هفته چهارم بارداری

هفته چهارم بارداری

هفته چهارم بارداری

در هفته چهارم بارداری ، هنوز راه طولانی دارید – اما اگر شما فردی هستید که دوست دارد نقاط عطف جزئی را علامت گذاری کند ، ماه اول خود را زده اید! شما زمان های چالش برانگیز و تجربیات ناآشنایی را پیش روی شما قرار داده اید (به خصوص اگر این اولین بارداری شما باشد) ، بنابراین ممکن است لحظه ای هم زمان بگذارید تا تصدیق کنید که به کجا رسیده اید.

و چه سفری بوده است ، خصوصاً برای کوچولو شما! در حال حاضر ، تخمک شما از تخمدان رها شده است ، به یک لوله فالوپ سفر کرده و توسط اسپرم مورد استفاده قرار گرفته و بارور می شود. هنگامی که اسپرم به آن نفوذ کرد ، ساختار تخم مرغ تغییر می کند تا هیچ اسپرم دیگری نتواند وارد آن شود. تخم یا زایگوت بارور شده (یا دو زایگوت در صورت دوقلوهای برادر) شروع به تقسیم فعال می کند و طی چند روز از لوله رحم به رحم منتقل می شود. در آن زمان ، آن یک توپ کوچک از چند صد سلول به نام بلاستوسیست است.

اگر موضوع هفته گذشته “لقاح” بود ، این هفته “کاشت” است. یک هفته بزرگ برای کودک جوانهوش است: در این مرحله مهم ، جنین در حال رشد شما شروع به ساختن یک لانه گره خورده برای خود در محدوده های دنج رحم استقبال کننده خواهد کرد. و در تمام این مدت ، جنین به رشد خود ادامه خواهد داد و بزرگتر می شود ، به تدریج بافت ها و ساختارهای کودک تنها ۵ ماهه شما را دور می کند!

در این زمان است که بیشتر زنان متوجه می شوند که باردار هستند. آزمایش بارداری در اولین روزهای یک دوره از دست رفته ، دو خط را نشان می دهد. هفته ۴ نشانه آغاز دوره جنینی است.

براساس زمان تقسیم تخم جنین ، نوع بارداری دوقلو یکسان تعیین می شود.

اگر تخم جنین در روز ۳ تا ۴ بعد از لقاح تقسیم شود ، هر جنین کیسه آمنیوتیک خاص خود را دارد. بعداً ، دو جفت جداگانه ایجاد می شوند (دوقلوهای diamniotic-dichorionic).
اگر تخمک جنین در روز ۳ تا ۸ بعد از لقاح تقسیم شود ، هر جنین کیسه آمنیوتیک خاص خود را دارد. بعدا ، آنها یک جفت را به اشتراک می گذارند این شایع ترین نوع بارداری دوقلوهای یکسان است (دوقلوهای تک قلوهای الماس).
اگر این دو جنین در روز هشتم و سیزدهم شکل بگیرد ، یعنی پس از ایجاد کیسه آمنیوتیک ، یک جفت و یک کیسه آمنیوتیک برای به اشتراک گذاشتن خواهند داشت. این سناریو کمتر مطلوب است ، و همچنین نادرترین (دوقلوهای تک رنگ).
بارداری در صورت دوقلوهای غیر همسان همیشه دیامنیوتیک-دیکرووریونیک است ، یعنی می توان جفت ها را به قسمت های مختلف رحم وصل کرد.

در ۴ هفته بارداری ، نوزاد شما به اندازه یک دانه خشخاش است
کودک شما در هفته ۴ بارداری
کودک شما در ۴ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
در این مرحله ، جنین ها اندازه دانه های خشخاش هستند. آنها از ۲ لایه سلول تشکیل شده اند که بعداً به اندام ها تبدیل می شوند. در پایان هفته ۴ ، کودک شما تقریباً ۰٫۰۸ اینچ (۲ میلی متر) طول دارد.

هفته بارداری ۴ رشد جنین
در طی این مرحله مهم از بارداری شما ، جنین در داخل لایه رحم رشد و نمو می یابد. سلولهای بیرونی با خون شما پیوند می یابند ، در حالی که سلولهای داخلی ۳ لایه جداگانه تشکیل می دهند:

لایه داخلی به ریه ها ، معده ، دستگاه گوارش و مثانه تبدیل می شود.
لایه میانی به قلب ، رگ های خونی ، ماهیچه ها و استخوان ها تبدیل می شود.
لایه بیرونی به سیستم مغز و سیستم عصبی (و همچنین پوست و ناخن) تبدیل می شود.
در اولین قسمت از این مرحله از بارداری ، جنین از کیسه زرده کوچک زرده تغذیه می کند. به زودی پس از آن ، جفتی که از لایه بیرونی کیسه آمنیوتیک که جنین را احاطه کرده است ، شکل می گیرد ، این نقش را برای تأمین غذای کودک در حال رشد شما بر عهده می گیرد.

در این دوره ، آغاز صورت شروع به شکل می دهد: این شامل حلقه های بزرگ و تاریک برای چشم ها ، و دهان ، فک پایین و گلو است. سلول های خونی شروع به شکل گیری می کنند و گردش خون شروع می شود.

زن جوان در طبیعت
بدن شما در هفته ۴ بارداری
ممکن است در ۴ هفته حاملگی هیچگونه تفاوتی در بدن نداشته باشید یا علائمی را احساس کنید. برای اکثر زنان ، به ویژه خانمهایی که چرخه قاعدگی منظمی دارند ، اولین علامت بارداری یک دوره از دست رفته است. بهترین روش برای تأیید برداشت با آزمایش بارداری چه در خانه و چه در یک کلینیک انجام می شود.

بعضی از خانمها ممکن است در مدت زمانی که کاشت لکه بینی رخ دهد ، خونریزی بسیار ناچیز یا لکه بینی مشاهده کنند. اگرچه نمی توانید بگویید ، درون رحم کیسه آمنیوتیک و جفت در حال توسعه هستند و بعداً اکسیژن و تغذیه جنین شما را تأمین می کنند.

هنگامی که بدانید که باردار هستید ، می توانید ساعت را شروع کنید! در نظر گرفته می شود که بارداری شما از آغاز آخرین دوره خود شروع شده است (قبل از این که حتی تصور نکنید) و یک دوره عادی از این مرحله ۴۰ هفته است. توجه داشته باشید که ارائه دهنده خدمات درمانی ممکن است بعد از انجام اسکن سونوگرافی بعداً در دوران بارداری ، این تاریخ شروع را تغییر دهد – این یک روش مطمئن تر و مداوم برای ردیابی تاریخ های شما فراهم می کند.

۴ هفته شکم بارداری
احتمالاً شما هنوز حامله به نظر نمی رسید ، بنابراین گربه هنوز از کیسه خارج نشده است! اگر حاملگی های قبلی را انجام داده باشید ، ممکن است زودتر در نتیجه کشیدگی عضله نشان داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166