هفته چهلم بارداری

هفته چهلم بارداری

هفته چهلم بارداری:

در ۴۰ هفته بارداری ، نه ماه حمل و تغذیه کودک خود را تمام کرده اید.

کودک شما در هفته ۴۰ بارداری
در این مقطع زمانی ، کودک شما به اندازه کافی توسعه یافته است تا بتواند با راهنمایی شما بتواند در دنیای خارج زنده بماند. بقیه پیشرفت در خارج از رحم شما ادامه خواهد یافت. با این وجود هنوز چند مورد در جریان است.

کودک شما در ۴۰ هفته حاملگی چقدر بزرگ است؟
هنگامی که نه ماه کامل را تمام کردید ، هنگامی که شما آن را به جهان هل می دهید ، کودک شما در طول و وزن آن قرار دارد. کودک حدود نیم متر طول دارد ، که در حدود ۱۹ تا ۲۱ اینچ است.

وزن جنین در حدود ۶/۷۵ تا ۱۰ پوند یا ۳ تا ۴ و نیم کیلوگرم است. این بدان معنی است که کودک شما تقریباً به همان اندازه هفته گذشته است که شبیه یک مینی هندوانه است.

در ۴۰ هفته بارداری ، کودک شما به اندازه یک مینی هندوانه است
هفته بارداری ۴۰ رشد جنین
در اواخر دوران بارداری ، استخوان های کودک سخت شده است به جز آنهایی که جمجمه را تشکیل می دهند. استخوان ها به طور انعطاف پذیر باقی می مانند که در هنگام زایمان می توانند از طریق کانال زایمان جای بگیرند. به همین دلیل جمجمه تازه متولد شده شما هنگام تولد تازه ممکن است کمی نکته باشد.

جدا از سخت شدن استخوان ها ، مغز نیز با سرعتی سریع در حال رشد و پیشرفت است تا کودک بتواند زندگی را از رحم خارج کند. هر چیز دیگری تقریباً توسعه یافته است و کودک می تواند هر زمان و گاهی اندام را خم کند.

بدن شما در هفته ۴۰ بارداری
از هفته ۳۹ بارداری شما خیلی تغییر نکرده است. ممکن است با نزدیک شدن به موعد مقرر مورد انتظار ، برخی از علائم جدید را احساس کرده و متوجه تغییراتی در بدن خود شوید.

۴۰ هفته شکم بارداری
شکم شما حداکثر فاصله دارد زیرا رحم تمام فضای ممکن را برای نگه داشتن کودک توسعه یافته اشغال می کند. علائم کشش شما مدتی است که وجود داشته و اکنون احتمالاً به آنها عادت کرده اید.

برای برخی از خانم ها احتمال ابتلا به PUPPP وجود دارد – پاپول های خارشی معده که به عنوان فوران چند شکلی بارداری (PEP) نیز شناخته می شوند ، بثوراتی است که معمولاً در آخرین مراحل (سه ماهه سوم) بارداری شما در علائم کشش روی معده شما ایجاد می شود.

بثورات معمولاً با پوست اطراف شکم به صورت جوش های صورتی در علائم کشش شروع می شود. سپس اینها جمع می شوند و چرخ ها یا پلاک هایی را تشکیل می دهند که بسیار خارش دارند. این پلاک های خارش دار بر روی تنه شما گسترش می یابد ، اما بندرت نمی توانند از پستان شما فراتر روند.

۴۰ هفته علائم بارداری
تعدادی از علائم وجود دارد که شما در انتهای دم بارداری خود را احساس و تشخیص خواهید داد.

اینها هستند:

انقباضات Braxton Hicks. با نزدیک شدن به زایمان ، بدن شما برای این روند آماده می شود. ممکن است چند انقباض کوتاه مدت و سبک احساس کنید. اینها از حدود ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه طول می کشد. آنها معمولاً هنگام تغییر موقعیت یا فرو ریختن مثانه و فرو بردن مقدار کمی آب فروکش می کنند. با گذشت زمان ، واقعیت – نیروی کار – در شدت و فرکانس افزایش می یابد. آنها حتی اگر استراحت کنید پیشرفت می کنند. انقباضات زایمان واقعی در باز شدن دهانه رحم تأثیر دارد. شما باید مراقب باشید برای اولین بار از این انقباضات زایمان ، به طوری که شما می توانید برای تحویل کوچک خود به بیمارستان بروید.
کارایی این همچنین به عنوان اتساع دهانه رحم شناخته شده است. در این مرحله ، گردن رحم از آمادگی کوچکتر و نازک تر شدن اجازه می دهد تا کودک از رحم خارج شود. گردن رحم نیز ممکن است شروع به باز شدن کند اگرچه ممکن است آن را حس نکنید. این روند در طول آغاز و بخش فعال انقباضات نیروی کار ادامه خواهد یافت.
تغییر در فعالیت کودک. به نظر می رسد کودک هنگام رسیدن به این مرحله از بارداری بی رحمانه و مشتاق بیرون آمدن از رحم باشد. متوجه خواهید شد که بسیاری از پیچیدگی ها و گول زدن ها نیز وجود دارد. در ۴۰ هفته ، شما باید حداقل ۱۰ مورد از این فعالیت ها را در یک ساعت مشاهده کنید.
درد لگن. کودک در قسمت تحتانی رحم به دهانه رحم نزدیکتر لانه می کند و علیه آن فشار می آورد. این باعث می شود تا شما در ناحیه لگن خود فشار کمی داشته باشید. بعضی اوقات قسمت تحتانی رحم برخی از اعصاب موجود در منطقه را برطرف می کند و باعث می شود احساسات دردناک و ناراحتی ایجاد کنید.
اسهال در حالی که در هفته های گذشته با یبوست دست و پنجه نرم کرده اید ، ممکن است این بار خود را با روده های شل پیدا کنید. این معمولاً نشانه نزدیکی انقباضات زایمان است – زمان بیرون آمدن کودک و دیدار با جهان.
۴۰ هفته سونوگرافی باردار
در آخرین آزمایش غربالگری با پزشک ، ممکن است سونوگرافی انجام شود. در این مرحله از بارداری ، شما قادر خواهید بود کودک کاملاً شکل گرفته خود را ببینید. به وضوح می توانید او را که به راحتی در حال شکم شدن در رحم است ، ببینید.

اگر سونوگرافی سه بعدی یا ۴ بعدی انجام می دهید ، می توانید سایر ویژگی های کوچک دیگر مانند ناخن های کاملا رشد یافته ، مو ، ابرو و دستگاه تناسلی را مشاهده کنید.

دیگر مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166