هفته چهل و دوم بارداری

هفته چهل و دوم بارداری

هفته چهل و دوم بارداری:

هفته چهل و دوم بارداری ۹ ماه و ۲۰ روز است.

کودک شما در هفته ۴۲ بارداری
در ۴۲ هفته بارداری ، کودک شما هنوز در حال رشد است. در این مرحله ، ممکن است منتظر بمانید تا کودک شما بیرون بیاید یا ممکن است تصمیم به القاء خود بگیرید. به خاطر داشته باشید که احتمال زایمان در هنگام بارداری بیش از ۳۹ هفته طولانی است.

کودک شما در ۴۲ هفته حاملگی چقدر بزرگ است؟
اندازه کودک شما در ۴۲ هفته بارداری با اندازه یک هندوانه مقایسه می شود. درست است! هنگامی که در بارداری ۴۲ هفته هستید ، کودک شما اندازه یک هندوانه به اندازه ۲۰٫۳ اینچ (۵۱٫۵ سانتی متر) و وزن آن ۸٫۱ پوند (۳٫۷ کیلوگرم) است.

این نباید دلیلی برای نگرانی باشد زیرا هنوز می توانید زایمان واژن داشته باشید.

در ۴۲ هفته بارداری ، کودک شما اندازه هندوانه است
هفته بارداری ۴۲ رشد جنین
در ۴۲ هفته بارداری ، جنین هنوز در حال توسعه است. در حقیقت ، مطالعات نشان می دهد که نوزادان پس از ترم از نوزادان ترم بزرگتر هستند و ممکن است وزن آنها حدود ۴٫۵ کیلوگرم (۱۰ پوند) باشد.

بدن شما در هفته ۴۲ بارداری
در ۴۲ هفته بارداری ، بدن ممکن است احساس کند که تحت فشار قرار دارد. این طبیعی است با توجه به اینکه جنین در حال رشد است.

۴۲ هفته شکم بارداری
هنگامی که یک بارداری بیش از ۳۹ هفته طول بکشد ، شکم در این مرحله کاملاً کشیده است. ممکن است شکم شما احساس بزرگ و سنگینی کند.

۴۲ هفته علائم بارداری
حاملگی پس از زایمان به این معنی است که شما بیش از ۹ ماه باردار هستید و این می تواند برخی تغییرات جسمی و عاطفی را به وجود آورد. برخی از تغییراتی که شما احتمالاً هنگام بارداری ۴۲ هفته در آن تجربه خواهید شد عبارتند از:

پاها و مچ پا متورم است. حتی ممکن است گرفتگی پا را تجربه کنید. راه رفتن یا ایستادن بیش از حد طولانی ممکن است دشوار باشد.
ممکن است ناحیه ولووی شما متورم باشد و ممکن است در ناحیه لگن خود احساس سنگینی کنید. این انتظار می رود با توجه به اینکه کودک می تواند ۴/۴ کیلوگرم وزن داشته باشد و در موقعیت کمتری برای خارج شدن قرار دارد.
ممکن است متوجه شوید که به دفعات ادرار می کنید زیرا کودک به روده و روده شما فشار می آورد. این بدان معنی است که تقریباً جایی برای تجمع ادرار وجود ندارد.
ممکن است متوجه شوید که ترشحات واژن شما خونین است. دلیلش این است که دهانه رحم شما خود را برای زایمان آماده می کند. بنابراین ممکن است متوجه خونریزی جزئی ، اما خونریزی شدید نشوید. اگر متوجه خونریزی شدید شده اید ، باید به دنبال فوریت های پزشکی باشید زیرا این می تواند نشانه چیزی جدی باشد.
ممکن است شب هنگام خواب بخورید. بی خوابی در خانمهایی که حاملگی طولانی دارند ، بسیار شایع است. کمبود خواب ممکن است به دلیل ناراحتی جسمی باشد که ممکن است تجربه کنید. نگرانی ، روحیه ، استرس ، ناامید و مضطرب نیز ممکن است بی خوابی ایجاد کند.
ممکن است اسهال مکرر را تجربه کنید.
ممکن است درد کمر را تجربه کنید. این امر کاملاً طبیعی است زیرا بدن شما برای زایمان آماده می شود.
زن باردار در حال قدم زدن روی پل چوبی در پارک است.
۴۲ هفته سونوگرافی باردار
وقتی ۴۲ هفته باردار هستید ، دیدن عکسهای سونوگرافی از نوزاد متولد نشده شما ممکن است هیجان انگیز باشد. در عکس ها خواهید دید که کودک شما کاملاً رشد یافته است. در این مرحله ، تمام اعضای بدن کودک در حال کارکردن است و او برای زنده ماندن خود آماده است.

پوست کودک شما در ۴۲ هفته ممکن است نازک و خشک به نظر برسد. دلیل این امر این است که کودک شما vernix Caseosa یا vernix را که قبلاً یک ماده موم مانند پوست کودک است پوشانده است.

۴۲ هفته شیوه زندگی و رژیم غذایی باردار
این مهم است که شما به خاطر خود و کودک یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. با این حال ، سعی کنید از غذاهایی که ممکن است باعث یبوست یا نفخ مانند لبنیات و گوشت قرمز شود ، خودداری کنید.

به خوردن گوشت سفید ، میوه و سبزیجات بمانید. همچنین ، از خوردن غذاهای آشغال خودداری کنید و در عوض ، میان وعده های میوه یا سبزیجات را میل کنید.

رابطه جنسی در هفته ۴۲ بارداری
در هفته ۴۲ بارداری ممکن است رابطه جنسی برقرار کنید. با این حال ، با توجه به اندازه شکم بیرون زده شما و علائم مرتبط با بارداری پس از ترم ، ممکن است کمی مشکل باشد. اما اگر می توانید آن را بال کنید ، اجازه ندهید که هیچ چیزی جلوی شما را بگیرد.

چک لیست بارداری ۴۲ هفته ای
هنگامی که شما یک بارداری بعد از ترم را تجربه می کنید ، می توانید یک لیست چک را در مورد آنچه می توانید انجام دهید تا کمتر احساس ناراحتی کنید ، نگه دارید. در اینجا مواردی وجود دارد که شما ممکن است آنها را به لیست چک خود اضافه کنید:

پیاده روی های بیشتر
رابطه جنسی
در مورد خطرات بارداری طولانی مدت با پزشک خود صحبت کنید
بیشتر استراحت کنید
۴۲ هفته ۱ روز حامله
در ۴۲ هفته و یک روز حامله ، شما ممکن است القا شوید. با این حال ، اگر ترجیح می دهید صبر کنید تا کودک آماده شود به تنهایی بیاید ، سعی کنید پیاده روی های طولانی انجام دهید.

زن باردار جدا شده در پس زمینه سفید
۴۲ هفته ۲ روز حاملگی
در ۴۲ هفته و ۲ روز بارداری ، هنوز فرصتی مناسب برای تولد واژن وجود دارد. اما تنها در صورتی که کودک علامتی از بیرون آمدن نشان ندهد ، آماده القا می شوید.

اما اگر زایمان واژینال در این مرحله امکان پذیر نباشد ، پزشک ممکن است بعد از القاء سزارین به عنوان یک گزینه زایمان پیشنهاد کند. اگر می خواهید منتظر بمانید تا فرزند شما برای بیرون آمدن آماده شود ، مهم است که پیاده روی کنید ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166