هفته نهم بارداری

هفته نهم بارداری

هفته نهم بارداری:

اکنون که ۹ هفته باردار هستید ، یک تغییر نام بزرگ اتفاق می افتد: کودک شما اکنون جنین است! قبل از این هفته ، کودک شما جنین محسوب می شد و این واقعیت که اکنون جنین است به معنای بزرگ شدن و قوی تر شدن آن است. شما به سرعت به پایان سه ماهه اول خود نزدیک می شوید و کودک شما هر روز کمتر شبیه یک قورباغه و بیشتر شبیه کودک است.

کودک شما در ۹ هفته از قبل شروع به توسعه تمام اندام های حیاتی خود کرده است و ویژگی های صورت آن قابل تشخیص تر است. اگرچه ممکن است هنوز یک کودک دست و پا بسته نباشید ، ممکن است کمی هم نشان دهید. شلوار جین لاغر شما ممکن است در این زمان تنگ تر شود! همچنین طبیعی است که علائم بارداری هفته نهم را تجربه کنید ، دقیقاً مانند مواردی که در طول بقیه سه ماهه اول خود داشته اید.

کودک شما در هفته نهم بارداری
در هفته ۹ بارداری ، جنین بیشتر به کودک شباهت دارد. در ۹ هفته حامله ، کودک شما در حال حاضر حدود ۰٫۶-۰٫۷ در (۱۸-۱۸ میلی متر) و وزن آن حدود ۰٫۱۱ اونس (۳ گرم) است. دم ناپدید شد. ویژگیهای انسانی متمایز می شوند. مفاصل دست و پاهای او می تواند خم شود. نوک سینه ها و فولیکول های مو در حال توسعه هستند. جوانه های چشایی شروع به شکل گیری روی زبان و همچنین جوانه های اولیه دندان در لثه ها می شوند.

کودک شما در ۹ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
کودک در ۹ هفته به اندازه گیلاس یا زیتون سبز بزرگ است. و تا هفته ۹ ، فرآیندهای فیزیولوژیکی در حال حاضر انجام شده است تا اطمینان حاصل شود که کودک در طول بقیه بارداری به سرعت وزن خود را افزایش می دهد.

در ۹ هفته بارداری ، کودک شما اندازه یک گیلاس است
هفته بارداری ۹ رشد جنین
در هفته ۹ بارداری در شکم شما اتفاق می افتد! هنوز خیلی زود است که جنسیت کودک شما از طریق سونوگرافی مشخص می شود ، اما اندام تولید مثل او در این هفته شروع به رشد می کند.

اندامهای دیگر در این دوره به رشد خود ادامه خواهند داد. قلب کودک به پایان رسیده است که به چهار اتاق تقسیم شود ، و اکنون با صدای بلند و واضح ضرب و شتم می شود. در حال حاضر ، ماهیچه ها شروع به رشد کرده و به جنین ۹ هفته اجازه می دهند که بازوها و پاهای خود را به دور خود حرکت دهد.

کودک شما در ۹ هفته باردار از ویژگی های مشخص تر صورت ، از جمله پلک های برجسته تر و بینی ریز برخوردار است. گوش های کودک شما نیز مشخص تر است و به جای خود حرکت می کند. در داخل دهان کودک ، جوانه های دندان و طعم نیز شکل می گیرند.

بازوها و پاها نیز طولانی تر می شوند. انگشتان کودک شما در حال حاضر طولانی تر است ، و در پایان آنها گسترده تر هستند. اینجاست که اثر انگشت بعداً شکل می گیرد. کودک اکنون در حال جابجایی است ، اما شما نمی توانید این حرکات را تا بعدا در دوران بارداری خود احساس کنید

بدن شما در هفته نهم بارداری
شما در این مرحله فقط وارد ماه سوم بارداری خود می شوید ، اما خیلی از قبل تغییر کرده است! درون شکم شما ، جفت شروع به شکل گیری می کند. پس از تشکیل کامل ، جفت مسئولیت رساندن مواد مغذی حیاتی به جنین شما را بر عهده دارد.

ممکن است فکر کنید که رحم شما جایی است که همه تغییرات اتفاق می افتد ، اما این طور نیست. بدن شما به دلیل تأثیر هورمونها ، دچار تغییرات متابولیکی نیز می شود. این تغییرات شامل سطح قند خون پایین و فشار خون پایین تر است.

۹ هفته شکم بارداری
قبل از این هفته ، احتمالاً شما تقریباً به همان روشی که قبل از باردار شدن داشتید نگاه کردید. اما در حدود هفته ۹ بارداری ، احتمالاً وزنی به دست می آورید که باعث می شود لباس های محکم تر احساس ناراحتی کنند.

اگرچه ممکن است در هفته نهم بارداری فقط مقداری از برآمدگی کودک نشان داده شود – یا در بعضی موارد هنوز هیچ ضعفی وجود ندارد – احتمالاً می توانید شکم پایین تان را محکم تر ببینید. این رحم شماست که متناسب با کودک در حال رشد شما در حال گسترش است و به زودی به یک دست انداز بزرگتر کودک تبدیل می شود.

به خاطر داشته باشید که اگر بیماری صبحگاهی باعث کاهش وزن در مراحل اولیه بارداری شد ، باز هم می توانستید برخی از پوندها را بهبود ببخشید. در حقیقت ، اگر بیماری صبحگاهی تان ادامه یابد ، باز هم می توانید وزن خود را کاهش دهید. تا زمانی که این کاهش وزن خفیف باشد ، احتمالاً چیزی برای نگرانی وجود ندارد. با این حال ، شما هنوز هم باید در مورد این تغییرات با پزشک خود صحبت کنید.

علائم بارداری ۹ هفته
علائم بارداری ۹ هفته شما احتمالاً بسیار شبیه به مواردی است که در هفته های اولیه تجربه کرده اید. برخی از علائمی که در ۹ هفته بارداری می توان انتظار داشت شامل موارد زیر است:

بیماری صبحگاهی: بله ، همچنان که ۹ هفته حامله هستید احساس آرامش شدید است. خبر خوب این است که با نزدیک شدن به پایان سه ماهه اول خود ، این علائم به زودی کاهش می یابد.
خستگی: ممکن است در این مدت احساس خستگی کنید. بدن شما از انرژی زیادی برای کمک به رشد کودک استفاده می کند ، و این می تواند شما را برای رسیدن به رختخواب در صبح از تلاش خارج کند.
سینه های متورم: ممکن است احساس کنید که سینه های شما در حال ترکیدن است! در هفته ۹ بارداری ، هورمون ها سینه های شما را بزرگ کرده و باعث احساس درد می شوند.
تکرر ادرار: ترکیبی از تغییرات هورمونی و فشار اضافی به مثانه شما می تواند احساس شما را برای نیاز به دویدن در حمام تمام وقت احساس کند.
علائم گوارشی: پروژسترون باعث کند شدن هضم شما می شود که می تواند نفخ یا بی حسی ایجاد کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166