هفته هفتم بارداری

هفته هفتم بارداری

هفته هفتم بارداری:

خوب ، اکنون در این مورد شکی نیست … با گذشت ۷ هفته ، مطمئناً احساس می کنید کمی احساس حاملگی می کنید! شما موفق شده اید که هفته های اول را با رشد کودک در درون خود پشت سر بگذارید ، و شاید حتی شما حتی کمی با افتخار به نحوه عملکرد همه تغییرات در زندگی خود افتخار کرده باشید. حداقل ، شما هنوز شکم خود را آغاز نکرده اید ، بنابراین نیازی به اشتراک گذاری خبرهای بزرگ خود با همسایه بیمارگونه نیست که در کنار هم زندگی می کند.

اما آن زمان بود. هفته ها می گذشت و می گذشت ، و اکنون شما در حد عالی ۷ هستید. و شما خودتان را کاملا احساس نمی کنید. برای بسیاری از زنان ، هفته هفتم زمانی است که آنها شروع به احساس علائم قابل توجه تر از بارداری می کنند – و این می تواند یک دسته از چالش های جدید را به همراه آورد. حتی اگر تا الان همه این موارد را در پیش گرفته باشید ، ممکن است لازم باشد که خودتان را به خاطر آنچه آینده خواهد آمد ، بند ببندید. اما ناامید نشوید – دوستان شما در Flo برای حمایت از شما در هر مرحله از راه هستند.

کودک شما در ۷ هفته بارداری
ممکن است دوستان و نزدیکان شما نمی دانند که انتظار دارید (و شاید حتی شریک زندگی شما!) باشد ، اما در داخل بسته شادی شما شلوغ ، شلوغ ، شلوغ بوده است. اگرچه هنوز آن را در بیرون نشان نمی دهید ، برای چند هفته گذشته کودک شما به سرعت در حال رشد و اندازه است.

آنچه در مورد کودک شما اتفاق می افتد این است:

کودک در ۷ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
در حال حاضر جنین کوچک شما به طول ۱ سانتی متر (۰٫۴ اینچ) افزایش یافته است – پزشکان پزشکی بعضی اوقات این طول را “تاج تاج” می نامند زیرا این فاصله از یک انتهای تا انتهای دیگر است. این ممکن است خیلی به نظر نرسد ، اما به یاد داشته باشید که چندی پیش فقط اندازه یک بذر خشخاش نبود. به کودک خود یک تصویر بلند پنجم زیبا بدهید! مطمئناً از ریشه های بسیار معتدل فاصله گرفته است.

در ۷ هفته بارداری ، کودک شما اندازه یک زغال اخته را دارد
هفته بارداری ۷ رشد جنین
بنابراین می دانیم که جنین در این مرحله چقدر بزرگ است ، اما با پیشرفت چه می شود؟ در این مرحله ، مغز مرحله ای از رشد و تمایز بسیار اساسی را پشت سر می گذارد – به حدی که سر سریعتر از بقیه بدن رشد می کند. جنین پیشانی بزرگی دارد.

در عین حال ، چشم و گوش جنین نیز تحت یک دوره رشد سریع قرار دارند. اگرچه گوش داخلی (بخشی که مسئولیت شنوایی و تعادل را بر عهده دارد) در حال انجام است ، اما گوش خارجی که در قسمت جلوی سر قابل مشاهده است ، تا چند هفته دیگر نخواهد بود.

جنین هنوز هیچ بازو یا پا ندارد ، اما جوانه های اندام از قبل شروع به تشکیل غضروف می کنند. این در نهایت استخوان های بازوها و پاها را تشکیل می دهد. در همان زمان ، جوانه های بازو در پایان طولانی تر می شوند و سپس صاف می شوند – این اندام های نازک در نهایت دست ایجاد می کنند. در همین حال ، همزمان با رشد جوانه های پا در پاها و پاها ، روند مشابهی در اندامهای تحتانی رخ می دهد.

این یک عکس ساده از آنچه اتفاق می افتد در انتظار کودک شما است. علاوه بر آنچه ذکر کردیم ، قلب جنین ، ریه ها ، دستگاه گوارش و سایر بافت ها نیز در حال رشد هستند.

بدن شما در هفته ۷ بارداری
در این مرحله ، شما هنوز هم می توانید از اینکه هنوز شکم خیلی واضح و حامله را باردار نیستید ، احساس سپاسگزاری کنید ، اما فکر بدی نیست که خود را برای برخی از چالش های پیش رو از نظر ذهنی آماده کنید. شما به نظر نمی رسد که هنوز برای چند هفته آماده ترکیدن هستید ، اما در هفته ۷ مطمئناً انتظار دارید که برخی از علائم معمولی (اگر قبلاً وجود نداشته اید) را شروع کنید.

رحم دو برابر شده است ، اگرچه بدن شما هنوز به طرز چشمگیری تغییر نکرده است. بند ناف – پیوند مادر و نوزاد – شکل گرفته است. این روش برای انتقال اکسیژن و مواد مغذی به جنین و از بین بردن مواد زاید است. برای افزایش احتمالی حالت تهوع ، خستگی ، سوزش قلب و سایر علائم بارداری آماده باشید.

۷ هفته شکم بارداری
خوش به حالت! در هفته ۷ ، شما هنوز نشان داده نشده اید. اگر حاملگی های قبلی را انجام داده باشید ، ممکن است زودتر در نتیجه کشش عضلات در رحم و شکم خود را نشان دهید. تا آن زمان ، از شکل و شمایل عالی خود لذت ببرید.

۷ هفته بارداری: علائمی که ممکن است تجربه کنید
هم اکنون رحم شما به اندازه یک لیمو است. این ممکن است خیلی به نظر نرسد ، اما تقریباً دو برابر قبل از بارداری است. شما بار سنگینی را تحمل نخواهید کرد ، اما اگر در این مرحله از بارداری خود احساس خستگی بیش از حد کنید ، تعجب نکنید. خستگی احتمالاً یکی از بارزترین نشانه های رویداد مهم زندگی است که می خواهید تجربه کنید ، بنابراین برای مقابله با آن و کمک های مناسب در زندگی خود آماده باشید.

در این مرحله احساس خستگی کاملاً طبیعی است. همچنین ممکن است متوجه شوید که سینه شما احساس سنگین و درد دارد و باید بیشتر از حد معمول ادرار کنید. “بیماری صبحگاهی” ، حالت تهوع در بسیاری از زنان باردار ممکن است در این مرحله قابل توجه تر باشد – این می تواند در هر ساعت از روز رخ دهد ، اما معمولاً در حدود ۱۲ تا ۱۲ هفته می گذرد.

بعضی از خانمها ممکن است لثه دردناک یا خونریزی را تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166