هفته هشتم بارداری

هفته هشتم بارداری

هفته هشتم بارداری:

اگر نقاط عطف را دوست دارید ، احتمالاً از این موارد لذت خواهید برد: اکنون دو ماه است که انتظار کودک خود را در این مرحله جوجه می کنید! حتی اگر شما یک نوع احساسات غریب نیستید ، باز هم این نکته برجسته است که باید به آن توجه کنید. شما از زمان آغاز این سفر بسیار طولانی مانده اید – ممکن است از زمان اولین اخبار که انتظار دارید خبرهای سنی را تجربه کنید و شروع به پیش بینی همه تغییرات در زندگی خود کرده اید.

هفته هشتم بارداری یک هفته بزرگ برای شما و کودک شما است. این عادلانه است که بگوییم رشد و توسعه با سرعت بسیار زیادی در حال حاضر ادامه دارد. این احتمال وجود دارد که احساس بارداری بیشتری نسبت به هفته های قبل داشته باشید. اگر دوست دارید بیشتر زنان ، حالت تهوع و استفراغ به یک ویژگی معمولی روز (یا شب) شما تبدیل شده باشد. این علاوه بر حساسیت به بوها ، ممکن است به این معنی باشد که شما اشتهای کمی برای غذا پیدا کرده اید.

در این هفته باید اولین ملاقات خود را با متخصص زنان و زایمان برنامه ریزی کنید. پزشک آزمایشات و معاینات لازم را برای سه ماهه اول بارداری تجویز می کند. ممکن است ناراحتی رو به رشد بیماری صبحگاهی را احساس کنید. سعی کنید صبور باشید؛ معمولاً فقط تا هفته ۱۲-۱۴ ادامه دارد.

اگر همه چیزهایی را که شما در حال گذراندن آن هستید دوباره به عقب برگردید ، بگذارید Flo با هفته ۸ قدم به قدم شما را طی کند تا بدانید که چه انتظاری را دارید:

کودک شما در هفته ۸ بارداری
در هفته قبل از بارداری ، بسیاری از سیستم های مهم بدن جنین در حال پیشرفت بودند: مغز ، قلب ، ریه ها و موارد دیگر. در همان زمان ، جنین شما به اندازه بزرگ شد تا زمانی که به اندازه یک سانتی متر کامل باشد. این ممکن است خیلی به نظر نرسد ، اما در نظر بگیرید که چندی پیش به اندازه یک دانه خشخاش نبود.

پس این هفته با کودک شما چه می گذرد؟

در ۸ هفته بارداری ، نوزاد شما به اندازه یک لوبیا است
کودک شما در ۸ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
هفته گذشته فقط ۱ سانتی متر (۰٫۴ اینچ) ، بسته کوچک شما بیش از نیمی از نیم سانتیمتر طول گذاشته است – اکنون طول آن حدود ۱٫۶ سانتی متر است (۰٫۶۳ اینچ). تقریباً به اندازه لوبیا است و این را بدست آورید: تا هفته آینده ، قبلاً به دو برابر این اندازه افزایش می یابد! در مورد رشد رشد صحبت کنید.

هفته بارداری ۸ رشد جنین
اکنون پاهای کودک شما طولانی می شود ، اما هنوز خیلی زود است که قسمت های مختلف پا را به عنوان بخش های مشخص مشاهده کنید: کمی طول خواهد کشید تا ران ها ، زانوها ، مچ پا و پاها مشخص شود. اما هنوز هم ، این یک کار در دست انجام است!

هنوز هم جنین از کیسه زرده تغذیه می کند. جفت – ساختاری که بعدها نیازهای غذایی کودک شما را تأمین کند و از زباله ها مراقبت کند – هنوز در حال توسعه است ، ساختارهایی را ایجاد می کند که به اتصال جفت به دیواره رحم کمک می کند.

اگر قرار است در این مرحله به یک کودک کوچک خود نزدیکتر شوید ، متوجه می شوید که سر کمی شروع به غوطه ور شدن می کند. همچنین می بینید که بازوها از پاها طولانی تر است – این فعلاً ظاهری ناهموار به جنین می بخشد ، اما به این دلیل است که بدن فوقانی با سرعتی سریع تر از قسمت تحتانی رشد می کند. البته ، این حتی در تمام وقت نیز از بین خواهد رفت.

بدن شما در هفته ۸ بارداری
۸ هفته شکم بارداری
در هفته ۸ ، هنوز نشان داده نشده اید. اگر حاملگی های قبلی را انجام داده باشید ممکن است زودتر در نتیجه کشش عضلات در رحم و شکم خود را نشان دهید. تا آن زمان ، از شکل و شمایل عالی خود لذت ببرید.

علائم بارداری ۸ هفته
تا ۸ هفته باردار ، رحم شما به اندازه یک لیمو است – بسیار کوچک برای نشان دادن ، اما شما هنوز هم احساسات بارداری را احساس خواهید کرد. در این مرحله ، خستگی و حالت تهوع ممکن است برجسته ترین علائم شما باشد. هر خستگی که در چند هفته گذشته با آن روبرو شدید ، باقی می ماند ، اگر افزایش نیابد. و اگر به بیماری صبحگاهی (یا بیماری بعد از ظهر یا عصر) مبتلا شده اید ، احتمالاً هنوز هم این مسئله را تجربه خواهید کرد.

در این مرحله ، هورمونهای بارداری در حال جابجایی در بدن شما هستند و مسئولیت این احساس را دارند که مانند سندرم قبل از قاعدگی (PMS) احساس می کنید. ممکن است کمی احساساتی یا شکننده شوید – شاید متوجه شده باشید که مسائل جزئی که در طول روز با آنها روبرو می شوید ، می تواند باعث ناراحتی غیرعادی شما شود. از تغییراتی که در بدن شما رخ می دهد آگاه باشید و اگر تشخیص دهید که احساساتی شده اید ، خودتان را سخت نکنید.

احتمالاً علائم دیگری نیز خواهید داشت: ممکن است سینه شما احساس درد ، سنگین و ناراحتی کند و ممکن است بیش از حد معمول ادرار کنید. در حال حاضر ، شما دوره دوم خود را از دست نخواهید داد ، اما به یاد داشته باشید که برخی از زنان هنوز در دوران بارداری کمی خونریزی می کنند. همیشه خونریزی در دوران بارداری را به ماما یا پزشک معالج خود ذکر کنید ، به خصوص اگر خونریزی قابل توجه باشد ، ادامه می یابد ، یا اگر با درد معده همراه باشد.

آب آشامیدنی در حال ریختن به لیوان بر روی نور خورشید و پس زمینه سبز طبیعی است
۸ هفته سونوگرافی حاملگی: به آن احتیاج دارید؟
تا به حال ، نمی توان هرگونه فکر کردن راجع به سونوگرافی انجام داد ، اما هفته ۸ زمان شروع ساختن برنامه ها است. در بسیاری از کشورها ، اولین اسکن از یک زن باردار بین هفته های ۸ تا ۱۴ انجام می شود. معمولاً در هفته ۱۸-۲۱ توسط اسکن دیگر انجام می شود. ارائه دهنده خدمات درمانی شما احتمالاً قبلاً ذکر کرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، ۱۰ متر داخل خیابان دهم شرقی، فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز پلاک 79/2

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65521957