصصی خود مقداری از درد را تسکین دهند.
بی روح. بعد از چسبیدن به تمام آن وزن اضافی ، ناگزیر خواهید شد که خسته و نفس بکشید. همچنین ، رحم در حال گسترش به طرف دیافراگم شما فشار می آورد. این بدان معنی است که دیافراگم شما نمی تواند به طور کامل در زیر گسترش یابد تا جایی برای تنفس ریه ها ایجاد شود. به همین دلیل ممکن است به سرعت بعد از حداقل فعالیت ، نفس خود را از بین ببرید.
تکرر ادرار. رحم شروع به فشار به پایین مثانه می کند. این باعث می شود فضای کمتری برای ذخیره ادرار باقی بماند و این امکان را برای شما فراهم کند که سفرهای مکرر به اتاق خانمها انجام دهید.
یبوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166