هفته ششم بارداری

هفته ششم بارداری

هفته ششم بارداری:

در هفته ۶ ، بارداری هنوز برای شما جدید است. شما احتمالاً فقط چند روز پیش در مورد آن فهمیدید ، و احساسات هنوز زیاد است. علاوه بر این ، شما بسیاری از علائم بارداری زودرس را تجربه می کنید که می تواند ناراحت کننده باشد.

اما در داخل شکم ، جنین ۶ هفته ای شما قبلاً شروع به توسعه بسیاری از ویژگی ها کرده است. کودک شما هنوز بسیار کوچک است (کمتر از نیم اینچ طول!) اما بیشتر سیستم ها و اندام های آن از قبل شکل گرفته اند. بنابراین ، حتی اگر هنوز به سختی حتی قابل مشاهده است ، اما در حال آماده شدن برای دیدار با شما در عرض چند ماه است!

در این مقاله ، بیشتر درباره آنچه انتظار دارید در هفته ۶ بارداری بیان شود ، توضیح خواهیم داد.

کودک شما در ۶ هفته بارداری
کودک ۶ هفتگی شما ریز است ، اما چین های چین دار در سرش شروع به شکل دادن به صورت کوچکی می کند. حتی اگر کودک هنوز هم به نظر می رسد مانند tadpole ، فک ، چانه و گونه های آن شروع به شکل می دهد. کودک شما هنوز چند ماه قبل از آماده شدن برای دیدار با جهان است ، اما ویژگی های صورت آن در حال حاضر مشخص شده است.

کوچک شما نیز در حال شروع به حرکت دست و پاهایش است که در حال حاضر بیشتر شبیه به بالشتک های ریز است. یک لایه بسیار ظریف از پوست شفاف برای پوشاندن بدن کودک شما شکل گرفته است. جنین ۶ هفته ای هنوز “دم” دارد ، جایی که نخاع به وجود می آید.

اندازه کودک در ۶ هفته بارداری
در ۶ هفته بارداری ، نوزاد شما به اندازه عدس است.
اندازه کودک در ۶ هفته با یک نخود یا عدس قابل مقایسه است. اندازه آن تقریباً ۰٫۲۵ اینچ (۰٫۶۳ سانتی متر) از سر تا ناحیه شکاف دارد. این ممکن است ریز به نظر برسد ، اما کودک شما از هفته گذشته در واقع اندازه اش دو برابر شده است. و این هفته ، دوباره دو برابر خواهد شد!

کودک شما در وضعیت معروف جنین قرار دارد. با یک قوس قوس دار ، یک دم کوچک پیچ خورده پیچیده است ، و پاهای شبیه دست و پا مانند است.

جای تعجب نیست که مراحل اولیه بارداری می تواند بسیار فرسوده باشد. برجستگی شما هنوز ممکن است قابل توجه نباشد ، اما جنین کوچک شما با سرعتی که می خواهد رشد می کند – حتی در مقایسه با بعد از تولد! در طول کل حاملگی ، وزن کودک شما ۳۰۰۰ میلیون بار افزایش می یابد.

۶ هفته رشد جنین
تا هفته ششم بارداری ، قلب کودک شما از یک ساختار ساده مانند لوله به یک اندام چهار اتاقه تغییر می کند. این در حال ضرب و شتم و ارسال خون از طریق سیستم گردش خون در حال توسعه کودک است. اندازه قلب قلب یک هفته ششم کودک شبیه تخم خشخاش است و در دقیقه از ۱۰۵ تا ۱۱۰ بار ضربان می زند.

گوش های کودک شروع به شکل گیری می کند ، اما در حال حاضر بیشتر به رنگهای بنفش به نظر می رسند. این سوراخ های ریز در هر طرف سر آن قرار گرفته و در نهایت گوش ، لوب و تمام شکلات کاملاً شکل می گیرند. همچنین نقاط تاریک وجود دارد که به زودی چشمان کودک شکل می گیرد.

سایر اندام های حیاتی ، از جمله ریه ها ، کلیه ها ، غده هیپوفیز ، روده ها و کبد شروع به توسعه می کنند. لوله عصبی کودک این هفته در حال بسته شدن است. در هفته ۶ بارداری ، امواج مغزی کودک قابل ثبت است.

بدن شما در هفته ۶ بارداری
در هفته ۶ بارداری ، بسیار محتمل است که فقط متوجه شده باشید که انتظار دارید – از این گذشته ، شما فقط هفته گذشته دوره خود را از دست داده اید. برخی از خانم ها هنوز علائمی ندارند ، اما بسیاری گزارش می دهند که علائم حاملگی در هفته ششم را تجربه می کنند. هر دو حالت طبیعی است و زنانی که علائم را تجربه نکرده اند هنوز هیچ نگرانی در مورد آنها ندارند.

هورمونهای در حال تغییر شما می توانند علائم مختلفی از نظر جسمی و عاطفی ایجاد کنند. طبیعی است که در این مراحل اولیه کمی احساس غرق شدن یا اضطراب کنید. پس از همه ، شما در حال ایجاد یک زندگی جدید هستید!

۶ هفته شکم بارداری
در هفته ۶ بارداری شما ، بسیار محتمل است که بدن شما از بیرون به همان اندازه به نظر برسد. اگرچه کودک شما به سرعت در حال رشد است و بدن شما برای استقبال از مستاجر جدید خود تنظیمات زیادی را انجام می دهد ، کودک هنوز به اندازه کافی کوچک است که شما تا چند هفته دیگر شاهد برآمدگی نخواهید بود.

البته اگر با دوقلوها باردار باشید ، شکم شما با سرعت بیشتری رشد می کند. اما تا هفته ۶ ، شکم شما احتمالاً مانند گذشته پیش می رود.

رحم شما در هفته ۶ چقدر بزرگ است؟
ممکن است شما هنوز دچار برآمدگی کودک نشوید ، اما رحم برای رشد و نمو کودک خود از قبل شروع به رشد کرده است. تغییر اندازه هنوز کوچک است ، اما می توان در طول سونوگرافی توسط پزشک متوجه شد. رحم شما در هفته ۶ بارداری به شکل تخم مرغ بیشتر می شود و شروع به فشار روی مثانه می کند.

اگرچه رحم شما در حال رشد است ، اما در داخل استخوانهای لگن شما تا هفته دوازدهم بارداری قرار خواهد گرفت – به همین دلیل هنوز یک برآمدگی مشاهده نمی کنید.

علائم بارداری هفته ششم
مراحل اولیه بارداری می تواند با علائم زیادی همراه باشد و یا اصلاً وجود نداشته باشد. هر زن و هر بارداری متفاوت است ، و اگر نتوانسته اید تغییرات زیادی را تجربه کرده باشید ، نگران نباشید. علائم شایع بارداری ۶ هفته ای شامل:

تکرر ادرار: رحم شما در حال حاضر به مثانه شما فشار می آورد ، کلیه های شما بزرگتر شده است ، و hCG باعث افزایش جریان خون آنها می شود. همه این عوامل باعث می شود که شما نیاز به دفعات بیشتر رفتن به حمام داشته باشید.
سوزش سر دل و سوء هاضمه می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166