هفته چهل و یکم بارداری

هفته چهل و یکم بارداری

هفته چهل و یکم بارداری:

در ،هفته چهل و یکم بارداری  ۹ ماه به علاوه یک هفته بارداری را تمام کرده اید. در حالی که این به طور رسمی بارداری زودرس تلقی می شود ، اطمینان داشته باشید که هیچ نگرانی وجود ندارد.

برای محاسبه موعد مقرر یا تاریخ تخمین زایمان (EDD) ، پزشکان روز اول آخرین دوره قاعدگی شما (LMP) را روز اول می دانند و ۲۸۰ روز (۴۰ هفته) را به آن اضافه می کنند ، با فرض ۲۸ ماه یکنواخت در تمام روز. راه تا ماه ۹٫ این یک محاسبه دقیق نیست ، زیرا هر ماه بین ۳۰ تا ۳۱ روز جایی دارد. مطالعات نشان داده اند که بیشتر حاملگی ها بیشتر از موعد مقرر پیش بینی شده توسط این روش است ، بنابراین شما باید در ۴۱ هفته شرکت مادران دیگری داشته باشید!

کودک شما در هفته ۴۱ بارداری
کنجکاو است بدانید که کودک شما در هفته ۴۱ چگونه کار می کند؟ در ادامه بخوانید تا بدانید که او چقدر بزرگ شده است و چه چیزی را در اختیار دارد!

کودک شما در ۴۱ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
تا این زمان ، کودک شما از یک دانه برنج به اندازه یک کدو تنبل رشد کرده است! به طور متوسط ​​، وزن او اکنون تقریباً ۸ پوند (۳٫۶ کیلوگرم) و طول او حدود ۲۰٫۵ اینچ (۵۱٫۵ سانتی متر) است. یادتان باشد که این یک میانگین است و نوزادان سالم در اندازه و وزن مختلفی به سر می برند.

در این مرحله ، کودک شما ممکن است در هر جایی بین ۵٫۵ پوند (۲٫۵ کیلوگرم) تا ۹٫۹ پوند (۴٫۵ کیلوگرم) وزن داشته باشد و از ۱۸ اینچ (۴۶ سانتی متر) تا ۲۲ اینچ (۵۶ سانتی متر) وزن داشته باشد.

در ۴۱ هفته بارداری ، کودک شما اندازه کدو تنبل است
هفته بارداری ۴۱ رشد جنین
رشد جسمی: ​​تاکنون کودک شما کاملاً در رحم رشد کرده و تمام اندامهای حیاتی آن به اندازه کافی توسعه یافته است که او پس از زایمان برای زندگی آماده باشد. این همچنان به رشد خود ادامه می دهد – ابروها ، مژگان و موهایشان در حال رشد است و انگشتان پا و ناخن های پا نیز به چشم می خورد!
فعالیت جنین: اندازه بزرگ کودک شما در این مرحله به معنای این است که او فضای بیشتری را در رحم می گیرد ، بنابراین تغییر در نوع فعالیت بدنی که احساس می کنید وجود دارد. شاید اتاق کافی برای انجام لگد های خشمگین و شلوغی که قبلاً عادت کرده اید ، باقی نماند. با این حال ، شما هنوز برخی از ضربات و حرکات به خصوص در حرکات بزرگتر را در شکم احساس خواهید کرد ، به عنوان مثال هنگامی که او در حال چرخش است.
تغییرات هورمونی: جالب است که سیستم غدد درون ریز کودک شما ، که هورمون هایی تولید می کند ، اکنون در تلاش است هورمون هایی را آزاد کند که در تحریک زایمان نقش مهمی دارند. تحقیقات اخیر می گوید: با رشد کامل کودک ، دو پروتئین موجود در ریه های کودک ، ژن هایی را فعال می کنند که منجر به ایجاد زایمان می شوند.
بدن شما در هفته ۴۱ بارداری
۴۱ هفته شکم بارداری
در این مرحله ، شکم شما کاملاً سنگین شده است و پوست شما نسبت به آن احساس کشیدگی و کشش زیادی دارد. اگر بازوهای خود را در اطراف و زیر شکم خود قرار دهید ، ممکن است انگشتان دست شما لمس نشود. ممکن است علائم کشش خود را به رنگ قرمز یا بنفش روشن نشان دهد ، و دکمه شکم شما به نظر می رسد که از بیرون به نظر می رسد.

این همچنین ممکن است زمانی باشد که کودک شما به طور طبیعی از موضع ایده آل برای زایمان پایین بیاید – و گفته می شود “مشغول” یا معمولاً “کودک افتادن” نامیده می شود. در این حالت ، جنین به صورت وارونه در می آید که سر او به استخوان لگن شما درگیر می شود. این باعث می شود شکل شکم شما به سمت پایین تغییر کند و فشار بیشتری به مثانه شما وارد کند.

زن باردار در رختخواب نشسته و سالاد سبز می خورد.
علائم بارداری ۴۱ هفته
کودک کاملاً توسعه یافته شما اکنون به فشار در برابر لگن و مثانه شما – که باعث ایجاد ناراحتی می شود – می فهمید که در هفته ۴۱ چه علائمی جسمی را باید جستجو کنید:

تکرر ادرار. فشار جنین بر روی لگن و مثانه شما به معنای مسافرت های بیشتر به حمام ها است. همچنین ممکن است هنگام عطسه یا سرفه متوجه نشتی شوید.
درد لگن. فشار به لگن و دهانه رحم شما که در اثر جنین ایجاد شده است ممکن است باعث درد و ناراحتی همراه با درد در قسمت تحتانی کمر شود.
انقباضات Braxton Hicks. این انقباضاتی است که در اواخر بارداری رخ می دهد ، که معمولاً “انقباضات عملی” نامیده می شوند. بر خلاف انقباضات واقعی نیروی کار ، اینها دهانه رحم شما را گشاد نمی کند و به شما فرصتی می دهد تا از نظر ذهنی نحوه مقابله با کار را آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که از هدر رفتن و استراحت خودداری می کنید و کمبود آب بدن می تواند باعث انقباضات شود.
ترشحات مخاطی شما همچنین ممکن است در لباس زیر خود تخلیه مخاطی لکه دار خون را مشاهده کنید – این هیچ نگرانی نیست و در حقیقت نشانه ای از نرم شدن دهانه رحم شما و آماده شدن برای زایمان است – که هنوز هم می تواند روزهای زیادی طول بکشد.
نرم شدن / تخلیه دهانه رحم. پزشک شما در معاینه داخلی ممکن است در آماده سازی برای زایمان نهایی متوجه اتساع دهانه رحم (باز شدن) و نازک شدن شما (همچنین به آن لکه بینی گفته شود). برای برخی از خانمها این یک روند تدریجی است و ممکن است چند روز طول بکشد ، در حالی که برای برخی ، اتساع ممکن است یک شبه اتفاق بیفتد!
بواسیر. فشار جنین بر روی راست روده شما ، همراه با رگ های شکوفه به دلیل افزایش جریان خون در لگن می تواند باعث بواسیر شود که می تواند کاملاً آزار دهنده باشد.
مشکل در خواب: کمبود آب بدن ، ناراحتی و کاهش جریان خون در برخی مناطق می تواند باعث گرفتگی پا و پا بویژه اواخر شب شود. همه این موارد می تواند باعث ناراحتی شما شود تا از خواب سالم جلوگیری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166