هفته نوزدهم بارداری

هفته نوزدهم بارداری

هفته نوزدهم بارداری:

شما در هفته نوزدهم بارداری هستید و زمان خیلی سریع گذشت! تنها در چند ماه کوتاه ، کودک شما از نگاه کردن مانند یک قورباغه کوچک به سمت یک کودک کوچک رفته است.

اگر شما در هفته نوزدهم بارداری هستید ، این بدان معنی است که در ماه پنجم بارداری هستید. شما تقریباً در نیمه راه آنجا هستید! آنچه در هفته ۱۹ بارداری انتظار دارید وجود دارد:

کودک شما در هفته ۱۹ بارداری
آیا تا به حال فکر کرده اید که کودک شما در ۱۹ هفته بارداری در داخل رحم چه شکلی دارد؟ کودک شما در هفته های اخیر رشد زیادی کرده است ، و عمل بسیاری از عملکردهای مورد نیاز پس از زایمان را انجام می دهد.

بدن کودک توسط ورنیکس کازوزا پوشانده شده است. شبیه پنیر خامه ای است و برای محافظت از پوست لطیف از خشک شدن و سفت شدن آن می تواند ناشی از مایع آمنیوتیک باشد. این پوشش از لانگو ، سلولهای مرده پوست و روغنهای طبیعی از غدد کودک شما ساخته شده است. ورنیکس قبل از تولد ریخته می شود ، اما هنوز هم می توانید برخی از آن را هنگام ملاقات با کودک خود مشاهده کنید – به خصوص اگر کودک کمی زود بیاید.

کودک شما در ۱۹ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
کودک باردار ۱۹ هفته شما اکنون اندازه انبه است! هر هفته از نظر اندازه و وزن کودک به میزان قابل توجهی افزایش یافته است ، و در این هفته ثبت های جدیدی وجود دارد: ۶ اینچ (۱۵،۳ سانتی متر) و ۸٫۵ اونس (۲۴۰ گرم).

در ۱۹ هفته بارداری ، کودک شما اندازه انبه است
موقعیت کودک در ۱۹ هفته حامله
این مرحله در دوران بارداری است که شما ممکن است هیجان زده شوید زیرا می توانید با جنس دسته های شادی آینده آشنا شوید. کودک به اندازه کافی رشد کرده است که ریه ها شروع به شکل گیری می کنند. همچنین پوست از محافظت زیادی از vernix caseosa محافظت می کند و از چروک شدن آن به دلیل قرار گرفتن در مایعات آمنیوتیک برای مدت طولانی جلوگیری می کند.

از آنجا که او در فضای بسیار زیادی قرار دارد ، کودک در اطراف شناور است. با این حال ، بیشتر اوقات ، سر کودک با پاهای خود تا قسمت انتهایی رحم به سمت قفسه سینه شما خواهد بود.

هفته بارداری ۱۹ رشد جنین
اتفاقات هیجان انگیز زیادی وجود دارد که در طول نوزده هفته رشد جنین کودک اتفاق می افتد. موهای اول روی سر کودک ظاهر می شود ، و نواحی مغزی که مسئولیت حواس را دارند – لمس ، اشتعال ، بویایی ، بینایی و شنوایی – به سرعت در حال رشد هستند.

بر روی یک جنین ۱۹ هفته ، سیستم تولید مثل آنها نیز به سرعت در حال پیشرفت است. اگر دختری را حمل می کنید ، رحم ، واژن و لوله های فالوپ او در حال حاضر است. تخمدانهای او همچنین حاوی میلیون ها تخم توسعه نیافته هستند! و اگر پسر دارید ، دستگاه تناسلی او هنوز در حال رشد است ، و بیضه های او قبلاً شکل گرفته است.

از آنجایی که کودک شما بسیار بزرگ شده است ، می توانید حرکات او را در حین بارداری ۱۹ هفته خود احساس کنید. این حرکات هنوز خیلی قوی نیستند ، و می توانند مانند شکم در شکم شما احساس کنند. در ۱۹ هفته ، کودک نیز در حال چرخه خواب خود است. این بدان معنی است که شما متوجه خواهید شد که کودک در برخی از لحظات خاص روز حرکت می کند. این در حالی است که کودک از خواب بیدار شده و در حال شنا است.

این ممکن است که شما تنها کسی باشید که می تواند این حرکات را در این مرحله احساس کند. اگر کسی بیش از ۱۹ هفته شکم باردار شما را تحویل دهد ، آنها هنوز خیلی ظریف هستند.

پوست کودک شما تاکنون شفاف بوده و امکان مشاهده رگ های خونی در زیر آن را فراهم می کند. اما با شروع این هفته ، پوست کودک ۱۹ هفته شما رنگ و لعاب بیشتری پیدا می کند و رنگ پوست کوچک شما را تعیین می کند.

بدن شما در هفته ۱۹ بارداری
اگر در ماه های اول بارداری خود زیاد اتفاق نیفتاد ، می توانید در این مدت انتظار تغییراتی داشته باشید! احتمالاً دست انداز شما در حدود هفته ۱۹ بارداری بسیار مشهود خواهد بود. این حس از آنجایی که کودک شما به سرعت در حال رشد است و به اتاق نیاز دارد تا کشش کند!

سه ماهه دوم راحت ترین دوره بارداری برای بسیاری از خانم ها است ، اما این بدان معنی نیست که شما نمی توانید علائم بارداری ۱۹ هفته را تجربه کنید. اینها برخی از تغییراتی است که می توانید در هفته ۱۹ باردار انتظار داشته باشید:

۱۹ هفته شکم بارداری
شکل و اندازه یک دست انداز بارداری ۱۹ هفته ای از زن به زن دیگر متفاوت خواهد بود. مادران اول وقت می توانند برآمدگی های کوچک تری داشته باشند ، در حالی که زنانی که قبلاً باردار شده اند احتمالاً در این مرحله برجستگی بیشتری خواهند داشت.

همین اصل در مورد احساسات حرکات کودک نیز صدق می کند. در حالی که برخی از خانم ها می توانند کودک را در این مرحله به وضوح در حال حرکت احساس کند ، اما این تا حد زیادی به موقعیت کودک باردار ۱۹ هفته شما بستگی دارد. اگر کودک به سمت بدن شما قرار داشته باشد ، احساس هرگونه لگد دشوارتر می شود. در موارد دیگر ، حرکات آنها می تواند آنقدر لطیف باشد که بتوانید آنها را به دلیل گاز یا لرزش اشتباه بگیرید. نگران نباشید! احتمالاً در هفته های آینده کودک خود را با وضوح بیشتری احساس خواهید کرد.

اما اگر قبلاً حرکات کودک خود را احساس کرده اید ، و فکر می کنید که آنها کند شده یا متوقف شده اند ، دریغ نکنید که با پزشک خود تماس بگیرید. حتی اگر این چیزی نیست ، بهتر است در امان باشید. مطالعات نشان داده اند که تا ۵۵٪ از زنانی که دچار زایمان می شوند ، کاهش حرکات کودک را احساس کرده اند ، اما آن را گزارش نکرده اند تا از آزار پزشکان خود جلوگیری کنند.

۱۹ هفته علائم بارداری
اینها برخی از شایع ترین بارداری های ۱۹ هفته ای است

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166