هفته یازدهم بارداری

هفته یازدهم بارداری

هفته یازدهم بارداری:

اگر حاملگی شما ماراتن بود ، اکنون کاملاً در خانه نخواهید بود – اما حداقل احساس می کنید که می خواهید قدم بردارید. بارداری به سه ماهه تقسیم می شود (هر یک تقریباً سه ماه طول می کشد). و اکنون که در هفته یازدهم هستید ، تقریباً در پایان سه ماهه اول خود هستید. این خبر بزرگ برای بیش از یک دلیل است: از یک چیز ، تقریباً یک سوم از دوران بارداری خود هستید. اما برای دیگری ، شما همچنین می توانید امیدوار باشید که سه ماهه دوم شما سوار آسانتری خواهد بود.

بسیاری از خانم ها سه ماهه دوم را به عنوان مرحله “ماه عسل” بارداری یاد می کنند – امیدوارم متوجه شوید که هفته های آینده مقابله با چند ماه قبل بسیار آسان تر است. هرچند رسیدن به این نکته دشوار بوده است ، در سه ماهه دوم هورمونهای شما باید شروع به هدر دهند ، انرژی شما ممکن است شروع به بازگشت کند ، و حتی ممکن است شما تابش بارداری را که تاکنون شنیده اید ، اتخاذ کنید!

کودک عزیز ، هنوز یک هفته بزرگ برای رشد و توسعه است. در یک مرحله مهم بارداری دیگر ، در این مرحله ، پزشک شما می تواند از یک استتوسکوپ مخصوص “داپلر” استفاده کند تا صداهای سریع صدای قلب جنین را بشنود! و با حسن حسن نیت از هورمونهای حاملگی خود ، ممکن است متوجه شوید که موها ، ناخنها و ناخنهای پا شما سریعتر از حد طبیعی رشد می کنند – اما به همین دلیل ممکن است شما هم تحت تأثیر پوست روغنی و آکنه قرار بگیرید.

در حالی که Flo شما را در همه موارد هفته ۱۱ که در فروشگاه نگه داشته است بخوانید !:

کودک شما در هفته ۱۱ بارداری
کودک شما در حال حاضر به اندازه ۲ در ۵ سانتی متر رسیده است. اکنون ، سر آنها نیمی از طول بدن است ، اما در هفته های آینده بدن آنها به اندازه کافی رشد می کند تا از پس آن برآید. آن دست و پا انگشتان و انگشتان دست دارند. در همین حال ، تخت های ناخن و ناخن پا در هفته جاری شروع به توسعه می کنند. در چند هفته آینده ، خود ناخن ها رشد خود را آغاز می کنند پوست جنین باریک و شفاف است که از طریق آن می توانید شبکه گسترده ای از عروق را مشاهده کنید. رگهای جفت در حال گسترش هستند تا مواد مغذی و اکسیژن لازم را به جنین وارد کنند.

آنچه در مورد کودک شما اتفاق می افتد این است:

کودک شما در ۱۱ هفته حاملگی چقدر بزرگ است؟
در این مرحله ، کودک شما از سر تا پایین – در اندازه یک انجیر است. و شاید برای اولین بار باشد که جنین نیز به نظر انسان می رسد!

در ۱۱ هفته بارداری ، نوزاد شما به اندازه ی یک انجیر است
هفته بارداری ۱۱ رشد جنین
کودک شما در حال حاضر مرحله ای از رشد سریع را پشت سر می گذارد. جفت در حال حاضر در مرحله پیشرفته توسعه قرار دارد و تا هفته ۱۲ کامل خواهد شد. اکنون استخوانهای صورت کاملاً شکل گرفته و حتی گوشهای گوش در طرف سر نیز در حال توسعه هستند. پلک های کودک شما هنوز بسته است و تا چند ماه دیگر باز نمی شود.

در این مرحله از رشد ، اختلاف بین سر و بقیه بدن وجود دارد – در واقع ، سر یک سوم طول خود را تشکیل می دهد! اما بدن به سرعت در حال رشد است. اوه ، و انگشتان پا و انگشتان دست از هم جدا می شوند!

بدن شما در هفته ۱۱ بارداری
هفته یازدهم بارداری هنوز هم می تواند برای بسیاری از خانم ها یک زمان چالش برانگیز باشد – بنابراین شما هنوز از جنگل بیرون نیستید! خستگی ، حالت تهوع و سرگیجه همه می توانند یک عامل در این مرحله باشند ، بنابراین این ذهن را به عنوان روز خود نگه دارید و در صورت نیاز به حمایت ، خجالتی نباشید که در صورت نیاز به دوستان ، خانواده و شریک زندگی خود تماس بگیرید.

۱۱ هفته شکم بارداری
تا به امروز ، ممکن است شما از داشتن راز کوچک خود در حالی که کمی دست و پنجه نرم کرده اید برای عضو جدید خانواده خود در حال رشد استفاده کنید ، لذت برده باشید. اما اکنون ، احتمالاً متوجه شده اید که شروع به ضخیم شدن در شکم می کنید. اگر حاملگی قبلی داشته اید ، زودتر از این که اولین بار باشد ، شروع به برآمدگی می کنید. در هر صورت ، فقط بخاطر داشته باشید که برجستگی شما در راه است!

هرچه شکم شما شروع به گسترش می کند ، عضلات و رباط ها را دراز می کند و این ممکن است باعث ایجاد درد در ناحیه شود. اگر این مسئله مشکل ساز شد ، از متخصص خود مراقبت کنید.

علائم بارداری ۱۱ هفته
تا هفته یازدهم ، ۵۰ درصد خون در بدن شما پمپاژ می شود. این مایع اضافی در سیستم گردش خون شما رحم شما را تغذیه می کند.

تا هفته ۱۲ ، جفت شما از کیسه زرده ای که در حال حاضر کودک شما را تغذیه می کند ، تسخیر می شود – در این زمان ، جفت شروع به تغذیه جنین می کند ، مواد زاید را حذف می کند و سایر عملکردهای مهم را انجام می دهد.

خستگی در این مرحله یک علامت بسیار شایع است. ممکن است آنقدر احساس خستگی کنید که نمی خواهید کاری بیشتر از دنج با Netflix انجام دهید! در برابر این وسوسه مقاومت کنید: اگر برخی از تمرینات ملایمی مانند پیاده روی یا شنا را در روز خود انجام دهید ، بسیار بهتر احساس خواهید شد.

۱۱ هفته سونوگرافی حاملگی: به آن احتیاج دارید؟
در اکثر کشورها ، اولین اسکن از یک زن باردار بین هفته های ۸ تا ۱۴ انجام می شود. معمولاً در هفته ۱۸-۲۱ توسط اسکن دیگر انجام می شود.

شما همچنین باید بدانید که آزمایش های غربالگری تعدادی از اختلالات جدی در رشد (از جمله سندرم داون) در این مرحله برای شما در دسترس است.

ارائه دهنده خدمات درمانی شما احتمالاً قبلاً این موضوع را برای شما ذکر کرده است و همه چیز را به حرکت در آورده اید ، اما در صورت تمایل به پرچم من نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166