هفته هجدهم بارداری

هفته هجدهم بارداری

هفته هجدهم بارداری

اگر از رشد سریع و افزایش وزن کودک در طی چند هفته گذشته شگفت زده شده اید ، تا هفته هجدهم بارداری این مرحله کمی شروع به سطح شدن خواهد کرد – اما هنوز هم خبرهای زیادی در اوایل زندگی کوچک شما وجود دارد! در این مرحله ، او می تواند خمیازه بکشد ، کشش کند و حتی حالت چهره مانند اخم ایجاد کند. حس طعم کودک در حال توسعه است و جوانه های چشایی اکنون می توانند بین شیرین و تلخ تمایز قائل شوند.

در حالی که همه اینها ادامه دارد ، شما همچنان حرکات کودک خود را در شکم خود احساس خواهید کرد.

برای شکست کامل هفته ۱۸ بارداری با Flo بمانید!

کودک شما در هفته ۱۸ بارداری
شکم گرد شما بسیار قابل توجه است.

خیلی سریع از صندلی یا رختخواب بلند نشوید – حرکات ناگهانی می تواند باعث سرگیجه شود.

کودک شما در ۱۸ هفته حاملگی چقدر بزرگ است؟
جنین در حال حاضر ۵/۵ سانتی متر (۱۴ سانتی متر) از سر تا پایین و وزن آن حدود ۷٫۱ اونس (۲۰۰ گرم) است – این در اندازه و وزن یک فلفل زنگ است!

در ۱۸ هفته بارداری ، کودک شما اندازه یک فلفل زنگ است
موقعیت کودک ۱۸ باردار
وقتی در آغاز ماه پنجم بارداری هستید ، ممکن است اولین حرکات کودک خود را احساس کنید. در حالی که او ماهیچه های خود را امتحان می کند ، شما نیز هوس غذایی شدید ایجاد می کنید. در این مدت ، کودک شما تقریباً ۷ اونس وزن دارد و ۵ و نیم اینچ طول دارد – او را به اندازه خیار قرار دهید.

هنوز زمان زیادی برای رفتن وجود دارد تا کودک بتواند از بیرون آمدن از رحم فکر کند. بنابراین ، به گونه ای قرار دارد که سر هنوز نزدیک قفسه سینه باشد و پاها به سمت پایین به سمت پایین حرکت کنند.

هفته بارداری ۱۸ رشد جنین
بسیاری از رفلکسهای کودک در این مرحله در حال رشد هستند ، از جمله شنوایی ، بلع و مکیدن. آنها همچنین حرکت زیادی خواهند کرد ، بنابراین اکنون زمان مناسبی است که باید نسبت به هر نشانه دست و پاهای کوچک شما که در شکم تکان می خورد ، هوشیارتر شوید.

مدتها قبل از این نقطه ، کودک شما شروع به حرکت می کند ، اما تشخیص هرگونه علائمی برای شما بسیار کوچک خواهد بود. اکنون که کودک وزن بیشتری به خود اختصاص داده و به مرحله پیشرفته تری رسیده است ، به احتمال زیاد می توانید هر حرکتی را انتخاب کنید.

با این وجود ، انتظار هیچ گونه خرابکاری چشمگیر را ندارید: حرکات جنین در ۱۸ هفته بیشتر از هر چیز مهمتر احساس حباب یا احساس لرز می کند.

بدن شما در هفته ۱۸ بارداری
برای بسیاری از خانم ها ، یکی از قابل توجه ترین علائم در هفته ۱۸ بارداری حرکت جنین است. همه مادران قادر نخواهند بود هیچ حرکتی را احساس کنند و از این بابت نباید نگران باشید. به خصوص در مورد بارداری اول ، کاملاً طبیعی است که تا مراحل بعدی بارداری هیچ حرکتی احساس نشود.

برخی از خانم ها می توانند کمی بزرگ و چلفت باشند چون شکم و سینه آنها در اندازه بزرگ می شود ، اما این کاملاً طبیعی است. احتمالاً با گذشت هفته ها احساس بیشتری خواهید داشت. همچنین ممکن است متوجه شوید که هر از گاهی احساس سرگیجه می کنید و دلیل این است که احتمالاً فشار خون شما نسبت به قبل از بارداری پایین تر است. این چیزی برای نگرانی نیست ، اما مراقب باشید هنگام ایستادن به آرامی حرکت کنید زیرا ممکن است کمی ضعف احساس کنید.

از جمله موارد عجیب و غریب که در طول دوران بارداری متوجه آن خواهید شد ، تقریباً این بار است که خط صاف ظاهر می شود – این یک خط تاریک و عمودی است که در شکم شما ظاهر می شود و احتمالاً چند ماه پس از زایمان از بین می رود. این چیزی نیست که نگران باشید و فقط نتیجه رنگ آمیزی پوست است.

۱۸ هفته شکم بارداری
حتی اگر به اندازه کافی خوش شانس بوده باشید که در بیشتر دوران بارداری خود شکم زیادی نشان ندهید ، در این مرحله احتمالاً احساس بسیار بزرگی خواهید کرد! رحم شما در حال حاضر در اندازه یک طالبی است. ممکن است بتوانید آن را درست زیر ناف خود احساس کنید.

علائم بارداری ۱۸ هفته
در طی این مرحله از بارداری ، معمول است که خانم ها درد شکم را تجربه کنند. این می تواند به دلایل مختلف از جمله یبوست یا باد رخ دهد. همچنین می تواند ناشی از کشش رباط های شکمی شما باشد زیرا از افزایش تقاضای رشد رحم شما حمایت می کند. بسیاری از خانم ها در این مرحله از بارداری نیز از سردرد رنج می برند.

هر دو درد شکم و سردرد علائم شایع بارداری است – بیشتر موارد کاملاً خوش خیم هستند و تهدیدی برای شما یا کودک شما نیست. با این حال ، برخی موارد جدی هستند و نیاز به تحقیقات پزشکی بیشتری دارند. شما باید نسبت به این دلایل هوشیار باشید تا در صورت لزوم بتوانید سریعاً پاسخ دهید.

اگر درد شکم شما با هر یک از علائم زیر همراه است ، در صورت مراجعه فوری به پزشک مراجعه کنید:

خونریزی یا لکه بینی
سفت شدن منظم رحم
ترشحات غیر معمول واژن
درد یا سوزش هنگام ادرار کردن
به همین ترتیب ، اگر سردرد شما با هر یک از علائم زیر همراه باشد ، باید با یک متخصص بهداشت مشورت کنید:

مشکلات بینایی مانند تاری یا دیدن چراغ چشمک زن
درد زیر دنده های شما
استفراغ
تورم ناگهانی صورت ، دست ها ، پاها یا مچ پا
۱۸ هفته سونوگرافی حاملگی: به آن احتیاج دارید؟
اگر دوست دارید بیشتر خانم ها باشید ، احتمالاً بین هفته های ۸ تا ۱۴ اولین اسکن را انجام داده اید. این معمولاً در هفته ۱۸-۲۱ توسط یک اسکن دیگر انجام می شود. این گاهی اوقات رجوع می شود

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166