هفته پنجم بارداری

هفته پنجم بارداری

هفته پنجم بارداری:

در طول هفته پنجم بارداری ، تغییرات در بدن شما هنوز بسیار ظریف است و کودک شما هنوز ریز است. اما این بدان معنی نیست که به سرعت در حال پیشرفت نیست! کودک شما در ۵ هفته بسیار سریع تغییر می کند و رشد می کند و بسیاری از ساختارها در حال شکل گیری هستند.

ممکن است احساس تغییراتی را نیز شروع کنید. این زمانی است که بسیاری از زنان باردار در نتیجه تغییرات هورمونی شروع به تجربه اولین علائم بارداری خود می کنند. شاید به تازگی از بارداری خود به دلیل یک دوره از دست رفته اطلاع کسب کرده باشید.

در ۵ هفته باردار ، در ماه دوم بارداری هستید. و اگرچه هنوز زمان زیادی برای رفتن قبل از رسیدن کودک وجود دارد ، بدن شما در حال تلاش سخت است تا به کودک شما کمک کند تا قوی شود.

در ادامه بخوانید تا درمورد بارداری ۵ هفته انتظار داشته باشید.

کودک شما در ۵ هفته بارداری
کودک شما در ۵ هفته بارداری در واقع کمی شبیه به یک قورباغه است. جفت ، کیسه آمنیوتیک و بند ناف هنوز در حال شکل گیری هستند. در عوض ، کودک توسط کیسه های حاملگی و زرده احاطه شده است ، که همچنین از جنین ۵ هفته ای محافظت و مواد مغذی را فراهم می کند.

بیشتر سیستم های کودک شما در طول هفته ۵ بارداری شروع به شکل گیری می کند. این شامل سیستم عصبی و گردش خون آنها می شود.

در ۵ هفته بارداری ، کودک شما اندازه یک دانه کنجد است
کودک در ۵ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
اندازه کودک در ۵ هفته با اندازه یک دانه کنجد قابل مقایسه است. این اندازه از ۰٫۱۱۸ اینچ (۳ میلی متر) از تاج تا توده اندازه گیری می کند – در اصل ، از سر تا بوته. جنین پنج هفته شما ممکن است ریز باشد ، اما چیزهای هیجان انگیز بسیاری شروع به شکل گیری می کنند!

۵ هفته رشد جنین
شاید تصور این مسئله کمی دشوار باشد ، اما تادول کوچک شما در واقع با ۳ لایه مشخص در این مرحله مطابقت دارد. این لایه ها طی چند ماه آینده شکل می گیرند تا تمام اندام های کودک شما تشکیل شود. لایه های جنین عبارتند از:

اکتودرم: این لایه بیرونی است و باعث بیرونی ترین لایه پوست کودک شما می شود ، سیستم عصبی کودک ، گوش ها ، چشم ها را تشکیل می دهد.
مزودرم: این لایه میانی است و سیستم قلب و عروق قلب ، استخوان ها ، قسمت اعظم دستگاه تناسلی ، ماهیچه ها ، رباط ها و کلیه ها را تشکیل می دهد.
آندودرم: این لایه داخلی است و ریه های کودک ، سیستم ادراری زودرس و روده شما را تشکیل می دهد.
در رحم ، کودک ۵ هفته ای در حال تولید لوله عصبی خود است که طی حدود یک هفته بطور دائم بسته می شود. این ساختار است که در نهایت به مغز و نخاع کودک تبدیل می شود. مصرف روزانه ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک می تواند به جلوگیری از خطر ابتلا به اختلالات لوله عصبی کمک کند.
قلب کودک شما نیز شکل گرفته است. در حال حاضر ، این فقط توسط ۲ کانال تشکیل شده است که قبلاً شروع به کار کرده اند. در هفته های بعدی ، این کانال ها با هم ادغام می شوند و قلب کوچکی کاملاً کارا را تشکیل می دهند.

نوت بوک حاوی زن باردار روی نیمکت
بدن شما در هفته ۵ بارداری
به احتمال بسیار زیاد این هفته است که یک دوره را از دست می دهید و تصمیم می گیرید که آزمایش بارداری انجام دهید. تبریک می گویم! حتی اگر هنوز در دوران بارداری شما خیلی زود باشد ، تغییرات پیچیده هورمونی بدان معنی است که ممکن است قبلاً علائم زیادی را تجربه کنید.

برای بسیاری از زنان ، سه ماهه اول ناراحت کننده ترین است. هورمون هایی که به رشد جنین ۵ هفته شما کمک می کنند همچنین می توانند علائم ناخوشایند بسیاری را ایجاد کنند. خبر خوب این است که بیشتر زنان گزارش می دهند که پس از پایان سه ماهه اول ، این علائم کاهش می یابد.

۵ هفته شکم بارداری
احتمالاً بیشتر ۵ هفته شکم بارداری ندارید. از آنجا که کودک شما هنوز بسیار کوچک است ، شکم شما تقریباً به همان اندازه همیشه به نظر می رسد.

هورمونهای حاملگی همچنین می توانند احساس کمی نفخ کنند و یا حتی ممکن است به دلیل بیماری صبحگاهی چند پوند از دست داده باشید. هر یک از این شرایط طبیعی است و تا زمانی که شما سالم باشید ، هیچ نگرانی برای شما وجود ندارد.

علائم بارداری ، هفته ۵
در طول هفته ۵ بارداری ، هورمونهای شما نمایش می دهند. استروژن ، پروژسترون و hCG افزایش یافته اند تا حاملگی خود را پیگیری کنند. این هورمون ها می توانند علائم بسیاری ایجاد کنند ، و تعداد زیادی از خانمها در هفته ۵ بارداری احساس خود را شروع می کنند. برخی از شایع ترین علائم بارداری زودرس شامل موارد زیر است:

خستگی: این یکی از رایج ترین علائم بارداری زودرس است. بیشتر انرژی شما به کودک شما می رود ، بنابراین طبیعی است که اغلب احساس خستگی کنید.
بیماری صبحگاهی: بیماری صبحگاهی در واقع می تواند در هر ساعت از روز اتفاق بیفتد. حالت تهوع و استفراغ در سه ماهه اول شایع تر است ، و آنها تمایل دارند بعداً در بارداری شما فروکش کنند.
سینه های مناقصه: در ۵ هفته بارداری ، سینه های شما ممکن است احساس درد و تورم کنند.
هوس: بسیاری از خانمها در دوران بارداری هوس و هوس های غذایی را تجربه می کنند.
تکرر ادرار: هورمونهای بدن باعث افزایش جریان خون در ناحیه لگن و کلیه ها می شوند و این بدان معنی است که شما نیاز به سفرهای مکرر به حمام دارید.
گرفتگی: برخی از گرفتگی های خفیف رحم در این مرحله کاملاً طبیعی است. این می تواند به دلیل بزرگتر شدن رحم یا نشانه کاشت جنین باشد.
نور لکه دار: نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166